« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Dero
Profil
koudi
Smůla kámo, to se Ti už nepoštěstí - to já Tobě prošlapávám cestičku :)

Smůla, kámo. Ty jen schytáváš rány jako betatester. Pomni UOS. Finální vizáž tomu dáme my. :o)

Ale ruku v ruce asi budeme muset brojit za magisterský program.
ah01
Profil
zacatecnik2
Pokud tě HW nezajímá ani trochu, tak FEL asi nebude nic moc pro tebe. Už v názvu má elektronika což asi nebude tvoje parketa, podle toho co píšeš. I když podle mě by programátor měl rozumět HW na kterém jeho programy běhají, když ne on, študovaný programátor, tak kdo? Tohle platí hlavně pro EaI, na STM mají veškeré elektronické předměty dost rapidně osekané, ale HW tam určitě probírat budou. Ale k tomu, jak je to z tohohle pohledu na STM, by se mohl vyjádřit třeba koudi.
koudi
Profil
Dero
Smůla, kámo. Ty jen schytáváš rány jako betatester. Pomni UOS. Finální vizáž tomu dáme my. :o)
Byla jedna taková 'kantorka', která nám poměrně často opakovala, že jsme 'pokusní králíci'. Nicméně u hodně lidí (ve vedení a tak) snaha něco měnit se hodně blíží nule (zrovna UOS pravděpodobně bude trochu vyjímka), takže se uvidí, jak to vlastně bude :)



Ale ruku v ruce asi budeme muset brojit za magisterský program.
To rozhodně. Vy to máte lepší, máte na to o rok víc času. Jestli se to nestihne pro nás, tak možná pak budeme na magistra spolu :)


ah01
Už v názvu má elektronika
Konkrétně elektrotechnika.

I když podle mě by programátor měl rozumět HW na kterém jeho programy běhají
Nesouhlasím. Jako programátora mě zajímá, jak napsat program, který bude rychlý, funkční a pokud možno bez chyb. Je mi jedno z jakých a kolika součástek je hradlo NAND apod.


když ne on, študovaný programátor, tak kdo?
Zřejmě nějaký hárdwérář :)


na STM mají veškeré elektronické předměty dost rapidně osekané, ale HW tam určitě probírat budou.
Tak tak.


Ale k tomu, jak je to z tohohle pohledu na STM, by se mohl vyjádřit třeba koudi.
Zkusím se ho zeptat, jestli bude ochoten ........ tak prý ano ... klidně se ptejte :)
zacatecnik2
Profil *
nejde o to asi trochu HW, jen kdyz rikam ze chci pocitace aby to nekdo nebral jako staveni kompu, a proste praci s hw, robotika apod
zacatecnik2
Profil *
mno jak je to treba se znalostma nez tam nastoupim? uz sem slysel ze programovat potreba nejni...
Keilew
Profil
Dero
Magisterský program oboru Web?? To si snad děláš legraci, při vší úctě. Nenapadá mě moc věcí, které by nezvládla cvičená opice s devítiletkou... upřímně - tyhle nové obory, které jsou stejně jen úlitba nařízení EU a které vyvolávají rozpaky a úsměvy u osob sídlících v Géčku, nemohou vykrystalizovat v legitimní vysokoškolské obory, za které by se měl dávat diplom. Tyto obory jsou koncipované, jak řekl jednou pan inženýr Hurák, aby bylo více kvalifikované pracovní síly, tedy jsou koncipované na praktické využití, žádné vědecké bádání, žádný vývoj nových teorií, žádný hi-tech...
souki
Profil
Dero
Taky letos nastupuješ na STM? :) Já tam původně šel kvůli "web atd", ale nakonec asi skončim na Softwarovém inženýrství
thingwath
Profil
Keilew
Jen počkej až si pudou vydupat i doktorát :-)
koudi
Profil
Keilew
Magisterský program oboru Web?? To si snad děláš legraci, při vší úctě....

Nevim, ale nikdo tu nezmiňoval magisterský obor web. Web a multimedia je momentálně bakalářský program. Pro STM by měl být vytvořen i magisterský/é program/y, který ovšem předpokládám nebudou přesně dle momentálních bakalářských.
koudi
Profil
souki
Já sem si i web závazně napsal...a pak jsem musel prosit děkana, aby mě přepsal na SI :)
souki
Profil
Keilew
Moc zůžený pohled :) Ono to totiž zahrnuje třeba i "3D modelování a virtuální realita", "Ekonomika podnikání", "Diskrétní matematika", ... Takže to neni jen HTML+CSS
ah01
Profil
koudi
Konkrétně elektrotechnika.
Ano jistě, máš pravdu. Teď by se měl jit někam schovat do kouta a už se neozývat.

