« 1 2 »
Autor Zpráva
grenson
Profil *
Dobrý den, nakódoval jsem hru přes webový prohlížeč podrobněji se jedná o RPG.hra je vytvořena v php5 a MySQL .....
hra obsahuje prvky: bojování mezi hráči v aréně
nákup zbroje/zbraní / nasazovat a prodávat staré itemy
zlepšování levelů,síly,obratnosti
banku - schovávat peníze před vyloupením , vybrat schované peníze
můžete pracovat nebo loupit
fórum
chat
nemocnici(kvůli smrti)
vlastní dům - můžete v něm stavět barikády,kupovat bodyguardy,loupit ostatní domy
můžete mít vlastní klan
pošta - můžete posílat zprávy osatatním co jsou ve hře

online zkouška : http://www.estside.wz.cz stačí se registrovat a vyzkoušet
grenson
Profil *
přidal jsem

+ log vašich událostí

+ do města rezidenci = seznam. uživatelů (+jejich profily a statistiky top 4 nejlepší

+ můžeš pracovat a oloupit o platinu (nový herní prvek) možnost na konci měsíce soutěže kdo bude mít nejvíce platiny vyhrál nějakou cenu
grenson
Profil *
Chci podotknout že hra je stále ve vývoji a proto omluvte případné chyby ale za jejich napsání na fórum ve hře nebo zde budu velmi rád
grenson
Profil *
Chci podotknout že hra je ve stálém vývoji proto případné se za případné chyby omlouvám a a byl bych rád za jejich napsání na fóru nebo zde
Railbot
Profil
grenson
A komu to cpeš člověče? Tady to jsou Práce a zakázky, ne promo nástěnka.
armin
Profil
1) nemyslim ze je toto idealni misto pro version history... kdyz uz, tak cast nezaraditelne dotazy.
2) Dobrý den, nakódoval jsem hru - myslis tim ceskou lokalizaci hotove aplikace?
3) clovek tvych kvalit (narazim na citaci o radek vys) by mel mit v malicku zakladni (x)HTML tagy, a ne v nich tapat. Na uvodni strance nemas ani hlavicku, proste odflaknute ze to ani validator neoveri (bo nevi co ma overovat): http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.estside.wz.cz%2F&ch arset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

Samozrejme, ze by nebylo od veci aby jsi si zde prostudoval jak se vlastne pisou (x)HTML tagy...
grenson
Profil *
:-D tagy umím grafika ještě není hotová říkal jsem že se na tomto projektu ještě pracuje
armin
Profil
grenson: Registrace:
Prosím vyplň všechny políčka.

:-D tagy umím
Ale no taaak:
<input type=text name=user>
<link rel=stylesheet href=style.css>

Navic ani na jedne strance (uvodni+registrace) nemas vubec definovano <html> </html>.
Timy
Profil
armin
„clovek tvych kvalit (narazim na citaci o radek vys) by mel mit v malicku zakladni (x)HTML tagy, a ne v nich tapat.“
Inu, nápodobně — uvozovky nejsou v HTML všude povinné a stejně tak ani značky <html> </html> nejsou v HTML povinné.
armin
Profil
Timy: kdyz na semaforu sviti cervena, tak mel by jsi zustat stat, ale neni to povinne.
Ja nevim, ale pokud jednou existuji nejake pravidla, tak by se meli dodrzovat, nemyslis? Odkud mas prosimte ze <html> neni povinne?
Chamurappi
Profil
Přesunul jsem vlákno z kategorie „Práce a zakázky“ do „Názor na stránku“.

Reaguji na armina:
proste odflaknute ze to ani validator neoveri (bo nevi co ma overovat)
Odfláknutý je W3C Validátor. Nenajde informaci o kódování, kvůli tomu předpokládá UTF-8 a bezohledně selže na prvním znaku s diakritikou. Proč vybírá zrovna UTF-8? Proč chybné znaky prostě jen nepřejde?
Ani nepřítomnost <!doctype> deklarace by neměla být u slušného validátoru překážkou.

Ja nevim, ale pokud jednou existuji nejake pravidla, tak by se meli dodrzovat, nemyslis?
Tak zní jeden z nehloupějších argumentů pro dodržování čehokoliv.

