Autor Zpráva
Flip
Profil
Ahoj,

mám menší problém s faviconou ... na mém webu >>> www.flipovo.info se favicona vpohodě zobrazuje před URL adresou, když si dám svou stránku do záložek, tak favicona v záložkách zůstane standardně bílá... u jiných webů se automaticky předělá na jejich lokální faviconu... nevíte v čem by mohl být zakopaný pes? Díky za odezvu ;)
Lukáš Potěšil
Profil
Ahoj zkus opravit na:
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" type="image/x-icon" />
nebo, zadat absolutni adresu:
<link rel="shortcut icon" href="http://www.flipovo.info/favicon.ico" type="image/x-icon" />
Bubák
Profil
Co tak použít na ikonu skutečně formát ICO, namísto přejmenovaného JPEGu z "fotošopy"?
Lukáš Potěšil
Profil
Přesně tak, ICO by mělo vycházet z formátu GIF (pokud se nepletu) nikoliv z formátu JPEG.
Railbot
Profil
Přesně tak, ICO by mělo vycházet z formátu GIF (pokud se nepletu) nikoliv z formátu JPEG.
Pleteš. Favicona může být nejlépe přejmenovaný png nebo přímo čistokrevný .ico a to už je jedno z jakého formátu to bylo konvertováno.
Lukáš Potěšil
Profil
Railbot
OK, tak jsem se taky poučil. Vycházel jsem z toho, že ICO je rastr, proto jsem uvedl GIF.
Flip
Profil
aha aha, díky vyzkouším ... dělal jsem to s jpegu ;)
Alphard
Profil
freeware Gimp podporuje ukládání do *.ico
pavelt
Profil *
.ico nevytvoříte správně přejmenováním nějaké bitmapy na .ico. Je to jen benevolence prohlížečů, že to zpracují (a některé také ne). Doporučuji GIMP. Vizte:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=4&topic=36 63
kde jsem popsal svůj postup.
Pavel
eM
Profil *
Favicona může být nejlépe přejmenovaný png nebo přímo čistokrevný .ico a to už je jedno z jakého formátu to bylo konvertováno.
ja mel problem s prejmenovanym png, mi to proste nechodilo, tak jsem nechal v puvodnim formatu.. takto:
<link href="favicon.png" rel="icon" type="image/png" />

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0