Autor Zpráva
Fred
Profil
Tohle je OT, ale pobavilo mě to. Zkoušel jsem si na seznamu zadávat písmenka dle abecedy, abych viděl co lidé hledají. U písmena c jsem se opravdu pobavil. Centrum 1764x zadáno. To vypadá na homepage na Seznamu a odsud hned na Centrum. LOL
Fred
Profil
U a je Atlas (1122x) na třetím místě a u g je Goggle (1910x) taky první :)
Acci
Profil
A co takhle Google 1910x zadáno
Acci
Profil
Pozdě
Fred
Profil
Acci zkus w
Fred
Profil
Z toho tak trochu vyplývá, že ten odkaz pro IE Přidat k oblíbeným asi má svůj význam, protože jak vidno někteří si stránku přidat k oblíbeným, nebo jako homepage neumí. Jinak si to nedovedu vysvětlit. A navíc spousta lidí asi ani nechápe k čemu slouží adresní řádek.
Spikee
Profil
Fred
:-)
Ale čo by si čakal, keď veľa ľudí si myslí, že IE je "internet" :-)
Šlaha
Profil
U toho w je možná problém, že do "Hledat" kurzor skočí hned po načtení seznam.cz a kdo píše audomaticky adresu, entruje a nenívá se, co dělá, si to takhle nechtěně najde.
Fred
Profil
Šlaha S tím w máš nejspíš pravdu. Možná kdyby někdo napsal tutoriál o triviálním Jak přidat stránku k oblíbeným položkám, tak by udělal s návštěvností terno ;-)
Acci
Profil
A co takhle Seznam? (Zadáno 1822x)
Fred
Profil
Acci Tak to mi hlava nebere.
Yuhů
Profil
nechápu, co je vám na tom divného

představte si člověka, který se prostě chce podívat na Centrum. Otevře si internet a napíše tam www.centrum.cz a zmáčkne tlačítko. Jednoduché jako facka.

Možná vám přijde divné, že to zadávají do políčka na vyhledávání. Pokud ano, tak se vraťte zpátky na zem. Tipuju, že přibližně polovina českých uživatelů internetu se toho počítače, co jim stojí na stole, ve skutečnosti bojí. A bojí se všeho, co se chová divně. Například řádek adresy se chová divně, protože když se na něco klikne, tak se změní a jsou tam nějaká divná čísla a vůbec -- lepší je klikat po odkazech. A když se ty znaky a čísla v adrese mění a napíše se tam něco jiného, tak to nefunguje. Pryč od toho divného řádku!

Zkuste si odhadnout, kolik lidí bylo v používání internetu vyškoleno. Ani ne deset procent. Kolik lidí sebralo dostatek odvahy a zeptalo se kolegy, jak ta adresa funguje? Taky minimum.

Výše Fred nakousnul téma oblíbených položek. Jeden příklad z praxe. Vysvětluju jedné paní práci s Internetem. Ukazoval jsem oblíbené položky. A ona: "a to musím používat?" "Nemusíte," já na to. "Tak fajn," řekla, "to jsem ráda, tak to používat nebudu."
Yuhů
Profil
jo a zapomněl jsem zmínit, že si spousta lidí řádek adresy omylem vypne a pak ho neumějí zapnout. Vědí, že to mají nějaké rozbité, ale nevědí, co s tím.