Odkud mas prosimte ze <html> neni povinne?
Má to přímo z těch pravidel. Dle HTML 4 mají elementy <html>, <head>, <body> a <tbody> nepovinnou počáteční i ukončovací značku. Elementy pak v dokumentu existují, ale nejsou rozepsané v kódu.

kdyz na semaforu sviti cervena, tak mel by jsi zustat stat, ale neni to povinne
Zatím ovšem nikdo neprokázal, že by standardy webdesignu souvisely s dopravními předpisy.
Str4wberry
Profil
grenson
Nemáš to nějaké rozbité? Včera večer jsem se registroval; přihlásit se mi nelze a na e-mail nic nepřišlo.
Nox
Profil
Uff, no...
doufal jsem že už to bude v nějaké hodnotitelné fázi, ale...
Kód je na hranici funkčnosti, předlogovací část nemá...hlavu ani patu;)
Nastaveno blbé kódování

Co takhle se naučit CSS :) Až bude hra konkrétní a rozsáhlejší,
budeš formátovat každý okno?

Na textech by to potřebovalo zapracovat - malé velké písmena
očividně náhodně

Beta 0.1 tomu docela sedí, není to podle mě ještě moc k hodnocení
a spousta věcí by se měla předělat
Bubák
Profil
Odkud mas prosimte ze <html> neni povinne?
www.w3.org/TR/html401/index/elements.html
armin
Profil
Chamurappi: ani ten tvuj megaslavni zkopirovany validator si v tom nelibuje:
[url=http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.estside.wz.cz%2 F
]http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.estside.wz.cz%2F
[/url]

Ale asi budes porad dokola tvrdit ze je to profesionalni stranka a nema chybicku. Nejhorsi zrazka je s blbcem... a tesim se jak mi to natres v dalsich vlaknech pane moderaotre :)

// edit:
<center>

uz jen toto je znaci o kvalite.
armin
Profil
Chamurappi: u registrace:
<form><table><tr><td>...</td></tr></form><tr><td>...</td></tr></table>


Taky naprosto v poradku, vid?
shaggy
Profil
A ja že to je HTML3 :D

Áno, chamurappi máš pravdu, tie značky nie sú povinné, ale namiesto toho aby si učil ľudí, aby nerobili prasácky kód, tak sa tu budeš oháňať tým, že je niečo nepovinné.
Pokiaľ to nie je prikázané, tak prečo by sme to neporušovali, však?

A stránka je taká... chudobná, vidím tam len jeden rámček s políčkami email a pass, ďalej som sa nedostal (a ak chceš niečo zhodnotiť, tak vytvor skúšobné konto, ja sa nikde registrovať nebudem).
Takže hodnotenie toho čo vidím - prasácký kód, žiadna grafika... - 1/10
Timy
Profil
armin
„Odkud mas prosimte ze <html> neni povinne?“
Ze specifikace. (Start tag: optional, End tag: optional)

„Ale asi budes porad dokola tvrdit ze je to profesionalni stranka a nema chybicku.“
Mohl bys mi, prosím, říci, kde Chamurappi tvrdí, že ta stránka je profesionální?

shaggy
„Áno, chamurappi máš pravdu, tie značky nie sú povinné, ale namiesto toho aby si učil ľudí, aby nerobili prasácky kód, tak sa tu budeš oháňať tým, že je niečo nepovinné.
Pokiaľ to nie je prikázané, tak prečo by sme to neporušovali, však?“

Ale ony jsou nepovinné proto, že jsou to zbytečné značky… Zkus si přečíst jak funguje HTML.
shaggy
Profil
Ja viem ako funguje HTML a chápem prečo sú tie značky nepovinné, ale prečo niekoho učiť písať hnusný kód, keď to ide aj inak. Ale dobre, odteraz všetci budeme písať prasácky kód... a na tej stránke čo si mi dal odkaz, tam majú DOCTYPE! To je veľká chyba, ak chcú mať prasácky kód, tak musia vyhodiť aj doctype a meta tag s kódovaním, aby sme si to domysleli ;-)
Timy
Profil
shaggy
„(…) ale prečo niekoho učiť písať hnusný kód, keď to ide aj inak.“
Proč si myslíš, že kód bez <html> = prasácký kód? Já si to nemyslím — je to dle specifikace naprosto legitimní, vypadá to úplně normálně a funguje to.

