Autor Zpráva
Brano
Profil *
Mam taky cudny problem. Ked mam pusteny torrent, tak mi nespomaluje len normalny net (smerom von) ale aj localhost a to az tak, ze to vyzera ako by som to ani nemal na lokale. Konkretne ten interny server MS Visual Web Developer 2005 ale tusim to robil aj Apache. Zostavu mam Core 2 Duo, 2GB RAM, WinXP SP2, torrent klient BitCommet a pripojenie cez Wifi. Ma niekto nejaky napad co s tym?
Joker
Profil
Zkusil bych jiného BT klienta, jestli to dělá taky.

Já u localhost+torrent problém nezaznamenal, zato řeším trošku jiný, ale možná podobný problém: torrent mi docela nechutně zpomaluje připojení k Internetu (UL i DL) i v případě, že sám využívá jenom malý zlomek rychlosti připojení. Dokonce i když torrent jede na 1kB/s, třeba načtení stránky v prohlížeči docela trvá.
Má někdo nějaký tip, jak to zlepšit? Zkoušel jsem použít různé klienty a zdá se mi, že u některých je to lepší a u jiných horší, ale zatím u žádného mi to nepřišlo ideální.
roberta
Profil
no ja mam Win XP, pouzivam IIS, lebo robim v ASP .NET, torrent klienta mam µTorrent a taketo problemy som nezaznamenal...
Martin Tiršel
Profil
Joker: Vacina rozsirenych pripojeni k internetu funguje ako half-duplex, teda v jednu chvilu mozu ist pakety len jednym smerom a striedaju sa. Pri asymetrickych pripojeniach ma potom upload pomerne velky vplyv aj na download, takze ak sa vytazi linka smerom von, download moze klesnut (predlzuju sa hlavne odozvy, takze ked ma stranka vela objektov, moze to trvat). TCP/IP kazdy prijaty paket odosielatelovi potvrdzuje, ze prisiel v poriadku, takze tych dat hore/dole je pomerne vela a ked narastu odozvy, moze sa spomalenie citelne prejavit). Zalezi od vytazenia upload pasma (ked bude vytazene pasmo, pakety budu dlhsie prechadzat a download pakety budu musiet o tu dobu dlhsie cakat).

Dalsia vec, ze u torrentov ak mas otvoreny port k sebe, tak ti prichadza vela bordelu, ktory nemusi byt zapocitany v up/down rychlosti, ktoru klient vypisuje a z 1kb/s moze byt aj niekolkonasobne viacej (staci vypnut torrent klienta a pozriet sa na sietovu aktivitu, stale tam nieco bude)

Brano: Skus pozriet zatazenie procesora a sietovu aktivitu v danej chvili, ale torrent by na to nemal mat vplyv, skor bude niekde nieco zle nastavene alebo zblbnute, treba zapinat/vypinat niektore softy, ci sa nieco nezmeni, pripadne skusit hodit iny webserver na otestovanie
Brano
Profil *
Skusal som uTorrent a robi to iste ale pri normalnom stahovani cez http to ide ok - jsem z toho vul. Este skusim Apache.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0