Autor Zpráva
Ivorius
yuhůů jen takova mala otazecka. na weblogu mas odkaz na ConBlog, pokud přejedeš nad odkazem, tak se zmení ConBlog na conBlog. proc?
habendorf
Já to upřesním, dělá to jen Gecko.
Ivorius
Na to jsem zapomněl. Já totiž IE nepoužívám.
Acci
Již dříve jsem se na to Yuhůa ptal, a odpověděm mi, že je to bug Mozilly. Je to dáno špatnou funkcí first-letter
Fred
Že by zase bug?

<style type="text/css">
<!--
a:hover{}/*pokud to tu není OK*/
p:first-letter{text-transform:capitalize;}
-->
</style>
<p><a href="#">ab</a></p>
habendorf
Ono je toho víc...

Třeba zde: http://www.pixy.cz/bloxxy/index.php?comments=1&story_id=1114038983 , komentář číslo 6. Bug jak vyšitej.
Acci
habendorf
Sice troucho mimo téma, ale já to podtržené mám
Martin Kuželka
Frede, takových bugů by se určitě našla celá řada :-(

Tenhle konkrétní se dá jednoduše odstranit, stačí ve stylu změnit
#navigace p:first-letter{text-transform: capitalize;}

na
#navigace p:first-letter, #navigace a:first-letter{text-transform: capitalize;}
habendorf
Acci: Zkoušel jsem Mozillu 1.7 a FF 1.0.3, v obou to dělá. Četl jsi to pořádně? To "ve" musí být na kraji stránky, hýbej velikostí okna.
Ivorius
habendorf: na tom pixyho weblogu v komentářích je to občas fakt hrůza. se to nedá vůbec přečíst.
Acci
habendorf
Četl, ale nepochopil :))
Fred
Ta otázka Že by zase bug? souvisí s tím, že jsem se nedávno dostal do sporu, žýe něco není bug a byl to bug (viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=58 33 ) Takže je to spíš ode mně alibismus ;-)
habendorf
Ivorius: Asi nepochopení - tady nejde o to, jak je ten komentář č. 6 zobrazen (to je IMHO dáno tím hodnocením čtenářů - dvě packy dolů), ale o to, co je v něm napsáno :o)
Ivorius
jo tak. jsem trošku rozhozenej :)
Yuhů
> mas odkaz na ConBlog, pokud přejedeš nad odkazem, tak se zmení ConBlog na conBlog. proc?

Protože ve zdroji to je malým (dělá se mi to poloautomaticky bookmarkletem) a zároveň je tam nastaveno pravidlo pro first-letter. To, že se při změně pseudotřídy ovlivní pseudoelement, je prostě lameřina současných prohlížečů. Nehodlám to řešit.
mat
Yuhů

a já si doteď myslel, jaká je to frajeřina, že se při přejetí odkazu na tvém weblogu změní první písmenko - a on to není úmysl, ale bug...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0