Autor Zpráva
Menci
Profil
Ahoj,
mám problém se spamerem (spíš hackerem) - poradíte?
Na stránce jsem měla formulář - "kontakt". Jeden blb ho zneužíval - furt to odesílal.
Formulář jsem tedy nahradila odkazem na mail - chodí mně to ale stále dál - se stejným "předmětem" - co jsem měla nastaven ve formuláři - vypadá to úplně stejně jako dřív - i když už teď na stránce žádný formulář nemám :-((.
U mailu není uveden vůbec žádný "odesilatel" - tak mně ani nejde nastavit "Blokovat odesilatele".
Mail nechci měnit - mám ho na navštívenkách, razítku, ...
doksy
Profil *
Já bych ho nejspíš zabil, a byl by klid :-)
DJ Miky
Profil
A blokovat zprávy s tím předmětem by nešlo?
armin
Profil
nainstalovat spammihilator... nic lepsiho neexistuje. Verejne prohlasuji uspesnost detekce 98%, u me osobne funguje na 99-100% a max. spokojenost. Navic je na to treba i super plugin pro mrknuti do schranky a pokud neco je (a neni spam - lze nastavit), tak vyskoci okenko. Cili neni potreba mit pusteneho nonstop mail klienta, staci jen spamihilator ktery me osobne papa smesnych 428kB z ramky a 5104 kB ze swapaku. Samozrejmosti je automaticka konfigurace docela velikeho kvanta mail klientu. Akorat pak je potreba lehce doupravit smtp (pokud se vyzaduje autentifikace)... a abych nechodil dlouho kolem horke kase, tady je v plne krase a parade: http://www.spamihilator.com/
djlj
Profil
Menci
A nenechalas na stránkách nahraný ten původní odesílací skript?
Menci
Profil
Nechala - oddělala jenom tu tabulku, abych to mohla později rychle vrátit.
<---/ --->

To je ta chyba??
Není problém to zálohovat a na servru vymazat
peki
Profil
trestne oznameni podla paragrafu XX "Poskodzovanie media (ci datoveho nosicu)"
peki
souki
Profil
zkus raději přejmenovat přímo ten odesílací skript
Menci
Profil
Tak jsem zkoumala dál a nechápu to:
- ze tránky jsem celý skript i tabulku vymazala - zprávy mně ale chodí to dál - (bez mailu odesilatele).
Pro zajímavost se na to můžete mrknout:
- Tady mám ten kontakt v originále - zde není napaden - (odesílá mi jiný text zprávy)
- ten samý skript (kontakt) - včetně ošetření - "váš mail má špatný formát" atd. jsem měla TADY: nyní už je smazaný - ale zpráva "Buratino" chodí dál.
JAK JE TO MOŽNÉ???
djlj
Profil
Menci
A ta zpráva je zformátovaná stejně, jako když byla odeslaná před formulář, nebo jinak? Možná ses jednoduše dostala do nějakého email-listu pro spamování. Mimochodem — Antispamrobots jsou nespamovací roboti? :)
Hooonza
Profil *
To asi dělá robot.

Na stránce http://www.bm-atelier.com/kontakt.php je pořád pro roboty hezky čitelný odkaz na mail!! Tzn. mailto:... Dokud tam bude, boti jej najdou a budou posílat maily. Nejlepší řešení je vůbec asi mailovou adresu na webu neukazovat, stačí kontaktní formulář. A pokud ji tam už chceš mít, trochu ji "zamaskovat" (návodů je na internetu dost, ale ideální není asi žádný, javaskript, obrázek místo adresy...), aby ji návštěvník poznal, ale roboti nenašli.

Robot si taky mohl okopírovat původní odesílací formulář a teď jej používá ze svého záznamu, už nepotřebuje ten, který je umístěný na stránce.
To, co ale potřebuje, je skript, který odeslaný formulář přijme a odešle na tvou adresu (action formuláře).
Máš ve skriptu, který přeposílá formuláře (asi php?), kontrolu, jakou hodnotu má proměnná "spam" a pokud je špatná, zprávy vyhazovat? Ev. je celkem dobrá podobná ochrana, jakou má toto fórum (viz zdrojový kód).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0