Autor Zpráva
Timy
Profil
Dostal jsem malou podnikatelskou náladu, ale odhaduji, že to zatím vidím spíš jak ten Hurvínek tam tu válku. Takže k věci – mám web o matematice se solidní návštěvností (počítejme 1000/den) a chtěl bych toho nějak využít. Prozatím vydělávám výhradně na reklamě, což sice nějaké penízky dá, ale myslím si, že by z toho šlo vytřískat víc.

Jako první mě napadlo e-shop, internetové knihkupectví specializované na matematické učebnice a jiné knihy z oboru, případně se to může rozšířit i o vědu a techniku a příbuzné obory. E-shop samotný si nainstalovat dokážu, přes prázdniny by možná nebyl problém napast si nějaký vlastní, jednodušší. Lidi tam natáhnu jednak z webu a časem snad i z vyhledávačů. V těhle dvou věcech prozatím nevidím neřešitelný problém. Počítám taky s tím, že bude třeba živnostňák, zběžně jsem se koukal a předpokládám, že tenhle - 72. Specializovaný maloobchod.

Horší je, kde mám ty knihy brát? :-) Jak to normálně funguje? Kontaktuji nějaké vydavatelství a za velkoobchodní cenu u nich objednám určitý počet knížek? Teoreticky bych asi měl mít doma od každého nabízeného kusu alespoň jeden výtisk, což je pro mě zase docela velká investice. Má vůbec smysl internetové knihkupectví, když nebudu mít „kamenný obchod“? Nemá někdo zkušenost, jak celý ten proces probíhá a co vše se u toho musí řešit a zda-li to vůbec má cenu? Nechci mít milionový obrat, nehrnu se do velkého podnikání. Dají se případně někde najít nějaké informace ohledně tohoto tématu? 1000 relevantních návštěvníků za den mi přece jenom přijde dost na to, aby se s tím alespoň něco malého dalo udělat.

Takže bude lepší zůstat u reklamy nebo to prostě zkusit, co myslíte? :-)
quinux
Profil
Spíše bych ti doporučil najít si nějakého partnera, který již provozuje buďto e-shop nebo kamenný obchod s knihami. Nevím co děláš (studuješ, pracuješ), ale uvědom si, že e-shop sebere dost času, a když navíc chceš sám vyřizovat objednávky (zajišťovat si zboží, balit a odesílat objednávky), budeš toho času potřebovat opravdu hodně. Když si však najdeš někoho, kdo již má sklady a lidi na vyřizování objednávek, budeš se starat jen o to, aby ti obchod šlapal a chodili na něj lidi a budeš mít provizi z toho co prodáš (jak vysoká bude záleží jen na domluvě).
Michalek
Profil
Já bych jenom odkázal na (podle mě) dobrý seriál.
http://www.lupa.cz/serialy/prodavam-na-internetu-zn-zacinam/
Railbot
Profil
Myšlenka spolupráce s nějakým již zavedeným e-shopem se mi také jeví jako nejschůdnější řešení. Opadne spousta zařizování spojená s provozem e-shopu a Timy se bude moct i nadále věnovat rozvoji "své" komunity ohledně matematického fóra. Bude na -eshop přivádět nové lidi a odměnou mu bude podíl ze zisku. Podrobnosti už jsou na domluvě.

Ono sám vyřizovat objednávky, odesílat zboží, vést agendu apod. je opravdu pomalu práce na plný úvazek.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Railbot
Ono sám vyřizovat objednávky, odesílat zboží, vést agendu apod. je opravdu pomalu práce na plný úvazek.

pomalu, ale jistě ;)

Přidám ještě pár postřehů z vlastní zkušenosti - vypracovávat nabídky na míru pro náročnější klienty, přijímat zboží, kontrolovat zboží, vyřizovat reklamace, sušit někde neodebrané zboží, komunikovat se zákazníky, v mém případě i vymáhat dluhy, omlouvat se za nedodané zboží (vypadky dodavatelů), starat se o celkový chod shopu, ceny, reklamu, optimalizace, hlídat konkurenci apod. srandičky atd... ja jaj, práce tak pro Batmana.

