Autor Zpráva
Fikus
Profil
Stává se vám často, že zákazník nechce zaplatit za stránky, které jste mu udělali? Jak se bráníte (vymáháte)?
Existuje nějaký web. seznam neplatičů nebo pochybných firem?
Myslíte si, že má cenu něco takového programovat? Je to vůbec legální? Uveřejňovat seznam neplatičů na svých stránkách mi připadá bezzubé, pokud tedy nevlastníte třeba doménu idnes.cz:)

Požaduji po administrátory smazání svého kódu, který samožřejmě odmítá, protože hostuje mému zákazníkovi a nechce mu udělat zle, aby od něho neodešel. Zákazník mi zaplatit jen polovinu, přesto mám stále právo kód odstranit, že? A co kdybych se přece jen dohodl na smazání, co ta polovina zaplacených peněz, to jí mám vrátit, i když jsem na tom pracoval za plnou cenu?

Sousta otázek:) Děkuji za každou odpověď
Nox_lbc
Profil
http://forum.builder.cz/read.php?150,1834607
http://webtrh.cz/741-dluznici-neplatici-podobna-havet
roberta
Profil
Fikus
ja vždy robím web u mňa na serveri, zákazník si ho kedykoľvek môže priebežne pozerať, aj keď je vo vývoji. no a súbory+db mu skopírujem na jeho server po zaplatení zákazky. ak nezaplatí v dohodnutý čas, tak mu to proste u mňa vypnem a žiadam od neho ďalšie peniaze za omeškanie
ak je to robota väčšia, tak každý mesiac pýtam zálohu...

zatiaľ som sa vždy dohodol. samozrejme úplne na začiatku prác sa treba dohodnúť a zvyknem pri väčšej zákazke, alebo keď nepoznám zákazníka, urobiť zmluvu, aby som aj ja vedel, čo mám robiť a aby aj zákazník vedel, za čo platí...
Keilew
Profil
Fikus
Taky by mě zajímalo, jestli neexistuje jednotné místo, kam "registrovat" neplatiče. Pokud ne, stálo by to za zvážení, zda ho nevytvořit. Člověk pro těch pár stovek hlady nepojde, ale pro další potenciálně napálené je to určitě užitečná informace...
DoubleThink
Profil *
Příště sepiš smlouvu o dílo - to je jediná správná rada.
Do ní pak můžeš zakotvit podmínky jejího plnění a naopak sankce za její neplnění.

Takto nemáš v ruce nic - maily nejsou právní dokumenty a na ústní úmluvu zřejmě svědky nemáš.
quinux
Profil
Fikus
Keilew
Existuje nějaký web. seznam neplatičů nebo pochybných firem?
Taky by mě zajímalo, jestli neexistuje jednotné místo, kam "registrovat" neplatiče.
V tomhle byste mohli narazit u úřadu na ochranu osobních údajů. Tuším, že již takové případy byly, kdy firmy zveřejňovaly neplatiče a pak to spíš odskákaly ony, než ti neplatiči.
Keilew
Profil
quinux
Neříká se tomu "paradox kocourkova"?:-)
temistokles
Profil
Keilew
Taky by mě zajímalo, jestli neexistuje jednotné místo, kam "registrovat" neplatiče. Pokud ne, stálo by to za zvážení, zda ho nevytvořit. Člověk pro těch pár stovek hlady nepojde, ale pro další potenciálně napálené je to určitě užitečná informace...

