Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
neviete niekto emailovu adresu intervala [ http://interval.cz/ ]
na stranke http://interval.cz/redakce.asp je totiz napisane redakce @ interval.cz
mne sa to velmi nepozdava, a ktomu mi to neide odoslat
Martin Kuželka
Profil
Ostranil jste ty mezery před a za zavináčem?
Petr Weida
Profil
správně redakce_interval.cz - místo "_" dej "@"
Yuhů
Profil
prostě redakce@interval.cz
DoubleThink
Profil *
Je v pořádku, když se jednotlivec brání proti spamu metedou
jmeno[at]domena[dot]cz[toto umaž]

Ale pokud toto dělá firma, nebo velký portál, tak je to imho zločin. Interval by měl investovat do svého vlastního antispamového řešení a ne házet klacky nezkušeným uživatelům pod nohy.
BoboCop
Profil
Je rozdíl mezi nezkušeným uživatelem a nechápavcem. Jestliže nekdo, kdo umí napsat příspěvek do diskuze, umí posílat maily, atd. ze zápisu "redakce mezera zavináč mezera interval.cz" nepozná, že se jedná o e-mailovou adresu upravenou proti spamu, tak je to s prominutím nechápavec obecný.
DoubleThink
Profil *
Jenže zápis "redakce mezera zavináč mezera interval.cz" z mého pohledu snižuje věrohodnost společnosti limitně k nule.
llook
Profil
Podle mě zápisy adres ve tvarech jako "user (at) host (dot) tld" snižují přístupnost. A protože mám rád přístupné weby, nemám rád takovéhle přepisy adres.
curo
Profil
Keď som prvý krát videl emailovú adresu vo forme meno_nazov.sk bol som z toho poriadne vyvalený
A keďže som nenašiel na celej stránke (komerčná firma zaoberajúca sa poskytovaním mikrovlnného pripojenia k internetu) ani jednu adresu so zavináčom, tak som sa na nich vykašlal.
Yuhů
Profil
BoboCop:
tak je to s prominutím nechápavec obecný

Já sice dokážu odeslat email, ale zase jsem nechápavec obecný pokud jde o auta, mobily, právo a podobné věci.

Nemůžeme po každém chtít, aby znal tak nelogická pravidla, jako například to, že v mailové adrese nesmí být mezera.
BoboCop
Profil
No je pravda, že ne každý uživatel je natolik počítačově gramotný, aby takové věci znal (viz například sekretářka, účetní, apod.), ale IMHO když se ten anonym, který tu prvotní otázku položil, dokázal připojit k tomuto serveru a napsat svoji otázku, tak bych předpokládal, že umí posílat i e-maily a pracovat alespoň trošku s internetem. Určitě umí klepnout na odkaz, pokud je aktivní. Na intervalu ten "odkaz" na e-mail aktivní není (nebo nebyl v té době) a první co ho mělo napadnout bylo to, aby tu adresu prostě opsal. Chybou intervalu je to, že e-mail podbarvil a podtrhl, aby vypadal jako odkaz, ale přitom z něj odkaz neudělal. Ačkoliv nevím, jestli by bylo lepší, kdyby z něj odkaz udělal, protože nedávno se mi stalo, že jsem klepl na podobný odkaz, který byl ve tvaru jmeno(at)domena(dot)cz a všiml jsem si toho až poté, co jsem zprávu odeslal a musel jsem ji pak posílat znovu na správnou adresu. To už je pak opravdu lepší, když takové e-mailové adresy nejsou odkazem. Já osobně používám jestli se nepletu právě tvoje řešení, kdy dělám odkaz aktivní, ale použiji místo zavináče znakovou entitu @ a v mailto použiji ESC sekvenci %40. Možná to není úplně dostačující, ale určitě to některé roboty odfiltruje a hlavně je to naprosto funkční řešení.
BoboCop
Profil
Tak ta entita měla být @
llook
Profil
Entity jsou podle mě v pořádku. Občas se také používá URL kódování, to je to %40, a přestože to snad funguje, nejsem si jistý, jestli zápis jmeno%40server je v pořádku podle standardů (RFC 1738).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0