Autor Zpráva
tom22
Profil *
Po nekolika spam odkazech s iq-test.eu linkem na nasem foru, ktere provozujem s kamarady, jsem se rozhodl napsat tento prispevek.

Nevim jestli to co dela iq-test.eu je legalni, nebo ne, ale zda se mi to prinejmensim pekne necisty druh podnikani.

Prijdete na stranku kde vam nabidnou iq test a nikde neni napsane ze se za to plati. Po 10 az 20 minutach vyplnovani testu se pri jeho dokonceni dozvite ze musite zaplatit, jinak vam nezobrazi vysledky testu.

Je to velice spinava obchodni praktika.

dale maji na strankach ve vsech jazicich napsano, ze test je vytvoren predsedou mensy v CR a to podle meho nazoru nespini jmeno jen predsedy, ktery k tomuto asi tezko dal souhlas, ale predevsim to spini jmeno a povest Ceske Republiky.

Co si o tom myslite?
Je nejaka organizace v EU co se zabyva takto necistym podnikanim na internetu?

PS: sorry nemam klavesu s hackama
Bubák
Profil
Nejsem právně vzdělán, ale podle mého názoru by "zboží" mělo být v okamžiku výběru označeno cenou.
Sdružení na ochranu spotřebitelů se zabývá nekalými praktikami, zkus jim poslat mail.
Timy
Profil
To je divný, čekal jsem, že systém bude podobný tomuhl webu - http://www.iq-test.cz/ - tam totiž cena je, jen není vidět (červený řádek úplně dole).
FiryCz
Profil
Je to nepoctivé, a možná i nelegální. Nicméně na internetu se takové věci protahují, a pochybuji že SOS tento web zakáže. Ale určitě na něj poukáže a to my mohlo přispět alespoň k zvýraznění ceny - a tím pádem i k vyřešení problému.
Iškuda
Profil
Nechci se toho webu zastávat, ale cena tam je napsaná v
"Terms of using". Je to sice trošku nešikovné a podlé, ale je tam.
mat
Profil
FiryCz