Osobne by som podobné "centrálne" evidované údaje prevádzkované nejakým dobrodilcom bral len s veľkou rezervou :-) Ako vieš, že ho tam nezahlási konkurencia? Alebo snáď by ten zoznam tvorili len "overení" prispievatelia? Nestratilo by to potom pôvodnú myšlienku?
Fikus
Profil
Jsem odjakživa pesimista a i tentokrát jsem počítal s tím, že když to tedy udělám bez papíru, tak bude nějaký problém a nechal jsem si zaplati polovinu než jsem obchod nahrál na server. Takže mi té části peněz není zas tolik líto. Spíš mě mrzí ten princip, že paní jednatelka je ještě šťastná jaký hezký divadlo na mě zahrála - v podstatě se ve mě jako asi v každém mísil pocit ponížení, chuť pomsty, ale teď už asi nejvíc chuť najít utopistický nápad, který by tyhle čičmundy znemožnil nadobro (aspoň na internetu).
Měl bych s něčím začít, co nejdřív než mi dojde vztek, který mě žene do efektivní práce:)
Vytvořit stránku s právním servisem pro designery a kodéry se vzorem smlouvy o díle (na které by se dohodlo několik vývojářů , a pak by se ještě probrala s právníkem, navíc by mohla obsahovat dotazník s feedbackem pro zákazníka a upozornění o vložení části vyplněných údajů do komunitní databáze firem + by se tam vložily informace o její solventnosti a vůbec průběhu obchodu), fórem a seznamem firem..
vlastní členové komunity by se registrovali pomocí ič.. pak už by scházely jen sjezdy a výroční zasedání, úplnej novodobej cech a pak by se založila politická strana a v roce 2014 bychom vyhráli volby:-D
Je to utopie? Třeba aspoň začátek ne:)

Každopádně kdyby to šlo vytvořit, už by to asi někdo udělal:(

keilew
souhlasím, i když mám v ruce smlouvu o díle, tak se málo kdo začne soudit o třeba 10 tisíc. I když totiž soud vyhrajete, soudce nemusí rozhodnout, tak aby vám byly proplaceny všechny taxy placené za vedení sporu. Vysouzená částka, pak nemusí ani pokrýt náklady.

nox_lbc
diky za vyzivny odkazy, predevsim pak ten druhy

roberta
nejlepsi by bylo se starat o svuj vlastni server, pak by odpadl i strach o zneuziti meho kodu zakaznikem. Jestli totiž zjistím, že můj kód překopali nebo ho jinak použijou, tak jim přijdu vycinkat a to doslova, prodávají totiž restaurační věci a především pak sklo:)
Keilew
Profil
Pokud věříte, že vás ochrání smlouva, tak nevíte, kde žijete:) V našem soudnictví tak nějak platí, že si rok dva počkáte...
habendorf
Profil
Stává se vám často, že zákazník nechce zaplatit za stránky, které jste mu udělali?
Nikdy.

Příště sepiš smlouvu o dílo - to je jediná správná rada.
To jsem taky nikdy neudělal :o)

Na smlouvy kašlu, stejně jsou tady u nás víceméně k ničemu. Zato nekašlu na výběr klientů, pro něž jsem ochoten pracovat.
Keilew
Profil
habendorf
Zato nekašlu na výběr klientů, pro něž jsem ochoten pracovat.
Tak to máš kliku. Já jednou dělal pro dobrého známého a kamaráda celé komunity a je z něj dnes neplatič s 3x reinkarnovaný nickem. Asi smůla...
habendorf
Profil
Njn, kólie ...

Nedělám pro jednotlivce, ani pro finální zákazníky.
Keilew
Profil
habendorf
Takže máš buď nějakou personálku/outsourcing nebo to děláš pro nějakou firmu, která dělá ten ekonomickoprávní background?
habendorf
Profil
Keilew

Typický model: grafik - kodér (já, šablony) - programátoři (nasazaní na RS, eshop atd.) - zákazník

Takže veškerý problémy si vyžere dodavatel zákazníka - programátoři :o)
Keilew
Profil
habendorf
No jo, ale když člověk dělá všechno najednou... sakra, musím si to líp zařídit:-))
quinux
Profil
Keilew
habendorf kóduje pro Plaváčka, takže se nemusí o nic starat ;)
habendorf
Profil
habendorf kóduje pro Plaváčka, takže se nemusí o nic starat ;)

Zhruba z 0,5%. 99,5% jde jinam.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0