Autor Zpráva
Cabbon
Profil *
Dobrý den,

co potřebuji k tomu, abych se připojil přes wifi v kavárně s nápisem WIFI FREE, krom notebooku? Nevíte o nějakém chytrém řešení, jak být třeba hoďku online v cizině na dovolené - Itálie?

Díky, moc byste mě zodpovězením dotazů pomohli
Dero
Profil
co potřebuji k tomu, abych se připojil přes wifi v kavárně s nápisem WIFI FREE, krom notebooku?

Notebook, ale s WiFi adaptérem, samozřejmě. Jinak nic.
habendorf
Profil
Ostatně nepotřebuješ ani ten NB. Stačí třeba PDA.
Cabbon
Profil *
Poté, co zakoupím wifi adapter se potřebuji připojit na sít pomocí nějakého softwaru, že? Je dodán už k adaptéru nebo si ho musím sehnat sám?
Dero
Profil
Poté, co zakoupím wifi adapter se potřebuji připojit na sít pomocí nějakého softwaru, že?

Operační systém většinou v základní instalaci umí pracovat s bezdrátovými sítěmi. V případě Windows XP je připojení zcela bezproblémové. S jinými OS v tomto směru osobní zkušenost nemám, ale překvapilo by mě, kdyby bylo u moderního OS potřeba externí aplikace.
Cabbon
Profil *
A co tedy mám udělat pokud se dostanu do kavárny s wifi free?
Dero
Profil
A co tedy mám udělat pokud se dostanu do kavárny s wifi free?

Zobrazíš si seznam bezdrátových sítí a připojíš se k té kavárenské. Pokud je chráněná heslem, zeptáš se obsluhy.
habendorf
Profil
Pozdravit a začít pracovat. Počítám, že tam budou mít DHCP a ty budeš mít nastavené automatické připojení k sítím v dosahu.
Cabbon
Profil *
Jo a k tomu je je nějaký software nebo to budu mít ve => ovládací panely => síťová připojení?
habendorf
Profil
uff ... jako hrách na zeď :o)
Dero
Profil
Cabbon: Start -> Připojit -> Bezdrátové připojení k síti
koudi
Profil
Je ovšem třeba podotknout, že na některé sítě se pomocí windowsího připojení nepřipojíš (např. školské sítě eduroam). Je třeba dohrát lepší software/ovladač (u mě konkrétně Intel PROSET wireless).
DAvid
Profil *
Zdravím všechny,
mám následující problém...chytám příjem free Wifi sítě ve svém bytě, ale jen v jeho části..chtěl bych dál realizovat toto připojení, tak abych se připojil bezdrátově po celé ploše bytu..lze tento problém vyřešit nějakým Wigi routrem s bridgem nebo tak??

předem děkuji za odpověď

-DAvid-
souki
Profil
Teoreticky to jde. Ale pokud už investuješ do železa, tak si radši pořid pořádné připojení, protože tohle ti bude stejně padat. Mimochodem to, že se lze do wifi připojit ještě neznamená, že je zdarma
wifi
Profil *
A co tedy mám udělat pokud se dostanu do kavárny s wifi free?
Mrkni na http://hotspot.airdump.net/ konkrétně na "Jak se připojit" - Maš tam všechno posapné (i ilustrace), pro windows i linux.
Tomáš Hanus
Profil
koudi
O tom teda nic nevím. Také se připojuji do sítí eudorom a nemám s tím ve Windows XP žádné problémy. Jen je potřeba širší nastavení a hlavně certifikát od CESnetu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0