Autor Zpráva
Gaudino
Profil
Ahoj, uz nejaky ten rok programuji v PHP, dokonce jsem se snazil i o OOP v PHP5, ale neni to proste ono. Premyslel jsem, ze bych presel k necemu vetsimu a do budoucna zrejme prospesnejsimu. Tzn. ASP.NET nebo JSP. Vzhledem k tomu, ze mam urcite blizsi vztah k Jave, vybral jsem si (ted nedavno :-)) JSP.

Nainstaloval jsem nejakou Javu a rozjel Tomcat server na local testovani. Vsechno funguje.

Nikde ale nemuzu poradne najit, jak rozjet databazi MySQL?
A take jestli existuje nejakej volne dostupnej webovej administrator pro spravu databaze?

V instalaci PHP jsem nemel problem. Nainstalovak jsem PHP HOME 2.3.4 a bylo vymalovano, vsechno jelo. Tady u JSP asi zrejme neexistuje nejakej komplexni balik, ktery by toto vsechno zajistil nebo ano? Popripade mi prosim vas poradte, jak tu DB rozjet.

U PHP mi velice brzo zacalo vadit mixovani HTML a PHP kodu, tak jsem nasel reseni ve SMARTY, ktere mi velice vyhovuje.
Jak je to tady u JSP, taky se nejakou formou pohodlne oddelit aplikacni logika od uzivatelskeho rozrhani ve stylu SMARTY?

A jak s tim vsim prosim vas souvisi JavaServer Faces (JSF), take byto nejak melo oddelovat aplikacni logiku od uzivatelskeho rozrhani?

Dekuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0