Jen poslední myšlenka. Programátor v třeba v Javě by tohle vědět pro svojí denní práci nepotřeboval. Pokud by, ale byl třeba programátor v C a psal třeba operační systém a to na nízké úrovni (třeba by používat assembler), tam by už o tom jak vlastně ten procesor funguje vědět potřeboval a to hodně detailně, to bez znalosti hradla NAND nepůjde. A je to pak spíše programátor nebo hárdwérář. On nakonec i ten programátor v Jave, pokud by ji chtěl znát dobře, tak musí rozumět OS. Pak je otázka kde mají jeho znalosti o HW končit. Já jsem názoru, a v tom se asi neshodneme, že by měl během studují získat spíše obecnější pohled na celou problematiku a postupně se specializovat. Během dalšího života už k tomu mít příležitost nebude.

Vzpomínám si na jeden článek hotového studenta vypočetky (EaI – Výpočetní technika), který se dostal do společnosti tuším Nvidia, už si to přesně nepamatuju. A dostal se až k měření na grafických kartách (to už je hodně HW). A tam mu byly vhod znalosti z el. měření, na které většina výočetkářů nadává (na STM myslím žádné měření není).

zacatecnik2
Projdi si studijní programy EaI a STM. Dostaneš se tam přes odkazy, které jsme zmiňoval výše. Tam najdeš seznam předmětů, které případně budeš absolvovat a můžeš posoudit jestli je tam na tebe HW moc nebo málo. Případně se pak můžeš ptát na detaily.
Keilew
Profil
koudi
Bylo to tu zmíněno jako snaha...


thingwath
Kdybych to věděl, jak se to teď vede na FELu, tak jsem už dávno u státnic;-)
Keilew
Profil
souki
To jsem měl v bakalářským oboru. Dávačky;-) Takovej kruhovej integrál nebo path integrál, to byl ostřejší;-) Ekonomika se na FELu učí asi tak, že se tam jdeš prospat a pak se naučíš pár vzorců a hurá na zkoušku... a za 1:-) 3D modelování - no pokud to učej doktorandi z kybery, tak to může bejt humus. Ti klucí to nevidí jinak než přes tunu integrálů a vzorce přes půl učebny;-)
Ale nic se nevyrovná předmětu Rozpoznávání. Dejte si jednu kapitolu ze Schlesingera a budete vědět, jaký to bylo za mwjch starejch časů "dobíhajícího" studia;-)
souki
Profil
Keilew
jj, mluvim o bakalářskym. Btw jsem včera dostal rozvrh a doufám, že takhle vzdušný vydrží :o)
zacatecnik2
Profil *
a uz se vi jestli to magistersky bude?
souki
Profil
zacatecnik2
Zaslechl jsem, že je to prý slíbeno :) Maj na to kucí 3 roky, čas tak jsem zatim v klidu :o)
Keilew
Profil
Nic klucí, nevšímejte si mýho rytí, je to tím, že jsem byl předposlední ročník dobíhajícího studia a měl jsem možnost nahlédnout i do toho novýho strukturovanýho a ten rozdíl byl asi takový, že jsme se pěkně potili a to strukturovaný bychom dali s prstem v nose... Ale doba je taková. Hlavně využívejte volnej čas k sebevzdělávání a nevymetejte hospody, jak je na FELu obvyklé, protože v praxi platí, že čím víc toho umíš nad rámec, tím jsi zajímavější;-)
Keilew
Profil
souki
Já byl v prváku ve škole do pátečních 19:30...:-((
;-)
koudi
Profil
ah01
Ano jistě, máš pravdu. Teď by se měl jit někam schovat do kouta a už se neozývat.
Nemusíš se hned urážet, to byla poznámka jen tak naokraj :).

Programátor v třeba v Javě by tohle vědět pro svojí denní práci nepotřeboval. Pokud by, ale byl třeba programátor v C a psal třeba operační systém a to na nízké úrovni (třeba by používat assembler), tam by už o tom jak vlastně ten procesor funguje vědět potřeboval a to hodně detailně, ...

