Autor Zpráva
mila
Profil *
Nedávno jsem zde dával k hodnocení moji první stránku hadanky.chytrak.cz. Dělám ji se zájmem, jen proto, že mě hádanky baví a proto, že se chci něco naučit. Mám radost z toho, když na moji amatérskou stránku přicházejí návštěvníci.
Kdysi mi má mladší sestra řekla, že na teletextu tv prima (strana 464) se podobné hlavolamy vyskytují. Dnes jsem se tam podíval a na první pohled jsem byl zklamán, protože jsem je všechny znal. Zajímavější byl pohled druhý. Všechny tři hádanky mám na svém webu - a to do písmene. Ten kdo teletext vytváří se je ani nesnažil přeformulovat, jen jednodušše copy - paste.
Aby bylo jasno, nepřivlastňuji si jejich autorství, znám je zpravidla od přátel, některé z netu, většinu jsem slyšel z mnoha zdrojů. Ale jejich přesné znění je jen a jen můj výtvor a je krajně nepravděpodobné, že by je někdo formuloval náhodou úplně stejně.
Teletext je zahlcen reklamami. Tzn. že někdo dle oblíbeného hesla "Co je na internetu, je všech, a já to můžu prodat!" si velmi zjednodušil práci, za kterou je placen.
Nikde tam není odkaz na mé stránky, nikdo mi nenapsal mail, jestli mi to nevadí. Proč se zatěžovat slušností?
Co si o tom myslíte? Díky za Vaše názory.
mila
Acci
Profil
A neokopíroval jsi to náhodou ty od nich? :))
mila
Profil *
Objevil jsem tam asi dvakrát hádanku, kterou neznám - a ty mi přišli tak blbý, že bych si je na stránku nedal :o)
Yuhů
Profil
fakta autorským zákonem chráněna nejsou

jejich interpretace ano.

Pokud sis jistý, že tvoje znění je zcela unikátní a přesně ve stejném znění se to vyskytuje na tom teletextu, můžeš provozovatele informovat a požádat o stažení.

Pokud si jistý nejsi, tak můžeš tak akorát šoupat nohama. Oblast hádanek či vtipů je obor, kde se odnepaměti krade a copy-pastuje, takže není proč být smutný.
mila
Profil *
Smutný nejsem, spíše překvapený.
Hádanky si nepřivlastňuji a rád je šířím dál, jen mě udivuje ta drzost, když se ani nenamáhají je malinko přeformulovat.
Poslal jsem tam dotaz, uvidím jak zareagují..
Nai Dzet Quiv
Profil
Toto bych vůbec neřešil.
Na teletext chodí málokdo - ti co nemají internet. Můj táta tam chodí jen kvůli počasí (neumí s PC).
Takže se neboj! ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0