Autor Zpráva
guest
Profil
Ahoj,

nevíte jak zabezpečit dokument ve Wordu, aby z něj nešlo kopírovat text? Popř. převést do pdf aby byla zakázaná možnost okopírovat si text do schránky. Rád bych někomu zaslal dokumenty v elektronické podobě, ale nechci aby si je obšlehl.

Předem díky
Casero
Profil
guest
Pošli ho jako obrázek. ;)
habendorf
Profil
Tomu stejně nezabráníš, vždycky to jde projet nějakým OCR.
guest
Profil
díky za reakce.

Pravda je, že to lze převést přes ocr, ale to běžná babča nezvládne. zatímco okopírování přes CTRL C, CTRL V zvládne každý. Jenže převod do obrázku bych viděl až jako krajní možnost. Word má nějaký zámek - to tam nejde to nějak zamknout tak aby nešlo označit text? Já to zkoušel, ale umí to zamknout jen vůču změnám a formátování
djlj
Profil
Tak to jednoduše exportuj do PDF. Soubor -> Exporttovat do PDF (v OpenOffice.org; Word jsem neviděl už pěkně dlouho).
guest
Profil
djlj
v PDF, pokud se to nezamkne pře nějaký spešl program, tak při klasickém exportu pak stačí jen stisknout CTRL A, CTRL C, CTRL V a je to okopírované. Free konvertory pdf zamknout proti kopírování bohužel neumí
djlj
Profil
Aha, to jsem nevěděl.
Bubák
Profil
Některé free konvertory pdf zamknout proti kopírování umí, viz Vytvárame PDF rýchlo a zadarmo a 2. díl
-> z popisovaných programů to zvládají všechny čtyři.

Současná verze OOo uzamčení PDF umí, i když to djlj výslovně nenapsal.
guest
Profil
Bubák
děkuji, zatím jsem stáhl jen takové, které to neuměly. V tom případě se omlouvám za dezinformaci.
Děkuji za odkaz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0