Autor Zpráva
Hanka S.
Profil *
Pokouším se udělat stránku tak, aby se při tisku potlačilo záhlaví a levé menu (řešila jsem to v pátek v threadu http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=4&topic=50 180). V náhledu vidím to, co chci, ale pokus o tisk zhavaruje. Na tiskárnu jsou totiž poslány nesmyslné příkazy. Na první stránku se vytiskne několikrát přes sebe "?ustav teoretick? a komputa n? lingvistiky" (<title> mé stránky) a dále příkazy pro tiskárnu opět pomotané s tím titulkem. Pokud tisknu z anglické mutace, kde je obsah <title> anglicky, vše se v pořádku vytiskne. Dokonce jsem zkusila vytisknout tenhle příklad a taky se vytiskl v pořádku. Podezírám znaky s diakritikou, které nejsou obsaženy v západoevropské znakové sadě (v tom příkladu je jen "š", které se vyskytuje v cp1252).

Moje tiskárna je Kyocera FS-1030 a používám CUPS. Když zkusím tisknout na HP LJ 3015 (taky s CUPS), tak se tiskne správně. A když tisknu na Kyoceře, ale nehraju si s @media, tak se taky tiskne správně. Takže chyba je buď v ovladači k tiskárně nebo v implementaci @media. Nesetkal se někdo s něčím podobným?
Hanka S.
Profil *
Tak se omlouvám za desinformace. Tisk blbne i na stránkách bez CSS, takže chyba bude v .ppd souboru k tiskárně.
armin
Profil
Hanka S.: Co treba generovat .pdf nebo .rtf? Jeden se generuje lip jak druhy a u techto souboru neni zadny problem s tiskem (Acrobat Reader resp. MS Office / OpenOffice). Ja taky potreboval na jednom projektu tisknout x desitek zkusebnich testu pro studenty (pritom 1 test mohl byt na x strankach), navic v html neexistuje nic jako zalomeni stranky, takze jako vychodisko jsem videl generovani .rtf souboru (neco jako html ale trosicku min prehlednejsi), vysledek stal opravdu za to - tiskarna chrlila profesionalne vypadajici testy hezky napasovane na A4ku :)
tiso
Profil
armin - s tým zalomením sa dá niečo robiť, viď CSS page-break-before a page-break-after.
armin
Profil
tiso: Vies ktore prehliadace to podporuju? Skusal si s tym nieco tlacit? :) Fakt .rtf je idealna volba, ked pochopis princim, tak skvele sa to generuje a ziadny kancelarsky balik ti nic neposunie ani o milimeter inde alebo tak. Bo tam si v hlavicke definujes pisma a komplet vsetko. Fakt je to 100% istota ze nie je mozne aby ti tlaciaren vyhodila nieco ine ako to co pozadujes. A to nehovorim o tom, ze u browserov mas okraje, automaticky je tusim vsade nastavene aby ti to tlacilo zahlavie (url) a zapatie (stranka a datum tusim) => nepouzitelne. A vysvetluj 60 rocnym docentom co musi nastavit aby si sam mohol vytlacit skusobne testy. Takto si pekne klikne na ikonku wordu, on-the-fly sa mu vygeneruje .rtf, to si otvori v akomkolvek kancelarskom baliku a tlaci ako drak. No problem, easy2use.
tiso
Profil
armin - reagoval som na Tvoju vetu navic v html neexistuje nic jako zalomeni stranky
Súhlasím že pdf (alegbo rtf) je v tomto prípade komfornejšie riešenie (tlačiť testy z html by bola blbosť), všeobecne to ale neplatí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0