Autor Zpráva
j_hajsl
Profil
Zdravím,

mám tu takový malý problém, sháním takové ty malé umělohmotné "kabílky", kterými je svázána většina kabelů k různým komponentam, ale potřeboval bych toho aspon 100 metrů v kuse, nevíte jak se to přesně jmenuje, případně kde to sehnat, díky.
quinux
Profil
j_hajsl
Myslíš pásky? Ale ty na metry asi neseženeš.
Joker
Profil
quinux
To nebude ono, asi myslí takové to čím jsou omotané kabely třeba u nových myší a klávesnic, je to vlastně tenký drátek obalený umělou hmotou.
Ale jak se to jmenuje, to nevím.
tiso
Profil
hľadaj: bužírku
j_hajsl
Profil
Joker
ano, přesně to mám na mysli ...

tiso
bohužel to mi většinou najde jen "ploché" bužírky, mě stačí přesně to, co je opravdu u těch klávesnic, myší a monitorů ...
tiso
Profil
j_hajsl - aha, myslel si niečo iné ako ja...
quinux
Profil
j_hajsl
Jo už vím co myslíš, ale taky si teď nevzpomenu na název. Každopádně pokud zajdeš do nějakého většího papírnictví měl bys to tam najít. Sice asi né v délce 100m (myslím, že v takové delce to bude problém sehnat), ale alespoň zjistíš název, abys mohl najít třeba výrobce.
j_hajsl
Profil
quinux
ok, já myslel, jestli to tady náhodou někdo neví ....


kdyby přeci jenom někdo věděl jak se to jmenuje, tak to sem prosim napište :-) díky.
armin
Profil
j_hajsl: ja mam doma asi metroveho hada. Konstrukce je obdobna jako u hrebenove vazby, s tim ze je k tomu "navlikac", neco jako zip - kuk sem. Mam to z teska, dlouho asi tak metr. Celkem fajn vec, nakolik neni pod stolem bordel. Rika se tomu prej organizace kabelaze, mrkni zase sem a asi bych jim zkusil pisnout zda je mozne aby ti sehnali odpovidajici delku. Ten "navlikac" totiz muze fungovat stejne jak ten had na jakekoliv delce, takze nemel by byt zadny problem s vyrobou a naslednim pouzitim.
j_hajsl
Profil
armin
to bohužel není to, co hledám, mám tu tak kilometr různých kabelů (sítových, telefonních, usb prodlužovačky atd.) a mám to v jednom velkých chumlu a dost těžko se v tom neco hledá, zvlašť když je to propletený navzájem, stačilo by abych je rozpletl a svázal tim, co sháním ... provázkem nebo gumičkou by to byl vopruz ....
AlešD
Profil
j_hajsl

zkus ten pásek podle quinuxe, mám tím vyvázanou "elektrárnu" za televizí, PC a routerem a spokojenost. Prodává se to za 50 kaček, 100 ks. Takže, když to pak potřebuješ rozebrat, kleštima to jednoduše přestřihneš a pak dáš novou. Estetika řešení zaručená.
j_hajsl
Profil
AlešD
tak to fakt ne :-) ... 2 Kč za svázání metrových síťových kabelů je pro mě moc drahý ... to není, aby to dobře vypadalo, ale aby se to nezamotalo do sebe a šlo to použít víckrát ...
armin
Profil
j_hajsl: tak pokud se nepletu sitovy kabel od USB kabelu lehce rozeznas (tloustka). Telefonni kabel byva vetsinou "placka" t.j. dva draty vedle sebe vzajemne odstinene. Dale sit (alespon predpokladam ze se jedna o ethernet) lze taky lehce odlisit, nakolik vetsinou jsou sitove kabely potistene. Takze rozlisit 4 typy kabelu je brnkacka. Ovsem tipuji ze ty mas all-in-one, to jest potreboval bys rozlisit vice stejnych kabelu. To je holt spatne navrzena kabelaz. Ja to resim listickami na zed - net, telefon, usb, + spravna konfigurace el. zasuvek, pripadne prodluzek.
Jinak gumicka = blbost, bo nepudes odpojovat milion kabelu abys to na ne navliknul. Asi bych na tvem miste preferoval barevne pasky jak psal quinux na zacatku.
Joker
Profil
AlešD
zkus ten pásek podle quinuxe
Ty je ale dost vopruz rozdělávat, rukou to nejde a nůžkama se vždycky bojím, že při tom poškodím nějaký z těch kabelů, hlavně když je to dobře utažené. S tím vždycky zápasím u kabelů od PC zdroje.
AlešD
Profil
Joker
čelové štípačky -> ustřihnout ten zámeček ->zcela bezpečné. Ale neberte mě moc vážně, deformace z povolání - elektrikář :-)).
j_hajsl
50 halířů za kus, ne dvě koruny (50/100=0,5)

Jednu nevýhoda ale je: je to estetické po vyvázání, postupem doby (přidávání, výměna a ubírání kabelů) je z toho zase chuchvalec. Co ale třeba tohle.
Axamith
Profil
j_hajsl : To, co sháníš seženeš v kdejakém zahradnictví nebo prodejně pro zahradníky. Přivazijí se tím rajčata k tyčkám . . .
Prodává se to v cívkách po X metrech a jsou k tomu takové spešl štípačky. viz. http://www.schumm.cz/detail.php?idm=111&kat=7
armin
Profil
Joker: kdyz uz mluvis o zdroji... ja mel asi pred 5ti lety gumickou sepnute kabely uvnitr masiny (ty od zdroje), po asi pulroce gumicka byla (jiste to znate) takova tvrda, nenapinaci, jak jsem se ji dotknul rozpadla se. Takze pokud to ma byt nasazeno do tepleho mista, gumicky jednoznacne NE!
j_hajsl
Profil
AlešD
jasný, nemumím počítat, ale i padesátník je na takovou blbost moc drahej ... to, co mi doporučuješ mi neni k ničemu, ty draty jsou pohromadě v jedné krabicky

Axamith
to vypadá dobře, škoda že tam není větší detail
Joker
Profil
AlešD
čelové štípačky -> ustřihnout ten zámeček ->zcela bezpečné.
Njn, když já jsem zvyklý se do PC pouštět maximálně s křížovým šroubovákem a současně líný hledat nějaké jiné nástroje. Takže to pak dopadá tak, že to "pitvám" např. bodcem kružítka, které zrovna leželo na stole ;-)

armin
To sice nebylo v PC zdroji, ale zažil jsem jeden druh gumičky, která se po čase roztekla na takovou "žvejkačku", která jak se na něco nalepila, nešla z toho dostat dolů.
Na ty bych si taky dal pozor.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0