« 1 2 3
Autor Zpráva
Keilew
Profil
souki
V Dejvicích ano, na Karláku nevím, jestli vůbec něco na strojárně maj, každopádně je to daleko;-)
Mistr
Profil
jestli vůbec něco na strojárně maj
Když jsme ještě studoval na Strojní fakultě ČVUT (akademický rok 2003/2004), byl bufet i na Karlově náměstí, a sice v nějaké třídě schody napravo od vchodu z Karlova náměstí.

Ovšem s bufety se již hodně oddalujeme od původního tématu tohoto vlákna, co?
Joker
Profil
zacatecnik2
chci spis jakoze software, programovani apod... ne hardware . . . podle popisku se mi KIT na VSE dost libila ale o informatice na vse slysim jenom spatny
Když se přidám, tak co jsem slyšel a viděl, na VŠE je největší pakárna řekněme "systém administrativy", nebo jak to nazvat, prostě jak to tam funguje.
Můj osobní respekt k té škole dost poklesl poté, co jsem dělal přijímačky na FIS na navazující magisterské... jsem dal přihlášku, pak si to rozmyslel a vykašlal se na to, ale den před přijímačkama mi přišlo líto té pětistovky a řekl jsem si, že se tam alespoň půjdu podívat, tak jsem bez nějaké přípravy napsal písemku z ekonomie a IT (co si pamatuju, byly tam hlavně otázky na analýzu a UML), podle mého názoru s dost mizerným výsledkem... a oni mě vzali :)

Mimochodem jsem zažil i onu "hnojárnu" čili ČZU a musím říct, že z ní mám lepší dojem, než z VŠE.

Jinak bych ale řekl, že rozdíl je spíš v pohledu na obory s IT tolik nesouvisející, jako statistika, ekonomie, management, právo apod. Pro MatFyz to bude "zbytečné zdržování od programování", pro VŠE "vítané rozšíření znalostí". A teď záleží, s jakým tím pohledem se kdo identifikuje.
Martin
Profil
A co říkáte na školu http://www.fm.tul.cz/ ?
mart1n
Profil *
Tak se taky pridam, jsem ted v prvaku na felu - STM a musim rict, ze se mi tu vubec nelibi. Od skoly jsem ocekaval naprosto neco jinyho, nez to co delame. Kdyz uz prekousnu to, ze mame to minimum elektrotechniky, ktere jsem se chtel vyhnout uplne, tak se ucime v unixu. No koho by to napadlo, v dnesnim svete Windows, ze. Ale dobre, je to dalsi system a meli bysme o nem vedet, kdyz bychom meli byt ti informatici, ale proc se ucime formou prikazove radky, to je mi zahadou - ke vsemu takove pakarny, ktere nikdo nikdy v normalnim zivote pouzivat nebude. Programovani - java - super, dalsi programovaci jazyk, ktery jsem chtel umet (smich). A tim vlastne odpadavaji dva predmety, co souvisi s pocitacema a co z nich budu mit? ...
Nevim jak je to v dalsim semestru ci dokonce dalsim roce, ale jestli se tam dostanu, tak to bude zazrak, do skoly se nijak nepripravuju, nemam k tomu zadnou motivaci. Asi jsem cekal trosku silnejsi salek kavy hned od zacatku a to byla mozna ta chyba, takze se asi na pristi rok poohlednu po jine vysoke skole.

Takze kdyz to shrnu, na STM neni nic, co by me lakalo tam vlastne vubec chodit. Mam uz zcela jasno, cim se chci v budoucnu zabyvat, tato skola - CVUT FEL, mi tedy neprinese zadne nove znalosti, jsem ji zklaman, bohuzel. Ale jestli tu skolu dodelam, tak jen z duvodu abych mel nejaky ten titul, o to tu prece nejvic jde, vejska te nenauci nic, pokud nechces sam...
Dero
Profil
Kdyz uz prekousnu to, ze mame to minimum elektrotechniky, ktere jsem se chtel vyhnout uplne

FEL = Fakulta elektrotechnická, s tím jsi měl počítat. Taky mi to není po chuti, taky studuju prvním rokem STM, ale s tím minimem elektrotechniky jsem počítal a jsem za něj rád. Sám bych se byť do elementárního studia obvodů nikdy nepustil.

tak se ucime v unixu

Upřímně, co by ses chtěl učit ve Windows? Pokročilý uživatel toho ve Windows zmůže sotva desetinu, co pokročilý uživatel unixu. Každý z nás má navíc s MS Windows mnoha a mnohaleté zkušenosti. Unix jako výchozí platformu vítám, základní uživatelská obsluha je stejně jednoduchá jako ve Windows (Solaris 10 s CDE nebo JDE), pružnost systému nesrovnatelně vyšší. A předmět Úvod do operačních systémů (Y36UOS, našimi předchůdci zvaný Y36BASH) mi jako půlroční poměrně solidní kurz Unixu taky vyhovuje.

Pochop, že nejde o to, aby ses naučil stovku příkazů. Jde o to se naučit v novém systému myslet, znát jeho schopnosti. Dohledat si syntaxi v manuálu pak už zvládne i cvičený chimp.

Programovani - java - super, dalsi programovaci jazyk, ktery jsem chtel umet (smich).

Totéž co UOS. Umíš-li, jsi za vodou. Neumíš-li, naučíš se především myslet. Proto se ten předmět jmenuje Algoritmizace a ne Java. Konkrétní aplikaci poznatků z Algoritmizace si můžeš v dalším průběhu studia sám řídit.

do skoly se nijak nepripravuju, nemam k tomu zadnou motivaci

Čekal jsi od programu STM opravdu nějakou motivaci? Víš, jak široké spektrum uchazečů se tam hlásí? Kdyby se otevřel obor, kde by se sešla naprostá IT elita, jistě by to bylo zajímavé. Ale nic takového se prostě nestane. Koncepčně mi STM stále vychází jako nejlepší volba pro současného webaře.
koudi
Profil
Dero
FEL = Fakulta elektrotechnická, s tím jsi měl počítat. Taky mi to není po chuti, taky studuju prvním rokem STM, ale s tím minimem elektrotechniky jsem počítal a jsem za něj rád. Sám bych se byť do elementárního studia obvodů nikdy nepustil.

ELI je o ničem. Zkouška je zcela primitivní, protože otázky znáš předem. Ale hlavně je to dosti teoretické a imho zbytečné. SAP přistí semestr budete mít zajímavější :)

Pochop, že nejde o to, aby ses naučil stovku příkazů. Jde o to se naučit v novém systému myslet, znát jeho schopnosti.
U nás to bylo přesně naopak. Jestli to od tý doby změnili, tak to znamená, že sme si nestěžovali zbytečně :)
Keilew
Profil
Lidi, vám se fakt nikdo nezavděčí. Nevím jak teď, ale před pár lety i když jsi chtěl dělat jen počítače, musel si být stejně tak i přeborník v teoriích el. obvodů, silnoproudu, chemii!, výpočtech a návrzích parametrů součástek, měření všech možných parametrů obvodů atd. atd. Nechápu, jak teď můžete kafrat, já viděl počítač zblízka až ve třeťáku...
« 1 2 3
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0