Autor Zpráva
Koki
Profil *
Chtěl bych se vás zeptat, protože uvažuji o připojení k internetu, pro co bych se měl rozhodnout. Nepotřebuji stahovat žádné objemy dat, jde mi o to používat skype, rádio a občas něco stáhnout.Nejlepší by bylo bez FUP. Nevím kolik by mi na toto všechno stačíla rychlost co takhle 512kbit/s?
Přemýšlím do čeho jít.
Bud použít nějakého operátora, o2,oskar(jestli něco má),tmobile.
A nebo takové firmy v Chomutově jako je IBA (agragace 1:8,FUP není,garantovaná konektivita 128kbit/s / rychlost až 1MB, 380Kč) nebo GRAPE (podobné jako IBA za 450Kč) a nebo TVUJNET,LOSAN,CCENTER aj.
Každopádně to znamená mít navedený kabel do bytu a u některých platit za připojení (někteří u nás nejsou takže bych musel platit cca 4000Kč)

Takže potřebuji vaši zkušenost, jít do bezdrátu nebo drátu. Je pravda že mít nějakého mobilního operátora je operativnější, nicméně je to od nich dražšší. Byl bych ochoten dávat měsíčně tak 500Kč, víc ne. Můžete mi poradit z vašich zku
Michalek
Profil
Pevná linka je?
Koki
Profil *
není a nechci ji zavádět
Michalek
Profil
Kabelová televize taky ne? Dejme tomu www.karneval.cz.
Railbot
Profil
Koki, vesmě kvalita se řadí sestupěn takto kabel - wifi - adsl - ostatní, u toho wifi/adsl je to případ od případu, někde opačně. Takže v tomto pořadí bych o tom uvažoval.
Koki
Profil *
Ano jsem z Chomutova, vypadá to na dvě nabídky popíši je:

První z nich IBA (www.iba.cz). Připojení kabelem ke switchi. Zaplatím kabel, práci techniků, atd. cca 4000-5000tisíc.
Rychlost až 1Mb garantovaná 128kbit, agregace 1:8, bez FUPU, up prý 128kbit, - cena za měsíc 380Kč s DPH.

Dále grape http://www.grapesc.cz , už jsou v našem domě, takže minimální počáteční náklady, dle stránek to vypadá že je vše stejné pouze dražšší o 70kč - tedy 450kč.

Náklady na připojení od IBY (když budu uvažovat že budu mít u grape náklady 0kč) se mi vrátí tak za 5let. A co bude za 5let?

Ted jde o to která firma je solidnější a má málo výpadků. Kolega co má od grape internet v našem vchodě říkal že moc nestahuje není na internetu každý den ale výpadek za půl den za 2 měsíce.
Nemáte někdo zkušenost s těmito firmami?

IBA mi ještě sdělila, že má nějakou lepší frekvenci, která je spolehlivější a méně rušená (ai 5GHz ale nejsem si jist). U Grape zřejmě 3,5GHz http://www.grapesc.cz/technologie-35.php
niCe
Profil
No tak v tomhle případě sis odpověděl sám - počáteční náklady u IPA by se ti vrátily za 5 let...
Ty společnosti cos jmenoval neznám. Karneval v Chomutově není? Ti nabízí 2Mb za 475 a 3Mb za 555. Mám s nimi dobré zkušenosti, a troufám si tvrdit, že internet od Karnevalu je u nás jeden z nejlepších. Jinak nad FUPem bych být tebou neuvažoval, protože při 1Mb toho opravdu moc nestáhneš (nebudeš-li to dělat přes noc) a na jeho hranici, si troufám tvrdit, nejspíš ani nedosáhneš (Pokud nebude 100Mb, že jo).

niCe
Koki
Profil *
Tak jsem zjistil toto:

IBA
rychlost až 1Mbit/garance 128kbit/s
počáteční náklady 4-5tisíc
platba 380Kč/měsíc
agragace 1:8
prý lepší pásmo které není rušené

GRAPE
momentálně:
rychlost až 1Mbit/garance 128kbit/s
počáteční náklady - žádné
platba 535Kč/měsíc
agragace 1:8
pásmo 2,4GHz
synchronní přenos
smlouva na rok, po roce na neurčito 3 měsíce výpovědní

za měsíc možná budou mít tuto nabídku
rychlost až 1,5Mbit/garance 64kbit/s
počáteční náklady - žádné
platba 357Kč/měsíc
agragace 1:20
pásmo 2,4GHz
synchronní přenos
smlouva na rok, po roce na neurčito 3 měsíce výpovědní

Jinak další nabídka
http://www.ccenter.cz
pásmo 5,5GHz
rychlost 1024kbit/1024kbit
cena 349 Kč zřejmě bez DPH (415Kč)
smlouva na 2roky
pořizovací poplatek za anténu 4tisíce
souki
Profil
A co U:FOUN?
Koki
Profil *
U nás není dle jejich mapy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0