Autor Zpráva
radozaj
Profil
Ahoj,
tak som sa s kamaratom trocha pohadal, ze jaky je operacny system najcastejsie pouzivany na serveroch. Mozno vas tato otazka nezaujima, ale pre tych co ano, prosim bez hadok.
Mike8748
Profil
no, pokud jde o servery jako o webhosting, tak nejcasteji je to nejaka forma linuxu (distra debian, fedora, redhat, obcas gentoo)

pokud jde o korporatni servery (vnitropodnikova sit) tak je to dost casto MS windows server
temistokles
Profil
Niekde som počul, že 8 z 10 najnavštevovanejších serverov na svete je postavených na linuxe (jeden na Woknách bol server Microsoft-u).
janix
Profil *
Niekde som počul, že 8 z 10 najnavštevovanejších serverov na svete je postavených na linuxe (jeden na Woknách bol server Microsoft-u).
To číslo by zhruba odpovídalo.Nebo si to alespoň myslím. Opravdu většina Webhostingových serverů jede přes nějakou formu linuxu. Je pro to mnohem vhodnější než Windows, Ten totiž dělá všechno moc složitě a k tomu ještě pěkné zbytečnosti, které vůbec nejsou potřeba a které linux nedělá. A ještě jedna vyhoda linuxu. Pokud je člověk schopný prgramátor, tak si může linux libovolně upravovat, protože je to opensource
quinux
Profil
radozaj
Někde jsem četl, že MS servery mají asi 35% podíl na trhu, takže zbytek jsou Linuxy, Unixy atd.

janix
Je pro to mnohem vhodnější než Windows, Ten totiž dělá všechno moc složitě
Neřekl bych. Windows Server je IMHO mnohem jednodušší na správu, ale zcela jistě je to subjektivní.
Mike8748
Profil
imho linux na serverech je z dvou zakladnich duvodu
1) krome vybranych, je zdarma, neni treba platit desitky tisic MS za licenci na server
2) ma vetsi programovou podporu nez win
Backflip
Profil
imho uplne nejrozsirenejsi asi bude Linux ve forme Debianu...
temistokles
Profil
Backflip
Tou distribúciou by som si tak istý nebol, každopádne hádať sa nechcem :)
Michlo
Profil *
Poučte laika. Mám na hostingu možnost volby operačního systému. Jaký mám zvolit? Respektive jaký je rozdíl mezi Windows a Linux.
Mike8748
Profil
Michlo
nejde ani tak o rozdil mezi Win a linux ale o technologie ktery ti na tom pobezi

pokud mas web postavenej na PHP+mysql (nebo pgsql) tak spis linux
pokud pouzivas ASP nebo nejakej "sharp" jazyk tak windows
P_T_
Profil
jaky je operacny system najcastejsie pouzivany na serveroch
Toto je hodně obecná otázka. Záleží, k čemu je server určený.
Ve firmě třeba používáme tři servery a na každém je jiný systém ( podle toho k čemu je určený ).
IMHO neexistuje systém, který by měl jen samé klady.
Michlo
Profil *
Jsem hodně nenáročný. Potřebuji to na statické weby, wordpress, minibb a v souvislosti s tím občas nastavuji .htaccess. To je vše.
srigi
Profil
Michlo
Vol jednoznacne Linux. Implementacia PHP na windowsackom IIS nie je O.K. Sice je moznost aj na windowse mat Apache2 web server, ale takmer ziadny hosting to nerobi (kvoli .NET)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0