Autor Zpráva
Miloš
Profil
Dostalo se mi do rukou (nekupuju) červencové číslo plátku Svět počítačů.
Na straně 25 (v rámci rubriky Kurz programování pro začátečníky) uvádějí mj. Kurz HTML.
V tomto (čtvrtém) dílu jsem objevil zhůvěřilosti, které jako povzdech – sdělená bolest = poloviční bolest ;-) – uvádím pro hořké obveselení:

V čísti nadepsané Horní a dolní index mají geniální použití odstavce:
<b>Tučný text <sup>s horním indexem</sup></b><p></p>
<b>Tučný text <sub>s dolním indexem</sub></b>


Pod nadpisem Použití písma se stejnou roztečí perlí prozměnu takto:
Značek pro psaní neproporcionálního textu existuje hned několik:
<tt></tt>
<kbd></kbd>
<code></code>
<samp></samp>
V praxi je celkem jedno, kterou z nich použijou, neboť je prohlížeče interpretují de facto stejně. Osobně se přimlouvám zejména za značky <code> a <tt>, protože lze předpokládat, že rozhodně nevymizí ani při definování budoucích webových standardů.

Místo aby vysvětlili sémantický význam jednotlivých tagů, s prominutím plkají o budoucích standardech; osobně si ni v nejmenším nedovedu takovou budoucnost představit – to by prohlížeče musely přestat zobrazovat HTML (dejme tomu současné 4.01) a pak by na nějakých pár značkách vůbec nesešlo…

No a do třetice – v rámečku Svět počítačů radí:
Potřebovali byste docílit dalších speciálních efektů s textem, a nevíte, jak na to?
<U>podtržený text</U>
<STRIKE>přeškrtnutý text</STRIKE>

Upřímně řečeno, za něco takového by se mělo střílet.
tiso
Profil
Proti podobným šialenostiam bojujem na owebu.cz i inet.sk Keď chce niekto v roku 2007 písať seriál, nech používa vedomosti a postupy z roku 2007! V škole tiež neučia švabach ale normálnu abecedu.
Railbot
Profil
Miloši, pochop, že to píší lidé, kteří tomu nerozumí, neživí je to a jediná jejich starost je, aby tu jednu stránku zaplnili a už je jedno jakým blábolem. Takže tak, chce to klid a nohy v teple.
Flavicius
Profil
Railbot
To znamená, že pokud chci číst kvalitní informace z časopisů, nemám číst vůbec? :)
quinux
Profil
Miloš
Důležité je zvýšit/udržet prodejnost a pokud tomu tak je, tak pak už je šéfredaktorovi jedno jaké kraviny jeho podřízení napíšou ;)
Miloš
Profil
Flavicius
To znamená, že pokud chci číst kvalitní informace z časopisů, nemám číst vůbec? :)
To je z tvé strany demagogie. Stejně jako špatné učebnice nejsou argumentem pro odmítnutí učebnic. Jsou i dobré články.
koudi
Profil
Důležité je zvýšit/udržet prodejnost a pokud tomu tak je, tak pak už je šéfredaktorovi jedno jaké kraviny jeho podřízení napíšou ;)
Že bych si jako vedlejšák přibral "IT" žurnalistiku? :). V takovéto kvalitě bych dokázal psát skoro o celém tomto oboru :)
Railbot
Profil
Flavicius
Pokud chceš kvalitní informace, tak samozřejmě nešáhneš po Světě počítačů či Počítači pro každého, ale po něčem odborněji zaměřeném.
Miloš
Profil
koudi
V takovéto kvalitě bych dokázal psát skoro o celém tomto oboru :)
O jakémkoli oboru ;-)
pEeLL
Profil
V tomto (čtvrtém) dílu
kdo mate ostatni dily podelte se. napr o <tt> jsem nikdy neslysel kouknul jsem se na jpw: http://www.jakpsatweb.cz/html/text.html#tt :)
Miloš
Profil
Tak jsem právě odeslal dlouhý dopis autorovi výše uvedeného článku; zároveň jsem ho pozval, aby se, bude-li chtít, zapojil do diskuse.
koudi
Profil
Miloš
O jakémkoli oboru ;-)
"IT" žurnalistika :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0