O tom by se dalo diskutovat dlouho a stejně si nejsem jistý, kdo má vlastně pravdu :). (jen tak naokraj - kdybych měl ambice psát operační systémy, asi nejdu na FEL :)).
Nicméně stejně si myslím, že to není tak zcela pravda. Pokud budu v asm něco psát, zajímá mě jistě jak to funguje - ale z takového 'programátorského hlediska'. Možná jen nemám dost zkušeností, ale mám pocit, že ani při psaní v asm mi moc nepomůžou volt-ampérové statistiky obvodů :).

A jen tak mimo: zrovna znalost OS u javy...java běhá na dost OS, to by ten člověk musel mít hlavu jako balón :). (ale jinak chápu, o co ti šlo)

Vzpomínám si na jeden článek hotového studenta vypočetky...
Nemáš někde link? Zajímalo by mě to. Otázka je, na jakou funkci nastoupil...jestli začínal čistě jako programátor a skončil u měření na kartách, tak je podle mě něco špatně. Od čistého programátora přece nemůžeš požadovat detailní znalost hw. Nebo můžeš? A sme zase u toho :).
Každopádně bych si to rád přečet, pokud to ještě někde najdeš.
koudi
Profil
souki
Zaslechl jsem, že je to prý slíbeno :) Maj na to kucí 3 roky, čas tak jsem zatim v klidu :o)
Pro mě už jen dva :(

Btw jsem včera dostal rozvrh a doufám, že takhle vzdušný vydrží :o)
Jak se jmenuješ? Chci se podívat na tvůj rozvrh :)
zacatecnik2
Profil *
mno ale rad bych to vedel ze... jit tam a "doufat ze kdyz to teda "slibily"" ze to bude... nerad bych koncil jako bakalar... a mit nejaky navazujici spolecny je pitomost imho
Keilew
Profil
zacatecnik2
Na FELu nikdy nevíš, co bude za rok...
ah01
Profil
koudi
Ja se neurážim :-).

Ten článek byl na student.cvut.cz, teď to ale hledat nebudu, když tak někdy jindy, můžeš to ale zkusit sám. Pamatuji si akorát, že j trochu starší a dost krátký.

Myslím, že diskuze tímhle směrem by byla asi na dost dlouho a asi by jsme se neshodly. Stejně tak v názoru na vznik STM a vubec dění na fakultě (viz Keilew) a IMHO to sem ani nepatří. Jediné zajímavé pro tohle vlákno by snad byly relevantní informace o navazujícím magisterském studiu pro STM. Já o tom moc nevím, takže nechám slovo koudimu nebo jiným STMákům. Pokud vás to zajímá opravdu vážně, můžete navštívit fórum FELu, tuším že pro čtení je přístupné celé. Upozorňuji, že je to ale čtení na dlouhé zimní večery :-).
Keilew
Profil
Pokud máte zájem, pokračovat se může na tlachtaci. Určitě by nebylo na škodu zkonfrontovat FEL očima různých vývojových stádií;-) http://tlachtace.ljt.cz. Souki se toho třebas rád ujme;-)
Tin
Profil
Já bych chtěl na FIT VUT do Brna
Mistr
Profil
Keilew
Já byl v prváku ve škole do pátečních 19:30
Tak dlouho měli v bufetu oteřeno? :-)
Keilew
Profil
Mistr
No počkej, s tebou si to ještě vyřídím!:)
Já bufáč nerad, vařili tam akorát psy a to buď normální (párky) a nebo mletý s boudama (sekaná). Ke konci studia přišli s gumovou náhražkou (smaženej sýr z mikrovlnky), kterou když jsi nechal vystydnout, měls docela solidní plácačku na mouchy nebo náhradní podrážku;) No a pracovní dobu měli ryze předrevoluční-od 8 do 3.
souki
Profil
Keilew
Slyšel sem, že se tam vyplatí skočit do bufetu vedle na strojárnu
loyza
Profil
Taky se přidám do debaty. Já mám za sebou magisterské studium na FI MUNI a nestěžuji si na něj. Pokud tě zajímá programování, tak během studia jsem potkal asi deset (odhad) programovacích jazyků. Ohledně programování mi to přišlo jako slušná škola. Bylo tam docela dost matiky a teorie, ale osobně si myslím, že něco takového není k zahození.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0