Autor Zpráva
intimidant
Profil *
Hoj, mam problem.
Pri registrci uzivatelu bych potreboval overit platnost zadane emailove adresy pomoci kodu. Problem je, ze moji zpravu oznaci napr. Gmail jako spam. Nevite, jak mam dosahnout "normalni" zpravy?
Diky

$subject = "Dokončení registrace na ".$_SERVER['HTTP_HOST'];
$from = "webmaster@".$_SERVER['HTTP_HOST'];
$confirmation_url = $http://".$_SERVER['HTTP_HOST']."/customers-activate.php?code=".$custo mers_activation_code;
$message =
"Dobrý den,<br><br>
pro dokončení registrace do systému klikněte na následující odkaz:<br><br>".$confirmation_url."<br><br>
V případě že jste se nepokoušel(a) o registraci, nevěnujte, prosím, této zprávě pozornost, pravděpodobně došlo k zadání chybné adresy v nové registraci.<br><br>
Přeji Vám příjemný den.";

mail("$mail", $subject, $message, 'From: webmaster@'.$_SERVER["HTTP_HOST"]." ".'Reply-To: support@'.$_SERVER["HTTP_HOST"]." ".'Content-type: text/html; charset=utf-8'." ");
Mike8748
Profil
treba zacni tim ze pokud posilas mail jako text/html, tak ho opravdu posles ve formatu HTML. zakladni strukturu html stranky snad dohromady das (tagy HTML, BODY,...)

dale, jednotlive parametry u headers se oddeluji zpetny lomitko a n (unix znak pro novy radek)
patok
Profil *
zkousel si zmenit obsah promennych $from a $message?? SpamAssassin a snad i jemu podobny spam filtery funguji vetsinou tak, ze na zaklade regularnich vyrazu pocitaji vyskyt stejnych (respektive podobnych) zprav a podle toho urcuji jestli jde o spam, nebo ne... tak bych zacal asi tim. jesli se to dostane do spam adresare, tak bych pak zkusil experminetovat s obsahem tech promennych... prijde mi to zajimavy. ty spam filtery muzou byt asi docela i kurvy :)
patok
Profil *
Mike8748: ajo toho jsem si nevsiml... tim by to teoreticky mohlo taky byt, ale ja se s tim nesetkal.
Mike8748
Profil
no nejdulezitejsi je pokud se posila mail jako text/html tak se opravdu musi poslat HTML stranka, ne nejakej text s html tagama

jak tam chybi <body> tak to spamfiltry bodujou jako spam

taky adresa From by mela odpovidat adrese z ktery je to odesilany
intimidant
Profil *
to mike:

týjo, díky. sice to byla prasárna, ale s těmi tagy to funguje :o)
pokud někdo potřebujete, tak teď to mám takhle:

$subject = "Dokončení registrace na ".$_SERVER['HTTP_HOST'];
$from = "webmaster@".$_SERVER['HTTP_HOST'];
$confirmation_url = "http://".$_SERVER['HTTP_HOST']."/customers-activate.php?code=".$custo mers_activation_code;
$message = "
<html xmlns='http://www.w3.org/TR/REC-html40'>

<body>
<div>

blabla

</div>

</body>

</html>
";
mail($customers_email, $subject, $message,
'From: webmaster@'.$_SERVER["HTTP_HOST"]." ".
'Reply-To: support@rainsoft.eu'." ".
'Content-type: text/html; charset=utf-8'." ");

s tím, že hlavičku jsem odřádkoval pomocí lomítko r lomítko n

to patok: tohle byl první mail, gmail i outlook mi to označil jako spam. nezkoušel jsem ostatní enginy, byl by to pravděpodobně spam i jinde :o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0