Autor Zpráva
nbsearch
Profil *
Zdravim.
Chcel by som sa opytat ci neviete poradit neaky notebook:
Poziadavky:

Procesor: Inter Core 2 Duo (hociaky)
Ram: 1024 MB (ak by bolo 1.5 GB alebo 2 tak by to bolo uuuuplne cool)

BEZ OS (!!!) nejdem platit mrkvam za wokna teda bud linux alebo nic...
Ostatne - kamera,modry zub,- nemusi byt.

Cena
Do tych 26-27 tis SKK (pripadne este tis. hore , ak by to bolo fakt nieco uchvatne)

Vedeli by ste poradit ?
Vdaka za vsetky napady...
nbsearch
Profil *
este jedna otazka (aby som nezakladal thread):
Vedel by niekto vysvetlit preco (v rovnakej cenovej hladine) sa nachadzaju C2D s 1GB ram a AMD turiony s 2GB ?
vid Turion ; 2GB ram
a C2D ; 1GB ram
neni to cudne ?
armin
Profil
nbsearch: cena odpoveda kvalite... do notebooku jednoznacne intel... mozem doporucit napriklad:
http://www.alza.sk/notebook-acer-aspire-5720-1a2g16mi-d81721.htm

Mal som uz niekolko acerov (a aj teraz mam), ani jeden nemal nikdy ziadnu zavadu, max. spokojnost. Samozrejme ze IBM su najlepsie, ale tam je cena uplne niekde inde. Delly su tiez vyborne, opat plati to iste co u IBM.
armin
Profil
nbsearch: :))))
BEZ OS (!!!) nejdem platit mrkvam za wokna teda bud linux alebo nic...
Ostatne - kamera,modry zub,- nemusi byt.
Do tych 26-27 tis SKK (pripadne este tis. hore , ak by to bolo fakt nieco uchvatne)


No... a mozem vediet preco chces bez OS? To si potom kup tento http://www.alza.cz/notebook-acer-extensa-5210-300508-d78973.htm za 11 litrov. Tam dokonca ani nejde nainstalovat windows xp, len visty (za ktore urcite rad zaplatis mimo ceny notebooku), takze mozes byt absolutne kludny.
RPG
Profil
Probohy, ACER snad ne. To raději Asus, Fujitsu Siemens… v ideálním případě Dell, IBM… dají se sehnat i levnější. Popřípadě bych zauvažoval nad HP – perfektní vzhled i výkon, ale občas bývají problémy s bateriemi…
nbsearch
Profil *
Ma cenu kupit si C2D (!!!) 2.0Ghz
+2GB RAM
a iba 5400 rpm. HDD ?
nbsearch
Profil *
armin
No... a mozem vediet preco chces bez OS? To si potom kup tento http://www.alza.cz/notebook-acer-extensa-5210-300508-d78973.htm za 11 litrov. Tam dokonca ani nejde nainstalovat windows xp, len visty (za ktore urcite rad zaplatis mimo ceny notebooku), takze mozes byt absolutne kludny.
Sorry ale pride mi to trochu ... dementne ?

armin
No... a mozem vediet preco chces bez OS?

nbsearch
BEZ OS (!!!) nejdem platit mrkvam za wokna teda bud linux alebo nic...


A ked napisem ze 1gb ram + tak naco davas odkazy na 11 litrove nb. s procakom NIE C2D a ram 512 MB ???
armin
Profil
nbsearch: Sorry ale pride mi to trochu ... dementne ?
Jako platit za software? No vsak je to tvoj nazor, tak si ho maj...

A ked napisem ze 1gb ram + tak naco davas odkazy na 11 litrove nb. s procakom NIE C2D a ram 512 MB ???
Dementny je tvoj prispevok, ked nie si schopny si ani najst na nete obchod s notebookmi. Poukazal som, ze ak chces bez systemu, tak da sa kupit aj super lacny.
bukaj
Profil
armin
No... a mozem vediet preco chces bez OS?
Jelikož linuxy najdeš pouze na malém procentu (né-li promile) notebooků, tak radši napsal, že to chce be OS. To že tobě vyhovují Windows je sice hezké, ale jemu třeba ne.

