Autor Zpráva
kray
Profil *
ako je to s kopirovanim obsahu s cudzej stranky?

napr. na stranke xxx.com sa nachadza databaza vtipov.. mozem vsetky tieto vtipy skopirovat a dat na svoj web zzz.com ? (musim uviest odkaz na zdroj ? alebo neda sa to ani tak ?)

dik
Taps
Profil
kray
Zkus se domluvit s autorem webu.
kray
Profil *
to sa väčšinou asi nedá :) či hej ?
Mistr
Profil
kray
Napiš mu, zda jeho text, můžeš uveřejnit. A pokud Ti to nepovolí (či se nespojíte), odkaž na něj (rozuměj text) ze svých stránek.
kray
Profil *
tak ako to je ?

v tejto teme http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=56 064
dal Vladosik odkaz na clanok na lupe (
http://www.lupa.cz/clanky/jak-postupovat-proti-plagiatorum-clanku-na-i nternetu/)

tam sa spomina to ze na tom webe odkial bol skopirovany obsah je jasne napisane ze sa to nema kopirovat (t.z. majetok tej spolocnosti/stranky) atd..

ak by ten autor ktory si clanok len okopiroval dal odkaz a meno autora bolo by to OK ?
Mistr
Profil
kray
ak by ten autor ktory si clanok len okopiroval dal odkaz a meno autora bolo by to OK ?
Asi ano. Možná. :-)
Plaváček
Profil
kray

Cokoliv zkopírovat z cizího webu na svůj je podobné následující činnosti:

Seberu úplně cizímu náhodnému člověku, který mi v Praze padl do oka, naditou peněženku, vyberu mu kompletně nebo částečně její obsah, prázdnou nebo poloprázdnou mu pak vrátím a do své peněženky z krokodýlí kůže si pak vložím šikovný a omluvný lísteček, který ponese text: "Tyto peníze jsou člověka, kterého jsem potkal na Národní třídě a tady bydlí. Jenom jsem si je půjčil".

Fakt ti to přijde v pořádku?

Co zkusit vymyslet vlastní obsah?
Mistr
Profil
Plaváček
Zase na druhou stranu, když jsem teď psal bakalářku (a nejen tam), tak je obvyklé připojit odkazy a prameny, odkud jsem čerpal, ne?
niCe
Profil
Mistr
Čerpat a kopírovat jsou podle mě 2 odlišné věci.
Mistr
Profil
niCe
Já měl na mysli zkopírování textu s uvedením zdroje a odkazem na tento zdroj. Nikoliv (s)prosté zkopírování čehosi a prohlašování o tom, že to patří mně.

Stejně do té bakalářky kus z nějaké knihy opíšeš a přidáš tam [1] a do pramenů [1] Dušan JANOVSKÝ: Jak psát web. www.jakpsatweb.cz (či jak jsou ta pravidla pro psaní odkazů; teď je z hlavy honem nevím).

Samozřejmě, pokud vymyslíš vlastní obsah, pak je to naprosto ideální.
Petra
Profil
Mistr: To o čem píšeš je citace. Pokud zkopíruješ z Dušana pár řádků abys podpořil svá tvrzení v textu a řádně to označíš jako citaci, pak je to v pořádku. Pokud celou svou bakalářku nebo celou stránku na webu (anebo podstatnou část) odněkud opíšeš a dáš to k sobě, v pořádku to není i kdybys tam toho autora odkázal velkým tučným písmem hned v úvodu textu. Ten text prostě bude u tebe na webu, ty na něj budeš získávat návštěvníky z vyhledávačů na úkor někoho jiného, u tebe si to budou lidi číst a pamatovat si tvůj web na úkor autorova a ty z toho budeš mít profit, to mi fakt normální nepřijde.
shelly
Profil *
Petra
takže když z celé knihy použiju na webu tak 20 vět, dám je do uvozovek s větičkou o citaci (odkud a autora), tak je to v pořádku?
Knopi
Profil
shelly:
Mně přijde, že jediný možný způsob je kontaktovat autora onoho webu a slušně ho poprosit. Pokud získáš svolení autora, tak bude všechno oukej. Získáš e-mail, kde máš svolení a je to také slušnost. Pokud svolení nezískáš, pak máš nejspíše smůlu.

Takže když z celé knihy použiju na webu tak 20 vět, dám je do uvozovek s větičkou o citaci (odkud a autora), tak je to v pořádku?
Viz. výše, záleží také na tom, co si chceš vypůjčit (nesmíš poškodit autory, že by kvůli tobě měli menší zisky). Pokud vim, tak v Americe se takhle běžně souděj. V tvém případě bych čerpané informace napsal vlastními slovy. Poté uveď aspoň název knihy a autora odkud jsi čerpala.

Jak říká většina. Nejlepší obsah je vlastní obsah! Jenže třeba takový rozhovor si člověk nemůže sám napsat. =)
niCe
Profil
Knopi
třeba takový rozhovor si člověk nemůže sám napsat
A jak to tedy udělal Marcus Aurelius, když psal "Hovory k sobě"? :)
Knopi
Profil
Pravda, ta věta není nejlepší, ale myslím, že se to z ní dá pochopit. Jen si ze mě utahuješ. =)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0