Autor Zpráva
Petra z Votic
Profil
Potřebuji koupit nový monitor, ale potřebuji poradit podle čeho vybírat.

Nejvíce pracuji s programem Photoshop Dreamweaver a Flash = takže hlavní požadavek kvalitní zobrazení barev

Kancelářská činnost = také často, prohlížení internetu, office, ..... = požadavek na snadné čtení a malé namáhání očí

Občas si zahraji nějakou zajímavou moderní hru (Crysis např. v brzké době doufám) = jenom občas takže není třeba na to klást velký důraz, asi snad jen na rychlost odezvy

Na filmy na počítači nekoukám

Vybráno mám - 22" LCD HP PAVILION w2207h - černo-stříbrný, 2000:1, 300cd/m2, 5ms GTG, 1680x1050, HDMI, 2xUSB, repro, pivot, TCO03

Rozlišení monitoru 1680 x 1050 @ 60 Hz max
Typ monitoru Thin-Film Transistor, displej z tekutých krystalů, aktvní matrice

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/ho/WF05a/385365-78309484-78309508 -78309508-78309508-80828390.html

nebo

24" LCD HP PAVILION w2408 - černo-stříbrný, 1000:1, 400cd/m2, 6ms GTG, 1920x1200, DVI, HDCP, 4xUSB, repro, pivot, TCO03
1 920 x 1 200 (WUXGA)
můžete sledovat obraz v rozlišení 1 920 x 1 200 za všech podmínek
Typ monitoru Thin-Film Transistor, displej z tekutých krystalů, aktvní matrice

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/ho/WF05a/385365-78309484-78309508 -78309508-78309508-80430967.html



Přičemž preferuji hlavně z cenových důvodů ten menší 22.

Někde psali, že pro práci (né hraní her) je daleko vhodnější 24 (jedná se o širokoúhlé monitory) díky svému rozlišení - můžu se zeptat jak lepší a v čem se to projevuje?? (kromě větší plochy samozřejmně)

Není mně jasné jakou technologii používají ?? TN, IPS, MVA ............ (Thin-Film Transistor, displej z tekutých krystalů, aktvní matrice nevím zda je toto název technologie a její kvalita je mně neznámá)

Dále se chci zeptat jestli někdo nevíte kde se dají získat informace o testovacích a kalibračních nástrojích ( pro normální lidi ) pro nastavení monitoru a pokročilé nastavení barev a celkového obrazu.

Prostě tipy o tom jak se monitor správně nastaví a tak ....

Děkuji
Railbot
Profil
můžu se zeptat jak lepší a v čem se to projevuje?? (kromě větší plochy samozřejmně)
Ta větší plocha je asi jediná praktická výhoda, ale velká. Monitor si také můžeš přetočit na výšku, což je při čtení nebo i pro práci pro někoho příjemnější. Nic jiného v tom není. Na filmy se nedíváš, takže tam to pro tebe také výhody nemá.

Nastavení monitoru zase tolik neřeš. Kvalitní monitor by měl být už v základu dobře nastavený, alespoň takovou mám zkušenost. Jinak nastavení se provádí většinou přes ovladače grafické karty (hloubka barev, klasické jas, kontrast + dalších x blbostí)

Pokud nemáš dostatečně silnou grafickou kartu, tak si Crysis příliš dobře nezahraješ, protože jak jsi správně napsal širokoúhlé monitory nejsou na hry to pracé ořechové. Zobrazení ke pak mnohem náročnější.
Petra z Votic
Profil
Takže po telefonátu do HP má tento monitor používat technologii TN +. Což mně teda nic neříká.... co znamená to plus?

Ono otázka zní zda se vůbec v této cenové hladině / 22 9500Kč, 24 13500Kš má cenu bavit o jiné technologii než TN, IPS je asi cenově jinde

Kvalitní monitor by měl být už v základu dobře nastavený

No jo, ale je takový monitor s technologií TN+ kvalitní???

To je to co právě nevím ....

Zatím tedy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0