Autor Zpráva
Alois Marhoul
Profil *
Ahoj

Chystám projekt, který bude při registraci uživatelů se jich ptát na osobní věci. Máte někdo zkušenosti kam až mohu zajít? Například mohu se ptát na rok narození?

Mám pocit, že pro sběr bližší informací je nutné mít nějaké povolení - nevíte o tom více?
Joker
Profil
Na co povolení?!
Pokud tam uživatel ty údaje zadává sám, dobrovolně a je zcela zřejmé, k čemu slouží, tak bych to nějak neřešil.
Případně bych dal nad odesílací tlačítko nějakou hlášku "Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s tím, že vyplněné údaje se uloží na serveru a budou se zobrazovat ve Vašem profilu" nebo něco podobného.

A kdybych chtěl být jo důsledný, udělal bych tutéž hlášku jako zaškrtávátko a uživatel by to před odesláním musel zaškrtnout.
Alois Marhoul
Profil *
Přečetl jsem si mezitím zákon na ochranu osobních údajů a podle něho by měl mít "povolení" od Úřadu na ochranu osobních údajů, každý kdo dělá s daty, které mohou být "určitelnými". Tedy takovými, které napovídají o konkrétní osobě - pokud se někoho budu ptát na mail, jméno, příjmení a datum narození, pak to do obsahu tohoto zákona spadá...
Senyx
Profil
Osobně bych nedoporučoval shromažďovat osobní údaje, pokud to není absolutně nezbytné. Lidé obvykle neradi uvádějí příliš mnoho informací o své osobě. Obvykle stačí uživatelské jméno, heslo a e-mail. Pokud se jedné například o e-shop, doporučuji od návštěvníků vybrat další informace (adresa atd.) až ve chvíli, kdy je to nutné a uživatel bude jasně vědět, jak bude s jeho osobními daty naloženo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0