Autor Zpráva
TomAsQo
Profil
ahoj,
vsimol som si, ze na strankach .org je vacsinou open source software... je to len nahoda, ze som natrafil prave na take steranky, alebo vazne je org spete s open sourcom? co ta stratka znamena? ;)
djlj
Profil
org jako organizace
Alphard
Profil
často bývá spojen s neziskovými organizacemi, ale není to nutnost
armin
Profil
TomAsQo: Jsou 2 skupiny domen - narodni a nadnarodni. Narodni jsou pro ten ktery stat (treba .cz .sk .ru .us .in) a nadnarodni jsou "pro kohokoliv" (treba .com .net .org .biz .info). To jakou tld si kdo vybere je jeho osobni vec. Je vhodne pro firmu ktera treba pusobi v CR (a jen v ni) mit treba .cz domenu a ne treba .in (indie) nebo .ru (rusko). Je vsak svoboda vyberu tld a muze si kdokoliv cokoliv poridit (u .sk je to pro zahranicni klienty trosku slozitejsi). Jinak jak djlj spravne poznamenal org = organization, pak pokud se nepletu com = commercial, biz = business.
Visitor
Profil *
http://cs.wikipedia.org/wiki/Doména_nejvyššího_řádu

vyber domeny muze taky byt podle toho jak to sedne treba domena "jsem.in" nezni vubec spatne.
thingwath
Profil
Kdysi dávno měly tld nějaké určení, dneska už je to úplně jedno a jde jenom o to jak to zní. Smutné, zvrácené, leč je to tak... :-/

U open source je asi dost zvykem mít org, aby se tak odlišilo od com. Spousta firem právě třeba má své open source záležitosti pod org a komerční pod com stejného jména (ne že bych to schvaloval).
djlj
Profil
Visitor
Lepší je "jsem.bi" :).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0