Autor Zpráva
Whimsy
Profil *
Chtěl jsem navázat na podobné téma, které jsem tu před nějakým časem založil, ale bohužel jsem ho nenašel a tak zakládám nové – mám CD z časopisu Computer na kterém je Service Pack 2. Co se stane když do svého počítače se Service Packem 1 tento balíček nainstaluji? Nejraději bych se dozvěděl, že nic, jen upraguduju systém, ale známý mi říkal, že když si balík nainstaloval a měl původně na svém Pc jedničky, komplet mu to rozkopalo počítač – př. prý na jeho účtu byla daná plocha počítače – vzhled starých Windowsů, malé ikony v nabídce ,,start“ a modrá barva na pozadí. Když si to všechno hodil zpátky, tak jak to měl, bylo to tam. Jenže v momentě kdy vypnul a poté zapnul svůj počítač, vše bylo při starém – čili tam měl opět starý vzhled apod. , dále nemohl třeba spustit Media Player apod. Docela bych byl nerad,kdyby se tohle stalo mě.Nebo se to známému stalo ne kvůli dvojkám, ale kvůli úplně něčemu jinému? Dík za pozornost a případnou pomoc.
dredie
Profil
Whimsy
tenhle postup se nedoporucuje... ze zkusenosti vim ze vykon jde dolu cca o 20%, pokud instalujes pouze SP2. Lepsi je nahodit system, ktery je rovnou SP2

d.
Lexter
Profil
Melu blbosti, smázněte to pls.
Whimsy
Profil *
Kde mám ale sehnat systém se Service packem 2???
DoubleThink
Profil *
V současné době jsou všechny distribuce XP již s druhým servicepackem.

Já osobně jsem svého času SP2 nainstaloval zvlášť a k žádným problémům s výkonem nebo kompatibilitou nedošlo.
souki
Profil
Whimsy
Kdysi jsem viděl oficiální postup od Microsoftu, jak si z instalačky XP SP1 udělat instalačku SP2... Tak zkus hledat
Timy
Profil
DoubleThink
Zvlášť hned po instalaci XP nebo zvlášť po půl roce používání počítače?
Davex
Profil
Whimsy
Pomocí programu nLite lze zakomponovat SP2 přímo do instalace a vytvořit nové instalační médium.
armin
Profil
Lidicky... to jste fakt tak ubohy, ze nenajdete 2.000,- Kc na nakup windows xp home edition? Nainstalujete, zaktivujete a system Vas sam upozorni na jakekoliv aktualizace. Nemluve o tom, ze kdyz koupite nyni, tak je sp2 included.

To co je zde popsano, je totalni blabol. Znamy nejspis instaloval neco, co ani nemel sajnu co instaluje. Je fuk zda je instalace jiz se sp2 nebo bez, zda se pozdeji sp2 doinstaluje z internetu, nebo z cd (pokud jde o oficialni nijak neupraven sp2). Nema to zadny vliv na stabilitu...

P.S.: Nedelam v MS, ani nemam provize z prodeje OS.
Aleš Janda
Profil
armin:
A jak to souvisí s výše uvedeným? Má si ten člověk teda při každém vydání nového service packu znova kupovat Windows nebo co?
armin
Profil
Aleš Janda: Ja spis myslim, ze "znamy" instaloval neco od nekoho a to neco nejspis nebylo to co si myslel ze melo byt. Protoze proc by znamy jednoduse nepouzil windows update? Ze by proto, ze ma system nelegalni? To jsou vse jen dohady. Ja se pro jistotu zopakuji:
NENI MOZNE ABY nainstalovanim SP 2 na "holy prip. se sp1" system windows xp doslo ke zminenym nedostatkum. Ja osobne jsem se s tim nikdy nesetkal a to jsem mel tu cest asi se 30ti pc (home + pro verze). Ani na jednom jsem zadne problemy nikdy nemel. Resit zde neresitelne (nevime co presne "znamej" instaloval, nevime zda znamej neumaznul polovinu systemovych souboru,...) nema cenu. Jeste jednou a naposled: zde popsane problemy v 1. threadu jsou na 100% zpusobeny necim jinym, urcite ne nainstalovanim SP2 na system. A pokud muzu poradit, pouzivejte windows update, zadny pokutny CD distribuce a buhvi jake "vychytavky" ala vista skin a pod. Kdo chce, prectete si zde celkem hezky clanek.
djlj
Profil
zde popsane problemy v 1. threadu jsou na 100% zpusobeny necim jinym, urcite ne nainstalovanim SP2 na system
Ano, třeba i nějakým programem. Hned nikoho nemusíš osočovat z pirátství. Chápu, že se tvé ego vznáší do prostoru Sluneční soustavy, když tu napíšeš, že máš legální systém, ale to nikoho nezajímá.
Michalek
Profil
armin
...proc by znamy jednoduse nepouzil windows update...
Protože tahat několik set mega přes modem se mu nechtělo?

NENI MOZNE
Nikdy neříkej nikdy...

Jinak ale souhlasím, doinstalování SP2 do windowsů bylo i u mě asi na deseti počítačích bez následků, takže bych se nebál.
armin
Profil
djlj: Uz nevim kde jsem to cetl, ze mira legalniho softwaru odzrcadluje miru inteligence obcanu. Ja myslim ze tak jako kdyz chci auto, tak si ho nejdu ukradnout ale jdu si ho koupit, tak stejne tak je normalni i software - potrebuju neco, tak si ho koupim. A nepovazuji se za nic extra.

Michalek: V dnesni dobe modemove pripojeni? Uff... dobre no...
DoubleThink
Profil *
Uz nevim kde jsem to cetl, ze mira legalniho softwaru odzrcadluje miru inteligence obcanu.
Žeby WELL.DONE?

Inteligenci bych v tom nehledal. Je to spíš kupní síla. A taky to, že výhody legálního software jsou ve skutečnosti nevýhodami (aktivace, ochrany, atd..).
armin
Profil
DoubleThink: samozrejme je to vec nazoru. Ja osobne preferuji to co jsem popsal. Ja osobne bych byl treba taky nerad aby se ma x mesicni prace sirila po internetu krizem krazem zdarma. Holt kdo neni od fachu, tak tomu nerozumi. Ale to je uz hodne mimo temu.
Whimsy
Profil *
Díky,díky ... ök,nainstaluju si tam ten pack z CD časopisu Computer ... z této diskuse tedy vyplynuo,že to známému rozkopalo účet,jak jsempopisoval díky tomu,že to bylo nejspíš pálený, čli by u mě nemělo nic takového hrozit.
Jana..
Profil *
...úplně bez rizika to ale není, když SP2 vyšel a aktualizovala jsem (legální win xp pro - a přes windows update), přičemž to nebylo po čisté instalaci systému, vyřadilo to z provozu wifi síťovou kartu a dvd přehrávač (tuším PowerDVD), pomohla až komplet přeinstalace. Dotazem na technickou podporu u výrobce počítače jsem zjistila, že je to bohužel známý problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0