Autor Zpráva
Pavel Vlček
Profil *
Dobrý den. Na serverech se píše: Neomezený přenos traffic. Co to prosím znamená, a jak se tam ty soubory přenášejí? Díky.
DJ Miky
Profil
To ve skutečné řeči znamená, že tě obvykle po přenesení několika desítek až stovek GB denně odstřihnou za přetěžování serverů… :-)

Přenos, neboli traffic, je počet dat, které tečou k a od webserveru (upload + download).
Upload = To, co nahraješ přes FTP nebo přes nějaká webová rozhraní pro upload souborů
Download = Posílání stránek klientům, stahování souborů atd.
armin
Profil
Pavel Vlček: Nekde mas treba traffik 2GB/mesic, to znamena, ze kdyz ftp+mail+www udela treba za prvnich 10 dnu v mesici spolu upload+download 2,001GB => zbylych 20 dnu budes mit odstavenej web a nic ti nepojede.

Neomezeny prenos dat znamena to, ze si to nemusis hlidat. Kdyz mas v planu provozovat projekt ktery ti dene posila desitky az stovky GB jak zminil DJ Miky, tak nejspis se jedna o vysoce vydelecny projekt a tim padem si takovyto projekt zaslouzi vlastni server na kterem nic jineho nebezi.

Nechapu proc je to tak tezke pochopit. Uvedu jednoduchy pripad. Predstavte si ze provozujete rozvod vody, vodu kupujete z jezera. Mate nake potrubi ktere dava 500 litru za vterinu x domacnostem, domacnosti maji aktualni odber 220 litru / vterinu. A prijde za Vami fabrika ze chce vodu. Tak ji date taky potrubi, pripojite a ejhle - jen ta fabrika si potahne 250 litru / vterinu. Budete to akceptovat? A nebo jim doporucite at si jdou za clovekem X provozujici jezero a at si primo od zdroje poridi potrubi kdyz maji tak veliky odber? Treba proc bych napajel fabriku a stezovalo se mi 20% klientu ze jim pres den netece / tece hrozne pomalu voda? To zni myslim docela logicky. Zadna spolecnost nebude v ramci svych kapacit degradovat x spokojenych klientu kvuli nekomu, kdo ma nekolik set nasobne vetsi pozadavky nez 90% soucasnych klientu.
Pavel Vlček
Profil *
Díky. Já jen nevěděl, co to znamená to slovo traffic.
armin
Profil
Pavel Vlček: jasne, traffik je po anglicky doprava ale v tom slova smyslu ze to popisuje stav na silnicich - cestovni ruch, nevztahuje se to k oznaceni dopravy. A u PC se to taky udomacnilo pro oznacovani prenosu dat (IN+OUT).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0