Takže pak musí adresu zadávat přes vyhledávač.
Kráťa
Profil
Můj kamarád, když si koupil počítač a rovnou s internetem mi volal, že mu nějaká adresa nejde, nebo co. Po telefonu jsem mu vysvětloval, že do toho políčka na psaní v prohlížeči napíše adresu a zmáčkne Enter.
Nakonec z něj vylezlo, že to nepíše do adresního řádku, nýbrž do toho hledacího na Seznamu. Měl ho nastavený jako homepage.
Jak píše Yuhů. V používání internetu bylo proškoleno malinko lidí a třeba člověk okolo padesáti let - pro něj je to sci-fi, on měl jako největší vymoženost telefonování kelímky od jogurtů spojenými provázkem. Kdo měl někdy před dvaceti lety kalkulačku, tak měl zázrak techniky.
Dnes je to samý manuál na mobil, na pračku, na chladničku... Podle mě lidé, co už nejsou nejmladší, nemají moc chuť se učit stále nové věci.
Z toho potom pramení spousta "srandy", pro ty, co jsou počítači obklopeni odmala, nebo se o ně zajímají.
Fred
Profil
Yuhů Ani jsem nevěděl, že se adresní řádek dá vypnout. A vůbec jsem to nemyslel nijak zle, spíš jde o postřeh. Taky mě těší, že to tu nesklouzlo k používání hanlivých zkratek pro nezkušené uživatele. :-)
Acci
Profil
A co takhle www.seznam.cz ? Zadáno 303x
Leinad
Profil *
Dělají to hlavně !profíci. Třeba zadání Google se vůbec nedivím. Ale párkrát se mi povedlo hledat doménu: Před načtením domovské stránky kliknu do panelu adresa a píšu (dívam se na klávesnici), kurzor ale musí přeskočit do vyhledávacího okna.
Hanz
Profil
Fred
S tím pojmem atlas (1122x) bych z lidí zase až takové hlupáky nedělal. Slovo atlas==soubor map
Nemůžeš se proto tomu číslu divit (netvrdím že není velké množství lidí co hlaeadli Atlas.cz)

Acci
U tebe to samé co u Freda.



Každopádně souhlasím s tím, že lidí co ví jak se co používá a "nebojí" se řádku adres je opravdu málo. Já jsem asi před týdnem zjistil že někteří lidé (starší) neví vlastně ani co internet je :o)
Na můj dotaz k rodičům co je internet mi bylo odpovězeno:
Seznam.cz
Dobré ne?

A můj kámoš když si pořídil internet tak mi hned volal, že mu to nefunguje. Když jsem se ho ptal proč si to myslí tak odpověděl, že při spuštění internetu (myslel prohlížeč) semu zobrazí nějakádivná stránka na které je nápis Firefox Start.

Tím vším chci říct, že i když je již dnes internet dalo by se říst běžnou věcí. Tak spousta lidí jsou jako "stroje". Umí pár základních věcí, kterým sice nerozumí, ale vidí že to funguje tak proč to nepoužít :o)
habendorf
Profil
někteří lidé (starší) neví vlastně ani co internet je :o)

No já to vlastně pořádně taky nevím :o).
Asi už jsem "starší".
Hanz
Profil
habendorf
To jsem nemyslel, ale mnělo to být pochopeno tak, že většina starších to neví. A neboj se, ani mladí to mnohdy neví.
habendorf
Profil
Hanz: Ale já to nemyslím tak, že starší lidé nevědí co je to internet. Já to myslím tak, že to opravdu přesně a do detailu taky nevím. Samozřejmě je v tom trocha nadsázky.
Acci
Profil
Hanz
No, ale zadat www.seznam.cz, i když jsem na Seznamu je docela divný. Ale chci měřit, který vyhledávač má "nejblbější" uživatele
Kráťa
Profil
Internet je přeci ten fotbalový klub z Milána - Internet Milán, jak tam hraje ten od nás, safra nemohu si vzpomenout, jak se jmenuje - jo Nedvěd. Ach ta nemoc. Mám prý něco od porcelánu. :-)
habendorf
Profil
Já to myslím naprosto vážně a šáhněte si do svědomí... kdo z vás by z fleku vypálil svoji vlastní definici, aniž by odkudkoliv opisoval?
Uvědomte si třeba, že pro 95% uživatelů (můj odhad) pojmy internet, web a třeba www prostě splývají do jednoho významu. A vysvětlujte někomu, že www je jenom jedna ze služeb...
Yuhů
Profil
> A vysvětlujte někomu, že www je jenom jedna ze služeb...

já spíš nevidím důvod to někomu vysvětlovat. Stejně tak je mi naprosto ukradené, jak funguje převodovka. Potřebuju, aby to auto jezdilo, a nesnáším týpky v umaštěnejch montérkách, kteří se mi snaží funkci převodovky vysvětlovat.

Důležitá je funkce. Auto funguje, když jezdí. Internet funguje tehdy, když se napíše www.seznam.cz a objeví se ta červená stránka. Nedělám si srandu.
Leinad
Profil *
Internet je celosvětová síť no ehm vzájemě propojeních počítačů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0