Autor Zpráva
Fit
Profil *
Ahoj,
jsem ještě student a přemýšlím o tom, že bych si pořídil živnostenský list (cizí reklama na mém webu + AdSense). Jde mi o to, že zatím nepředpokládám nějaký velký zisk, řekl bych tak zhruba max. kolem 5000Kč/měsíc. Časem možná více, nedovedu si zatím přesně představit, kolik bude zájemců o reklamu. Chtěl bych si totiž potom dát vlastní ceník reklamy na web a postupně získávat nové inzerenty.

Hlavně bych se Vás chtěl zeptat, jestli si myslíte, že má cenu pořizovat si živnostenský list i při takovém (malém) zisku? Navíc když jsem student? Jako studentovi by mi to mohlo nyní stačit. Studuji obchodku, takže bych si asi s daňovou evidencí poradil, spíše mě prostě zajímá Váš osobní názor...

PS: Kdyby měl někdo zkušenosti s touto věcí (student + živ. list) atd., byl bych moc rád za všechny rady. Předem díky...
mat
Profil
pokud studuješ "obchodku" měl bys vědět, že živnostenský list bys měl mít vždy, když je činnost, generující ti nějaký zisk, soustavná - výše zisku nehraje roli, v případě podnikání bez žl se vystavuješ riziku postihu.
Fit
Profil *
mat: To samozřejmě vím, v současné době se nejedná o soustavný zisk.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0