Autor Zpráva
shockwave22
Profil *
Chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na tvorbu stránek ve flashi? Děkuji za odpovědi.
justagirliewithagun
Profil *
dobry, muzou bejt super, dobry mi prijdou ty co maj vstupni stranku s odkazy -flash verze a -text. verze na pomaly pripojeni... ale bez alternativy ne!
Miloš
Profil
Stránky ve flashi bývají méně přístupné než v HTML. (Alespoň jsem se dosud nesetkal s flashovou stránkou, o které by to neplatilo).
Pokud tedy jako autor váháš, kterou technologii použít, moc dobře si spočítej, jestli je pro daný web použití flashe natolik přínosné, že vykompenzuje horší přístupnost.
Něco takového píše Steve Krug ve svém bestselleru o inovacích:

<citace>
Pokud nehodláte používat existující webové zvyklosti, měli byste mít jistotu, že nové řešení je a) natolik jasné a samovysvětlijící, že nebude vyžadovat žádné přemýšlení – takže je stejně dobré jako zvyklost anebo b) je jeho přidaná hodnota natolik vysoká, že se trocha přemýšlení vyplatí. Při inovacích byste si měli uvědomit hodnotu toho, co nahrazujete. Mnoho designérů totiž hodnotu zvyklostí podceňuje.
Moje doporučení: Inovujte jen když víte, že máte lepší nápad (a každý, komu ho ukážete, bude nadšen) v opačném případě využijte zvyklostí.
</citace>

Totéž si myslím o použití flashe.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0