„a na tej stránke čo si mi dal odkaz, tam majú DOCTYPE! To je veľká chyba, ak chcú mať prasácky kód, tak musia vyhodiť aj doctype a meta tag s kódovaním, aby sme si to domysleli ;-)“
Plácáš nesmysly, já se bavím o nepovinné značce <html> a </html>, ne o chybějícím doctype nebo chybějící informaci o kódování.
armin
Profil
Timy: Kdyz napisu cokoliv, Chamurappi bude tvrdit neco uplne jineho, bo jsem kdysi napsal ze ten jeho validator - ze jen prepsal kopirajt a vystavuje to za sve dilo. Pricemz zdrojaky validator.w3.org jsou volne ke stazeni, on ma zcela identicky kod. To ze tam doinstaloval nejaky doplnek ho dle me neopravnuje si tam dat jen a pouze vlastni kopirajt.

Hadat se co je povinne co neni, mile rad si to necham ujit. Ja za 11 let vidim poprve stranku, ktera je takhle znetvorena. Dokonce nema ani kodovani, nic, a taky k cemu ze? Koncim tuto debatu, protoze nikam nevede.
yderf
Profil
Keď chýba tag html, tak je to relatívne v pohode. Avšak prekrývanie tagov v pohode nie je a je to prasácky kód ;-). Podobne v časti registrace nie je ukončený center (v 4.01 ma koncový tag povinný). A kopa iných milých vecí.

A okrem toho, zadávať
* {
font-size:10px;
/* a ine */
}
nie je veľmi dobré.
MARŤAsek
Profil
no treba z te hry neco bude :-D

taky mam hru, dva dny od spusteni plne verze... ale malo hracu, neberte to ale jako reklamu :)

www.epicure.cz
grenson
Profil *
Ok tak dělám ůplně novou verzi hry :-) tím myslím zvalidnění,hmtl tagy,CSS,grafika,SEO atd...
Nox
Profil
grenson
Budeme se těšit, hodně štěstí
Chamurappi
Profil
Reaguji na shaggyho:
namiesto toho aby si učil ľudí, aby nerobili prasácky kód, tak sa tu budeš oháňať tým, že je niečo nepovinné
Pouze opravuji omyly kritiků. Hájím fakta, nikoliv grensona.

Pokiaľ to nie je prikázané, tak prečo by sme to neporušovali, však?
Sám občas rád porušuji i to, co přikázané je. Třeba deklaraci <!doctype> píšu jen zřídka.


Reaguji na armina:
Chováš se přesně jako Kaluža. Zanášíš do věcných diskusí osobní útoky a pomluvy. Srážka s blbcem je příjemnější.

Pricemz zdrojaky validator.w3.org jsou volne ke stazeni, on ma zcela identicky kod.
Měl by sis zopakovat základní principy fungování WWW, pleteš si serverovou a klientskou část.

To ze tam doinstaloval nejaky doplnek ho dle me neopravnuje si tam dat jen a pouze vlastni kopirajt.
Na chvíli to vypadalo, že už jsi pochopil, jak je český validátor stavěný.
Vůbec nechápu, jak souvisí můj copyright s grensonovou RPG hrou či s validitou jejího HTML kódu.

Jestli jsi za posledních 11 let neviděl web, který by používal <center> a překřížil prezentační tabulku s formulářem, zkus se někdy mrknout na Google. To je takový vyhledávač, docela dost známý :-)
armin
Profil
Chamurappi: Chováš se přesně jako Kaluža. Zanášíš do věcných diskusí osobní útoky a pomluvy. Srážka s blbcem je příjemnější.
dekuji za poklonu, od lidi co prepisuji kopirajt na opensource si to patricne vazim.

Měl by sis zopakovat základní principy fungování WWW
dodrzovani pravidel - sam jsi psal ze je nedodrzujes. A to jsi "autorem" validatoru?

