Autor Zpráva
anonymní
Profil *
Ahoj,

hledal jsem odpovědi na mu otázku už na internetu (google a tak), bohužel bez úspěchu. O nějaké podpoře ze strany pipni.cz nelze už vůbec mluvit.

Má otázka: prosím, máte někdo zkušenosti s nastavením Spam Assassinu u pipni.cz? Mám placený PROFI hosting. Jediné, co vidím v administraci je nastavení:

Označení = 5
Zamítnutí = 10
Greylisting = on

Nikde ale není žádná pořádná nápověda, která by mi napověděla jak ten SA vlastně u pipni.cz použít:// Chodí mi docela dost spamu, rád bych si s tím "pohrál", ale když nevím jak tak do toho raději nejdu...pomůžete někdo, prosím? Díky Tomáš.
Visitor
Profil *
to jsou hodnoty vyhodnocovace spamu. Kazda zprava je analyzovana a dostava RATIO.

A ty prave podle hodnoty urcujes jestli zprava bude oznacena, zamitnuta. Greylisting je tusim seznam serveru ktere to ma pri vyhodnocovani ignorovat.

Kazdy email u ktereho chces aby se na neho filtr aplikoval musis samozrejme pridat k tomu SA.


Jen tak naokraj. ja davam prednost reseni na strane klienta v thunderbirdu. Pripadne je i neco pro outlook. Tak se ti nestane ze to nejaky mail zamitne a ty nemas zadnou moznost zjistit ze ti vubec neco doslo. Tak ja jednou za cas proletnu SPAM KOS a mrknu jestli tam neco neuvizlo.
DoubleThink
Profil *
http://spamassassin.apache.org/

Tak se ti nestane ze to nejaky mail zamitne a ty nemas zadnou moznost zjistit ze ti vubec neco doslo
Při správně nastaveném SA se ti tohle nestane. Zatím mi žádný "ham" nepřekonal drop hranici, jenom byl občas nějaký označen jako spam a tím pádem spadl do spam koše outooku.

Kazda zprava je analyzovana a dostava RATIO
Score, ne ratio.

Greylisting
http://www.lupa.cz/clanky/greylisting-nova-metoda-boje-proti-spamu/
anonymní
Profil *
Ahoj,

Visitor: díky za snahu, ale já nepotřeboval vysvětlit pojmy. Já potřeboval poradit přímo s tím velice zjednodušeným nastavením SA u pipni.cz :/

DoubleThink: díky, ty odkazy znám..ani jeden mi bohužel neodpověděl na můj dotaz ohledně nastavení SA u pipni.cz
Visitor
Profil *
anonymní

No tak pokud jsi moji ani DoubleThink radu nepotreboval tak pak to je na experimetovani :) zkousej mez oznaceni dokud neodchyti vetsinu spamu a to si pak uz sam filtrem hazej do kose a nebo pak si tu mez prenes do zamitnuti. Co ti asi vic mame radit. Nikdo nevi jaky SPAM ti chodi zda Viagra a Rolexky a nebo nejaky tvuj spejsn :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0