Autor Zpráva
Annonym
Profil *
Ahoj, mám ŽL na Grafické práce a kresličské práce, teď jsem 14 dní externě pracoval pro jednu firmu. Rádi by, abych jim podepsal dohodu o provedení práce. Pracoval jsem u nich v oboru, pro který mám ŽL. Když dohodu podepíšu a dostanu peníze, budu je muset znovu dávat do příjmů a platit z nich daně až budu dělat účetnictví?
Dík
nightfish
Profil
imho se příjmy z dohody o provedení práce daní srážkovou daní (15%), kterou ti strhnou
a ty už pak tento příjem v rámci daňového přiznání neřešíš

nevím jestli je tam možnost alternativy podepsání "růžového formuláře" s tím, že ti to zdaní zálohovou daní, částka vstoupí do daňového přiznání a případný přeplatek na dani by ti FÚ vrátil
nightfish
Profil
viz http://jakpodnikat.cz/dohoda-provedeni-prace.php
tam je to poměrně přesně rozepsané
Annonym
Profil *
nightfish
díky moc, jestli tomu doře rozumim, tak z toho tedy daň platit nebudu, to zaměstnavatel a do příjmů si to pak dávat nebude?

Růžový papír mi dali taky. Nevim, co je pro mě lepší, vystavi fakturu nebo vyplnit změť papírů.
nightfish
Profil
Annonym
když nepodepíšeš růžový papír, tak nenávratně příjdeš o 15% z vydělané částky, nicméně pak se ti to neprojeví v DP a nemusíš to už dál řešit (tahle to jde řešit pouze v případech, kdy měsíční mzda přesáhne 5000 Kč)
podepsat prohlášení pro tebe může být výhodné v případě malého základu daně - pokud by ti vyšla daň 0 a tys něco zaplatil na zálohách, tak můžeš požádat o vrácení toho přeplatku (mně vraceli za minulý rok asi 960,- Kč, ale to nebylo na DPP, nýbrž na zaměstnanecký poměr - nicméně prohlášení podepsáno)
Kučera
Profil *
Dobrý den, mám ŽL a seženu práci. Na tuto práci sám nestačím,tak se domluvím s kamarádem který má také ŽL.
Já fakturuji firmě pro kterou práci děláme,kamarád fakturuje mě.
Je možnost mezi mnou a kamarádem napsat nějakou dohodu o provedené práci? A jakou?
Děkuji.
Tomášeek
Profil
Kučera:
Nechápu.

Bud ti kamarád fakturuje, nebo mate dohodu (dpp) a je placen na jejím zaklade.

Pokud dohodou myslíš smlouvu (o dilo), tak tu samozrejme mit můžete a asi i mate (jde uzavřít i ústně). Na jejím zaklade ti s diem pomohl a byl zaplacen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0