S chutí do toho a půl je hotovo. :)
Plaváček
Profil
Timy

Máš-li zájem, dám ti kontakt na kamaráda, který provozuje velmi úspěšné internetové knihkupectví a rád ti pomůže a poradí. Ale asi tak až za deset dní, bo si válí šunky v Chorvatsku :)
Timy
Profil
Fakt to bude časově tak moc náročné? Nechci provozovat Vltavu ani Neoluxor, ale spíš menší knihkupectví, kde neočekávám obrat dvacet knih denně, takže si myslím, že bych to časově stíhal. Myšlenka spojení s jiným eshopem je takové krajní řešení, v podstatě bych už rovnou mohl odkazovat na nějaký eshop a byl by z toho klasický affiliate, což prozatím nechci. Pokud by byl reálný vlastní obchod, pustil bych se spíš do něj.

Plaváček
To by bylo super :-). Díky

Michalek
Taky děkuju za odkaz, pročtu to.
quinux
Profil
Timy
Fakt to bude časově tak moc náročné? Nechci provozovat Vltavu ani Neoluxor, ale spíš menší knihkupectví, kde neočekávám obrat dvacet knih denně, takže si myslím, že bych to časově stíhal.
Možná ze začátku těch pár knížek zvládneš zabalit večer při televizi, ale jak se to rozjede tak to nemůžeš "přibržďovat" a skončí to tak, že nebudeš ani chodit spát, protože budeš balit, balit, balit a balit. :-D
Timy
Profil
quinux
Jestli se to rozjede až tak, někoho si na to najmu a pojedu si válet šunky do Chorvatska :-).
mat
Profil
Timy

a já, pro koho plaváček shání informace...:) v Chorvatsku ještě nejsem, až příští týden, klidně napiš, co by tě zajímalo, třeba něco prozradím... ale třeba taky ne... napiš mi na marcel.kupka@gmail.com , nekoušu:)
Timy
Profil
mat
Já jsem si myslel, že Plaváček má na mysli zrovna tebe ;-). Děkuji, napíšu, ale asi až zítra, mířím do postele.
Marek Prokop
Profil
Shodou okolností jsem takové odborné, úzce specializované mini "knihkupectví" měl ještě v předinternetových dobách, asi někdy v letech 93-4. Také jsem tehdy spoléhal na synergii se svým hlavním předmětem podnikání. Z těch cca. 50 knih, které jsem tehdy nakoupil na sklad, jich mám asi polovinu ještě doma -- mj. první české vydání Kotlerova Marketing managementu se stříbrným hologramem :-)

Přeju hodně štěstí.
Timy
Profil
Marek Prokop
Myslíš si tedy, že to není dobrý nápad? :-)
Plaváček
Profil
Timy

No, upřímně řečeno, moc není :)
quinux
Profil
Myslíš si tedy, že to není dobrý nápad? :-)
No, upřímně řečeno, moc není :)
Já bych ten nápad hned nezahazoval. Pokud myslíš, že tvůj web může přitáhnout zákazníky, tak bych zkusil právě to partnerství.
Marek Prokop
Profil
Timy, myslím, že to je dobrý nápad, protože knížky jsou to nejhezčí zboží, které lze prodávat, a když nějaké neprodáš, zůstane ti aspoň doma něco užitečného. Není to ale nápad, kterým by šel vydělat nějaký měřitelný počet peněz.
Plaváček
Profil
quinux

Marek to shrnul přesně.

Knihy jsou láska, mám jich domá stoosmnáckrát víc než ponožek. Naštěstí ale každou jenom jednou :)

Pokud ale chceš vydělat, musíš prodávat zhůvěřilosti typu Paroubkova feérie nebo Úžasnou dietu Lenky Kořínkové.

Skutečně dobré knihy totiž kupuje málokdo.
Anča
Profil *
Jsem ráda, že jsem našla tuto diskusi, neboť mě také přepadla malopodnikatleská nálada :D. Před několika měsíci jsem si v jednom e-shopu kupovala nějaké výtvarné potřeby. Tento e-shop vedla paní na mateřské dovolené a při osobním odběru jsi jí normálně zazvonil na zvonek u paneláku a ona ti to (i s mimčem) přinesla. Takže podle mě je kamenný obchod sice fajn, ale mnohonásobně se ti zvednou náklady. Vzhledem k tomu, jak sám říkáš, že nechceš provozovat Neoluxor, tak pokud si to nenecháš příliš rozběhnout a budeš si to krotit podle svých představ, dalo by se to stíhat (např. při studiu...). Záleží na tvé představě. Jinak ti držím palce a napiš, jak to dopadlo ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0