Autor Zpráva
niekto
Profil *
Ahojte.
Chcel by som sa opytat , co sa oplati z hladiska zamestnania ucit viac : C++ c++.net alebo namiesto neho rovno c#?
Hovori sa ze C je jazyk 80 rokov C++ 90 a c# sa "ustaluje" , ale skor by ma zaujimalo hladisko zamestnania nie teraz ale o 6-7 rokov.
Oplati sa do buducnosti (tej 6-7 rocnej) ucit c++ alebo radsej c# (prihliadajte, pls. aj na Mono project a na rozne platformy Win,Linux,..)
Thx ...
nightfish
Profil
téma výběru jazyka se tu čas od času řeší - pohledej
niekto
Profil *
hladal som, ale myslim ze moj thread je "vynimocny" teda thread s presne touto poziadavhou tu nebol a bolo tu par uvah C#,.net,c++ ale malo z nich bolo "uzavrenych" teda s viac-menej jasnym zaverom ...
nightfish
Profil
dá se předpokládat, že do budoucna se bude microsoftí .NET framework čím dál více prosazovat
a vzhledem k tomu, že C# byl vyvinut pro .NET, je volba jasná
sakalik
Profil
moc by som netvrdil ze C je jazyk 80 rokoc C++ 90 ak chces nieco z oblasti LINUX-u tak tam moc s C# toho nenarobis a celkovo mi pripada C# ako taka hracka pre deti pretoze schovava niektore crty C/C++ kt. su mocnou zbranou a ucenie aj tak sa nevyhnes vediet oboje pretoze asi tazko programatorovi staci jeden jazyk a syntaxa je skoro vsade podobna dolezite su len vychytavky - napr Ruby
izsak
Profil
C# je hlavným jazykom .NET platformy, ale s Visual C++ .NET máš možnosť písať aj neriadený aj riadený kód v jedinom zdrojáku. Toto však už vyžaduje dosť veľa učenia.

V C# však oveľa ľahšie vytvoríš webovú aplikáciu. Tiež neviem o tom, že by Mono malo C++ .NET kompilátor. C# je určite dobrá voľba.
niekto
Profil *
sakalik
Aha ohladom Ruby , v com je vynimocne ?
Este taky dotaz - oplati sa ucit jazky tupu PERL,PYTHON,FOXPRO (v com su ich vyhody lebo ja mam pocit ze ich jazyky (c#,VB)s .NETtom , C++ a java "prevalcovali" )
quinux
Profil
niekto
Aha ohladom Ruby , v com je vynimocne ?
http://www.dgx.cz/trine/item/ruby-on-rails-dekuji-nechci
http://acidlog.fczbkk.com/blog/1165327027/ruby-on-rails-ano-prosim
nightfish
Profil
Este taky dotaz - oplati sa ucit jazky tupu PERL,PYTHON,FOXPRO
no... perl a python mají oproti C#, C++ zcela jinou oblast použití
neznám nikoho, kdo by jednoduché skriptíky (třeba) pro manipulaci s daty v konzoli psal v C++
llook
Profil
Pokud se chceš učit .NET, tak ten jazyk není až tak moc podstatný. V takhle dlouhém horizontu je úplně jedno, jestli se budeš učit VB.NET, C++.NET nebo C#.NET. Pokud zvládneš kterýkoli z nich, tak zvládnout kterýkoli další z nich je otázkou nanejvýš jednoho měsíce.
Teď se v .NET nejvíc používá C#, co se bude používat za 6 let, to uvidíš a přizpůsobíš se.
roberta
Profil
to je jedno, aký jazyk sa budeš učiť z tých dvoch. preštuduj si .NET framework, keď už chceš programovať v .NET... prídeš do praxe a niečo ti dajú naprogramovať v jednom jazyku, niečo v druhom... a možno o pár rokov na svete bude úplne iný framework s úplne iným jazykom. hlavné je pochopiť princíp, na jazyku až tak nezáleží
niekto
Profil *
pochopil som , este teraz keby ste poradily aky jazyk ako odrazovy mostik pouzit (jedine co zatial poriadnejsie viem je PHP a Delphi)
[c++,C#,java]
(linux user)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0