Autor Zpráva
fafa
Profil *
Ahoj,

už několik let pracujeme s kamarády tak nějak z nadšení na hudebním serveru. Od počátečního záměru vybudovat server pro fajnšmekry a hudební alternativce jsme se posunuli k záměru neprodělat a dostat tedy ze serveru naši práci alespoň částečně zpět ve formě peněz:-)

Máme představu, že aktuální web na adrese www.kibi.cz budeme postupně rozšiřovat o web20 features ve stylu profilů kapel, sdílení videa, alespoň nějakého jednoduššího streamování muziky a podobně.

Tak jak web aktuálně je, by ale měl nějakou chvíli vydržet, než se ukáže, že další práce má cenu. Tedy máme redakční systém pro vkládání článků, akcí a zpráviček, wpmu pro blogy uživatelů a punbb jako diskusní fórum. Až bude projekt ziskový, bylo by fajn třeba celý systém přepsat, ale to nám zatím připadá jako zbytečná práce:-), když stávající, i když ne úplně ideální systém, poslouží také.

Máme určité zkušenosti s vývojem aplikací, nemáme ale žádné zkušenosti s jejich monetizací.

Zatím tedy počítame s tímto: adsense, bannery (emailem oslovit firmy, které mají co do činění s muzikou), prodej tiskových zpráv a v neposlední řadě odkazů (na odkazy a bannery použít nějaký výměnný a prodejní systém?).

Jako největší problém ale vidíme získání autorů článků. I ze začátku bychom jim chtěli za jeden článek dávat aspoň symbolickou částku, později třeba i rozumný honorář. Pořád ale nevíme, kde takové lidi vlastně vzít, pokud potřebujeme určitou kvalitu článků a vůbec spolupráce. Jak a odkud by se dalo natáhnout šikovné mladé autory?

Díky za všechny podněty a názory
pc_jimbo
Profil
přeji hodně štěstí ;)

Osobně si myslim že nema cenu dělat zabavné stránky za ucelem zisku a k tomu ještě platit redakci za články. Nemuselo by se vám to totiž vůbec vyplatit. Články zezačatku navic nejsou vubec dulezity. Stoji to moc času a je to celkem k nicemu. Davejte tam zatim jednuchy originalni veci kvuli kterejm se tam budou lidi radi vracet a doporučovat to kamaradum. Určitě nechtějte abych vam neco vymejslel :). Na originalni vec musite prijit sami.

Dale udelejte dobre SEO s kvalitnimi klicovimi slovy (to je nejdulezitejsi)

PS: ta grafika je desne nezajimava

by pc_jimbo
fafa
Profil *
nojo, ale kdyz nenabidnu autorum alespon minimalni honorar, budou vubec psat?
souki
Profil
fafa
Pokud je to bude zajímat tak budou. Musíš ale vytvořit nějakou komunitu nadšených lidí. O ziskus e dá přemýšlet až později. Už delší dobu koketuji s myšlenkou vytvoření "hudební komunity" formou hudebních blogů. Kdyžtak mě kontaktuj na soukup(zavináč)webnamiru.COM - tu ymšelnku jsem ještě nevzdal a mohli bychom si v našich záměrech vzájemně pomoct :)
Railbot
Profil
fafa
určitě by ti mohl poradit zdejší kolega niCe, který něco podobného již provozuje. Pokud se tedy nebojí potencionální konkurence :)
Morasino
Profil
fafa

Něco bych ti mohl psát,hudební svět sleduju pořád,tak by nebyl problém:-)

E-mail:djmorasino@gmail.com
MSN:djmorasino@hotmail.com
ICQ:220302610
Skype:djmorasino(moc nepoužívám)

S pozdravem Morasino

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0