Autor Zpráva
Martin22
Profil *
Chtěl bych se zeptat, jaké jsou v těchto kritériích rozdíly, popř. co je lepší používat atd ... klidně i odkazy na články

Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martina22:
Strict DTD je slepá ulička. Doporučuji Transitional, když už tam musí být nějaký <!doctype>.
Str4wberry
Profil
Martin22
Některé další názory zde v diskusi — http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=4 6258

Myslím, že tato případná debata nepovede jinam ↑
Zdeněk Košťál
Profil
Martin22

Záleží, co ti bude více vyhovovat. Třeba já se z table layoutu přeučil na Strict a ten znám docela dobře a Transitional bych pořádně neuměl použít - resp. nevěděl bych přesně, co si můžu a nemůžu dovolit, protože pořád jedu na Strictu. Je to takové přísnější, ale i přesto se to dost používá. Chamurappi zajisté správně varuje, ale moc na to nehleď, praxe je trochu jiná :-).
habendorf
Profil
Třeba já se z table layoutu přeučil na Strict

To je asi jako říct, že jsi se z tekuté stravy přeučil na motorku.
Miloš
Profil
Zdeněk Košťál
Transitional bych pořádně neuměl použít - resp. nevěděl bych přesně, co si můžu a nemůžu dovolit
Všechno to, co si můžeš dovolit ve strictu, si můžeš dovolit i v transitionalu. Naopak to neplatí.

Chamurappi zajisté správně varuje, ale moc na to nehleď, praxe je trochu jiná
Jestliže Chamurappi varuje správně (jak píšeš) a praxe je jiná, pak je praxe špatná.

habendorf
z tekuté stravy přeučil na motorku
móóóc pěkné ;-)
Zdeněk Košťál
Profil
habendorf

Heh to je pravda, teď jsem si to uvědomil :-). Dobře, z HTML, table layoutu a minima CSS na XHTML 1.0 Strict, CSS layout... stačí? Ale snad šlo pochopit, jak jsem to myslel.

Miloš

Všechno to, co si můžeš dovolit ve strictu, si můžeš dovolit i v transitionalu. Naopak to neplatí.
To je mi jasné, ale můžeš si tam toho dovolit mnohem více - a právě nevím, kam až ty hranice sahají.

Jestliže Chamurappi varuje správně (jak píšeš) a praxe je jiná, pak je praxe špatná.
To jsem si jen tak do Chamurappiho rýpl :-). Slepá ulička mi přijde spíše XHTML 1.1 a XHTML 2.
habendorf
Profil
Zdeněk Košťál

Ale snad šlo pochopit, jak jsem to myslel.
To jsem si jen tak do Chamurappiho rýpl

To víš že to šlo pochopit. Já jsem si jen tak do tebe rýpl :o)
Miloš
Profil
Zdeněk Košťál
…ale můžeš si tam toho dovolit mnohem více - a právě nevím, kam až ty hranice sahají.
Já taky možná neznám včechny ty hranice; a není důvod používat všechno, co mi pravidla dovolí.
Mohu psát atributy bez uvozoek, mohu psát nesémanticky umístěný text (tj. přímo do <body>, bez <p>. Ani jedno z toho nedělám, takžy kdybych o těchto možnostech něvěděl, asi by mě to netrápilo.
Mohu ale použít target="_blank" nebo atribut start u čislovaných seznamů.
Zdeněk Košťál
Profil
Miloš

A tag <menu>, ten je u Transitional důležitý :-). Ten blank mě taky štve, ale kdyby byla potřeba, stačí přehodit DTD, že... :-).

habendorf

Ale tu hlášku si teda někam zapíšu, to stálo za to :-D. IMHO to dává smysl, pokud to přepálíš na motorce, tak na ničem jiném než tekuté stravě neskončíš. Anebo jako schránka na orgány, ale nechci být moc OT nebo nechutný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0