Autor Zpráva
Tomáš Hanus
Profil
Koukam, že seznam má novou tvář, ale jako návštěvník si myslím, že ještě včerejší verze byly o hodně přehlednější, toto je strašne hampulácké. Jaké jsou vaše názory?

Že by seznam ala google?

Klik: http://www.seznam.cz/
Railbot
Profil
Jdou ve stopách Googlu. Proč ne. Není to špatné. Nikdy se nelze zavděčit všem. Polovina IT lidí bude hudrovat, druhá polovina chválit a BFU je to stejně jedno.
Tomáš Hanus
Profil
Railbot
Asi máš pravu, přesto "včerejší verze" se mi líbila více a připadala mi přehlednější. Může to být také tím, že už ji mám nějaký ten paték v oku.
ppw
Profil
mám pocit, že se na seznamu vydali cestou googlu. zjednodušit, zpřehlednit. a podle mě šli správně. co bych z titulky vyhodil, jsou horoskopy. Taky bych zapracoval "alíka" trochu líp - marketingově je to určitě zajímavý pejsek, asi by mu slušelo, kdyby dělal nějaké srandičky u loga seznamu (třeba ochcával logo:-) ) a ne jen tupě zíral.
Mistr
Profil
ppw
co bych z titulky vyhodil, jsou horoskopy
Včera jsem byl na přednášce Lukáše Marvana (přístupnost na Seznamu) a ten se jen tak mimo řečí zmínil, že horoskopy jsou hodně navštěvované, takže je z homepage asi jen tak nevyhodí.

třeba ochcával logo
:-)
Petr Svetr
Profil *
ppw: zkus si dole tuknout na zmenit vzhled a bak ten posledni skin s alikem... je kresleny, pekny ...jenze na mne moc matejska.

A jinac ja myslim ze si zvykneme. Z hlediska pouzitelnosti rekl bych vyborne (co take cekat u serveru typu seznam).
Joker
Profil
Klasika... aneb jak nám říkali na projektování IS:
"Jakákoliv změna informačního systému bývá na začátku uživateli vnímána jako změna k horšímu, protože na předchozí verzi byli prostě zvyklí."

Čas od času nějaký významnější web udělá změnu designu a spousta lidí nadává, že ten předchozí byl daleko lepší. Pak udělají další změnu a spousta lidí opět nadává, že předtím to bylo daleko lepší. Z tohohle by vyplynulo, že nejlepší byla vlastně úplně první verze... ale kdyby teď vrátili úplně první verzi, budou lidi říkat, že to si snad dělají srandu :-D

Jinak já na hlavní stránku seznamu nechodím, ale teď jsem kouknul a přijde mi docela dobrá.
Vše co od Seznamu očekávám je přihlášení na e-mail a to tam je, takže já bych byl spokojený :-)
ppw
Profil
Petr Svetr: dik za tip, zkusil sem to. to je zas trochu extrém, to ten "alík" vypadá jak na matějské - spousta atrakcí pro "alíka" na stránce, ale žádný koncept. myslel jsem 1 "alík" v podobném duchu někde nahoře a zapojit do toho logo seznamu - na logo se dá čůrat, kadit, dá se na něho lézt po žebříku, dá se číst, může sloužit jako bouda, dá se okousávat, jde na něho štěkat....:-)

Mistr: o horoskopech vím, že jsou tahákem. ale stejně tam jsou podle mě naprd. Spíše mi pasuje do sekce "může se hodit". A kdyžuž horoskop, tak ho tam dát celý a ne jen pro mě nepochopitelný výsek z prvních slov.

ještě mě napadlo rozdělit zprávy na domácí a zahraniční, ale to už bych chtěl asi moc:-)
Mistr
Profil
ppw
ještě mě napadlo rozdělit zprávy na domácí a zahraniční
Vždyť to lze - máš možnost volby z Novinky.cz - rubrika Domácí a Novinky.cz - rubrika Zahraniční.
kjhkh
Profil *
Upřednostňuje pevný layout
Mistr
Profil
kjhkh
Upřednostňuje pevný layout
Kdo? Ty?
pepan
Profil
zrovna dvakrát jsem z toho nadšenej nebyl, ačkoliv změna je život... Na starej seznam jsem byl zvyklej, ale na novej si asi zvyknu taky...
Str4wberry
Profil
Můj názor je, že jednoznačně k lepšímu. Především ten „gumový“ layout musím pochválit. Jenom to odsazení oblasti hledání mi přijde zbytečně velké — ale asi má být lépe na očích a oddělené od ostatního obsahu.

Ale nerozumím tomu, proč kvůli pár pixelům není stránka v rozlišení 800×600 pixelů bez horizontálního posuvníku.

Trochu mě zarazila ta neustálá interaktivita jednotlivých boxů — nejde to někde vypnout?
Alphard
Profil
mám pocit, že se na seznamu vydali cestou googlu. zjednodušit, zpřehlednit.
nevím, jestli přímo cestou googlu, zjednodušit neznamená kopírovat google
kdyby tam nacpali, co se vejde, tak by jste je přirovnávali k http://yahoo.com/ nebo http://centrum.cz/
inspirací bylo určitě hodně stránek a vznikla tato, uvidime, jak se prosadí

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0