Ale k tematu:
1) To ze original validator dava automaticky utf-8, tak... jake jine kodovani by mel davat? Na zaklade ceho konkretne u teto stranky "tvuj" validator vybral iso-8859-2? A proc ne windows-1250 kdyz neni uvedeno zadne kodovani? A nebo proc nevybral treba iso-8859-1? Toto by me docela zajimalo...
2) Prestan se tady ztrapnovat:
Má to přímo z těch pravidel. Dle HTML 4 mají elementy <html>, <head>, <body> a <tbody> nepovinnou počáteční i ukončovací značku. Elementy pak v dokumentu existují, ale nejsou rozepsané v kódu.
Dal jsem do "tveho" validatoru slovo 'ahoj' a "tvuj" validator zarval:
Řádek 1, znak 1: žádná deklarace typu dokumentu; předpokládám "HTML 4.01 Transitional".
Řádek 1, znak 1: znaková data nejsou povolena na tomto místě.
Řádek 1, znak 6: element "HTML" ještě neskončil, ale dokument ano.

Konkretne 3. chybka je zcela irelevantni na zaklade tveho tvrzeni. Budes prosim tak hodny a opravis si "svuj" validator na zaklade tveho smeleho tvrzeni ohledne par tagu ktere jsou optional - tedy nepovinne?
Chamurappi
Profil
Reaguji na armina:
dodrzovani pravidel - sam jsi psal ze je nedodrzujes.
Rozdělení na serverovou a klientskou část nejde nedodržet. Ty prostě kód na straně serveru nevidíš — nemůžeš vidět — a jen z podobného zevnějšku usuzuješ, že mám okopírovaný vnitřek.

Na zaklade ceho konkretne u teto stranky "tvuj" validator vybral iso-8859-2?
Specifikace si odporují: HTTP protokol říká, že výchozí je ISO-8859-1, zatímco HTML doporučení říká, že výchozí kódování žádné není. Můj validátor vybírá ISO-8859-2, protože nějaké výchozí mít musí a tohle je pro potřeby validace kompatibilní s ISO-8859-1.

Dal jsem do "tveho" validatoru slovo 'ahoj' a "tvuj" validator zarval
Zapomněls na <title>. Ten povinné značky má a musí být uvnitř <head>.
armin
Profil
Chamurappi: naprosto souhlasim ze komplet kody neznam, ty jsi mi vsak doposud ani jednou nevyvratil ze nemas pouze nepocestenou verzi opensource validatoru nachazajiciho se na validator.w3.org... ale me je to v celku jedno. Kazdy si je tvurcem sveho stesti.

Kodovani:
no a kdyby byla ciste hypoteticky web stranka ve win-1250, v mete by nebylo kodovani, tak bys spatne priradil iso-8859-2 ne? Vis me zajima to ze kdyz neni kodovani, tak je to jen tipovani. Bohuzel soubor sam o sobe nenese zadnou informaci o kodovani - viz treba forum pspad. Tam se to resi tak ze jednou nastavis kodovani pro konkretni file, a pspad si to pak uz v budoucnu pamatuje. Ale novy/neznamy soubor, to nezjistis nijak v jakem je kodovani.

Zapomněls na <title>. Ten povinné značky má a musí být uvnitř <head>.
Ale puvodne jsi psal ze <head> je taky nepovinny, tedka tvrdis ze title musi byt a musi byt uvnitr head a ten je nepoviny.

No koukni, ja uz od pocatku psal ze predestreny web se mi vubec nelibi, vytknul jsem a shrnul co je spatne. Hadat se s kymkoliv o nicem nema smysl. Proste jsou jednou dane jiste pravidla, ty by se meli dodrzovat a basta fidli.
To ze jsi obohatil svuj validator o par veci je hezke a jiste uzitecne, ovsem sam vidis ze i tvuj validator nasel na zminenem webu hodne nedostatku, tudiz dohadovat se co kde kdy muze/melo by byt je zcela zavadejici a kontraproduktivni. Vzdyt to neni az takovy problem si precist 3-4 stranky formatu A4, lehce prostudovat o co jde u validace a tim si usetri hodne lidi hodne prace. Od "samovolneho rozhozeni" v ruznych prohlizecich pres zbytecne debaty po forech jake vedeme treba my dva spolu zde.
tiso
Profil
armin Ale puvodne jsi psal ze <head> je taky nepovinny, tedka tvrdis ze title musi byt a musi byt uvnitr head a ten je nepoviny.
Ale to Chamurappi vôbec netvrdí, nerozumieš písanému textu? Prečítaj si ten článok čo ti odkázal Timy, hádam to konečne pochopíš...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0