SOS je občanské sdružení, které nemá koho co zakazovat... to bych mohl pak něčí obchodní praktiky (které se mi třeba nelíbí) zakazovat i já... nebo ty...
Bubák
Profil
Nechci se toho webu zastávat, ale cena tam je napsaná v...
Není to česky. Aj keby to bylo písané slovensky, tak by to neprešlo.
FiryCz
Profil
mat
Alespoň na něj poukáže... a při troše štěstí by to mohlo pomoci.
minsky
Profil
Test je zpoplatněn (Terms & conditions)
a odkaz hnedka pod tim, takze nevidim problem, taky jsem ten test kdysi delal a kdyz sem na konci vycerpanej cumel ze chtej prachy tak sem si to zaplatil abych to vedel, vymysleny to maj dobre ;)
tom22
Profil *
jsou to krivacky a nepodstive vydelane penize.. pocit z takto vydelanych penez je hnus
djlj
Profil
No já jsem se tam tuhle regnul (jako dealer), protože mi na to poslali odkaz, jelikož využívám jejich mikroplatby.cz. Jak jsem ale zjistil, o co se jedná, poprosil jsem je emailem o vymazání účtu. Nejdřív mi napsali, že moje uživatelské jméno neexistuje, a když jsem jim napsal, že jsem se s ním normálně přihlásil, už mi neodpověděli. Teď jsem jim napsal znovu, proč ještě nejsu smazanej, tak uvidím :).
minsky
Profil
tom22
jsou to krivacky a nepodstive vydelane penize.. pocit z takto vydelanych penez je hnus
hm proc krivacky? esi nechces platit, nemusis, oni te nenuti ! navic takovehle "praktiky" jsou v dnesni dobe bohuzel bezne a tady aspon vis za co platis..
mekyy
Profil *
Jo, kdysi dávno jsem ten test taky dělal, když nakonci chtěli prachy, celkem mě nasrali, leč poslal jsem jim je. Stálo to tehdá myslím 30 Kč. Výsledek mě však potěšil, měl jsem to bez chyby.
ykz
Profil *
Všechno je to o síle vůle - každý, kdo skutečně nečeká, že na konci bude muset zaplatit, aby se dozvěděl výsledek - koho by to taky napadlo, že - dále zaplatit vlastně ani nechce a přesto na konci zaplatí, má íkvé tykve a nechápu, k čemu mu pomůže nějakej test ýkvé, když v reálném testu osobnosti selže... takže jsem jim to nezaplatil a udělám si raději někde nějakej test, kde jim skutečně jde o to dozvědět se, jak jsem chytrej a ne jim potvrdit, že jsem blbej, když zaplatim za něco, co si můžu stokrát udělat jinde zadarmo. Takže asi takhle o yntelygency...
loko
Profil *
když někde vidím takovéhle testy, první ho jen odklikám na rychlovku do konce, a tam se velmi rychle.přehledně a čitelně ukáže jestli se platí, kolik a nebo ne
souki
Profil
Někdo onehdy psal, že pokud jeněkdo ochoten takový test vyplnit a pak ještě poslat peníze, tak už na odpověď s jeho iq nemusí čekat, protože si ho může domyslet z uvedeného.
Readyforaction
Profil *
Bussines jako kazdej jinej toze ti nekdo dava slevu co neni pro nej vlastne slevou toje taky spatne ? Ja jim fandim je to chytrej napad... anavic nechces zaplatit tak neplat..... anvic na druhou stranu je to sluzba jako kazda jina to bys musel zakazat i demoverze protoze po pulce hry ti to ukonci a nuti te koupit si hru ktera je oproti tyhle sms docela drazsi.
igamenir
Profil
ona takhle praktika není tak neobvyklá, nedávno jsem zadarmo stáhl DriverScanner, který měl zkontrolovat ovladače a opravit či aktualizovat pokud to bude potřeba, tak mi pak oznámil že mám asi deset chyba a pokud chci vidět co to je za chyby a aktualizovat či opravovat, tak si musím zaplatit ten program. Někde to určitě napsané bylo, ale kdo to dnes čte :P
BibiViolet
Profil *
Taky jsem ten test dělala a jak už zmínil souki, když jsem viděla, že mám zaplatit, tak jsem si řekla, že teprv tohle je ten IQ test a přestože jsem byla děsně zvědavá, stránku jsem zavřela. Možná dělají průzkum právě na tohle :-))
Bezmozci
Profil *
Ja si ho udelal zaplatil a nemam problem...... proste jsem spokpjenej sluzba jako kazda jina kdyz ho delate v televize platite za to kdyz halsujete pro superstar platite za to za tohle dostanu aspon neco pro "sebe"ne neco jako ze samer de o kolo dal ja jim davam 10/10 !!!!
BuG
Profil *
a ako vies, ze vysledok testu je pravdivy? su tam aj zobrazene spravne odpovede? ja som neplatil tak sa pytam ... ak nie su, kludne mohli pridat ku kazdemu urobenemu testu zopar iq bodikov aby ludia s nadsenim oznamovali dalsim ake velke iq maju a ti dalsi si to odskusali tiez ... tak marketingovo vymyslene by to mohlo byt ... ale neviem
jitka
Profil *
Ahojda stránka http://www.getIQ.cz je podvod na lidi.Snaží se jen z Vás za test vylákat peníze, posílají chybné kody a za jeden kod zaplatite 160 Kč.A navíc mi pořád není jasné , když všichni co test udělali, aby získali kod, pošlou tu samou zprávu na to stejné číslo, bez uvedení čísla testu který jste dělali-jak Vám může přijít kod zrovna na test , ktery jste dělalí Vy osobně??? je to pekny podvod.
Bubák
Profil
BuG
Plácáš nesmysly.

jitka
jak Vám může přijít kod zrovna na test , ktery jste dělalí Vy osobně???
Šlo by to pomocí cookie, ve které by byly uloženy odpovědi, nebo číslo testu.
Průměrně inteligentní člověk za otázku píše jeden otazník.
H13
Profil
Bubák

Offtopic:
Průměrně inteligentní člověk za otázku píše jeden otazník.

Tipnul bych, že tři otazníky vyjadřují emoci, podobně jako je tomu u smajlíků, něco jako:

? ... otázka
?? ... tak to nechápu
??? ... tak tohle vážně nechápu (podiv, rozčarování, ...)

:-)
Bubák
Profil
Já měl za to, že jde o odborný dotaz, emoce si můžeme nechat třebas na chat.

Moderátor Chamurappi: Toto vlákno je příliš lákavé pro spamující idioty a jak ukazuje H13, nic zajímavého se tu stejně už řešit nebude, proto zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0