Autor Zpráva
Novak. r.
Profil *
Chtěl bych si koupit MS Office 2007. Problém však je v jeho vysoké ceně a tak přemýšlím nad tím, že bych si koupil Office pro domací užití a pro studenty. Studentem ještě pár let budu..

Jenže např. v Excelu občas vystavím fakturu, bere se to jako komerční využití??
Joker
Profil
No vystavení firemní faktury někomu asi nebude moc "domácí použití"
Novak. r.
Profil *
A není možné nějak zakoupit OEM verzi (jako u Win) i když už mám PC doma? 13.000Kč za Word, Excel, Outlook a Powerpoint se mi zdá moc..
Bubák
Profil
Pokud je to možné, dělej faktury v OpenOffice, je zadarmo.
www.openoffice.cz
Joker
Profil
13.000Kč za Word, Excel, Outlook a Powerpoint se mi zdá moc..
No mně osobně se na to jak ten balík využiju (z větší části akorát na kraviny pro zábavu :o))) ) zdá hodně i těch cca 3500Kč za MS Office pro domácnosti a proto doma používám OpenOffice.org, viz Bubákův odkaz.
quinux
Profil
Novak. r.
Jenže např. v Excelu občas vystavím fakturu, bere se to jako komerční využití??
Pro sebe nebo pro známého? Pokud pro známého, tak bych se tím netrápil, ale pokud pro sebe, tak by případná kontrola tohle mohla odhalit.
Mastodont
Profil
Open Office na tyto věci bohatě stačí.
Novak. r.
Profil *
Fakturu si vystavuji pro sebe.. Zkusím ten openoffice, je zdarma a na tohle mi bude bohatě stačit.. Všem díky za komentář.
Joker
Profil
Jen k tomu ještě dodám, že Microsoft poskytuje zdarma ke stažení prohlížeče MS Office formátů (jmenuje se to vždycky *něco* viewer, například "PowerPoint Viewer"), takže komu stačí dokumenty jen číst (anebo se třeba bojí, že s OpenOffice by nějaký dokument nedokázal otevřít), může použít toto.
armin
Profil
Novak. r.: me se taky zda byt cena 13.000 vysoka, tim vsak nechci rict ze tak kvalitni a propracovany kancelarsky balik nema tuto hodnotu. Jelikoz word/excel/ppoint pouzivam vymecne (mozno 10x rocne napisu nejaky dopis) je jasne ze to je pro me ucely nerealne, abych si zakoupil licenci. Taky pouzivam OpenOffice, jsem s nim max. spokojeny, tedka asi pred tydnem vysla nova verze 2.3, na cdr.cz psali ze spolecnost IBM jiz dala "bokem" stovku skvelych programatoru kteri budou pracovat na privetivejsim ovladani do pristich verzi, samozrejme porad to bude zdarma.

Jinak taky jsem byl studentem, taky jsem uvazoval nad studentskou verzi, ale neporidil jsem. Je pravda ze i kdyz ukonci clovek studium, licence zustava, ovsem nelze to vyuzivat na komercni ucely. A kdyz se najde stoural, tak komercni ucely jsou vse - od vystaveni cestneho prohlaseni na danovy urad pres CV, zadost o zamestnani az po ja nevim evidenci skladovych zasob cukru, mouky a soli co mam doma...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0