Sorry ale pride mi to trochu ... dementne ?
Jako platit za software? No vsak je to tvoj nazor, tak si ho maj...

Proč by měl platit za software navíc, když ho evidentně stejně nechce používat?
Joker
Profil
armin
Poukazal som, ze ak chces bez systemu, tak da sa kupit aj super lacny.
Jasně, akorát že ten notebook je:
- Celeron M s 512MB RAM
- cenová kategorie cca 10-13 tisíc
- Upozornění: Tento model má přímou podporu pouze pro instalaci operačního systému Microsoft Windows Vista.
A speciálně o Acer Extensa jsem někde na diskusi četl, že instalace Linuxu na něj je cituji "peklo".

Takže k čemu je taková rada člověku, který hledá C2D s minimálně 1GB RAM v cenové kategorii kolem 25 tisíc a chce na to Linux?
armin
Profil
bukaj + Joker: Kazdy je tvurcem sveho stesti. Kdo chce tam, pomozme mu tam. Ja osobne preferuji windows xp na normalni praci - to jest zapnu PC a mam 100% jistotu ze kdykoliv mi system porad pojede bez toho abych musel neco odladovat atd atd. Visty si jdu teprv ted koupit, nikdy jsem v nich nedelal, tak uvidim co je to zac. Pocitac na osobni ucely mi ma prece slouzit, a ne abych ja slouzil pocitaci (rypal se v ovladacich a dohledaval repozitare a x dalsich veci aby to "jelo").
V zadnem pripade nechci z tohoto vlakna udelat debatu linux vs windows, je to pouze muj osobni nazor, proto jsem se divil, proc nekdo chce na ntbk linux. Mam vlastni zkusenosti s par distrami, ktere jsem si zkousel dat na buka a vysledek je takovy, ze mam pouze original system a zadny multiboot.
Joker
Profil
armin
No to chápu, já bych pro sebe třeba taky vybíral trochu jiný notebook, ale nbsearch má prostě takovéhle požadavky, tak proč mu doporučovat něco, co jemu absolutně nevyhovuje?

Nehledě na to, že před modelem, který je bez OS a má podporu jenom pro Vistu, bych spíš varoval, než ho doporučoval. Mi přijde, že je to dobré akorát pro lidi, co tam hodlají dát pirátské Visty.
armin
Profil
Joker: no... vsak www.alza.sk je asi nejvetsi vyber notebooku na sk (pokud pominu velkosklady kde prodavaji pouze prodejcum VT), lze tam nadherne filtrovat vyhledavat, po pulhodince hledani ma kazdy sveho favorita...
nbsearch
Profil
Joker
No to chápu, já bych pro sebe třeba taky vybíral trochu jiný notebook
Mohol by som vediet aky ? zo zvedavosti :)


to all:
a mozno uz mam doma win xp a nechcem platit za dalsi... teda jedna sa o to aby som nekupoval dalsi win...teda nechcem platit za os

ano bez os sa da kupit super lacny , lenze za 24 litrov bez os aj super vykonny (nepotrebujem lacny shit)...

co poviete:Fujitsu siemes amilo
habendorf
Profil
nbsearch

Ta cena mi připadá (v přepočtu na czk) tak akorát.
Joker
Profil
nbsearch
Mohol by som vediet aky ? zo zvedavosti :)
Pro sebe bych asi bral nějaký starší repasovaný... na fotky, (možná MP3 a nějaký film), webový server a textový editor by mi to myslím stačilo :o)

co poviete:Fujitsu siemes amilo
Asi bude záležet na použití. Nebude integrovaná grafika úzké hrdlo ve výkonu (když to srovnám se zbytkem toho počítače)?
nbsearch
Profil
neviem , nechystam sa hrat a chcem mat o vykon postarane aj par rokov dopredu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0