« 1 2 »
Autor Zpráva
Stinky
Co děláte aby vás nebolela ruka z dlouhé práce z myší? Mám s tím už 2 měsíce docela velké problémy a někdy mi to znemožňuje práci...
Má někdo podobné problémy a ví co pomáhá? Nebo se rozpadám jen já?:)
DJ Miky
Občas taky PC vypnout a vyrazit někam ven :-).

Když máš dost práce, tak třeba každých 30 minut vstát, protáhnout se…
djlj
Za čas tě to přestane bolet.
Retal
Stinky, máš RSI, pravděpodobně syndrom karpálního tunelu. Běž s tím co nejrychleji k lékaři a budeš se podle stupně zranění několik dní až týdnů léčit. V budoucnu tomu předcházej židlí s loketními opěrkami, gelovou podložkou pod myš a pravidelnými drobnými cvičeními a přestávkami.

http://www.ics.muni.cz/zpravodaj/articles/4.html
http://www.ordinace.cz/clanek/syndrom-karpalniho-tunelu/
Chamurappi
Reaguji na Retala:
Kvůli té tvé letmé přesné diagnóze tu už půl hodiny zkoumám své ruce. Zatím jsem došel k závěru, že vůbec nebereš ohledy na hypochondry.

Reaguji na Stinkyho:
Nebo se rozpadám jen já?:)
Také by to mohla být Lepra.
Axamith
Stinky slyšel jsem v rádiu rozhovor s doktorem, kterej se problémama s karpálním tunelem zabýval a není to legrace. Pokud máš problémy, které uvádíš, tak opravdu k lékaři zajdi. Pokud se to zanedbá, tak by to nemuselo dopadnou dobře. Ty problémy opravdu často vznikají nevhodou polohou ruky u PC, jak píše Retal. Když vidím ty zrůdný stolky k počítačům, co mají výsuvný šuplíky na klávesnici a místo max. na myš a hrnek kafe, tak časem asi budeme národ kryplů přez zápěstí.
Keilew
Chamurappi
Proč reaguješ, i když k tomu nic nemáš?
Stinky
Rozhodně to neber na lehkou váhu, zdraví je jen jedno! Vím, o čem mluvím.
Stinky
Stinky, máš RSI, pravděpodobně syndrom karpálního tunelu. Běž s tím co nejrychleji k lékaři a budeš se podle stupně zranění několik dní až týdnů léčit. V budoucnu tomu předcházej židlí s loketními opěrkami, gelovou podložkou pod myš a pravidelnými drobnými cvičeními a přestávkami.

http://www.ics.muni.cz/zpravodaj/articles/4.html
http://www.ordinace.cz/clanek/syndrom-karpalniho-tunelu/

Jojo, příznaky sedí. Asi fakt zajdu k doktorovi.

Jinak pracovní podmínky mám slušné - velký stůl, lokty na něm, ruce nijak dokroucené. Přesto mě to postihlo. Jo a ven taky chodím:)

Díky za informace
Su E
Profil *
přehodit myš do druhé ruky
koupit si levný tablet místo myši
Stinky
O přehození myši jsem právě uvažoval, ale pokus ovládat myš levou rukou dopadl hodně špatně...ale byla to sranda:) Bude to chtít pár týdnů cvičit.
Tablet si koupit můžu, ale nevím jak se zachová pří 2 monitorovém zapojení (15"+21"). Myslím, že naučit se s tabletem je podstatně jednodušší než s myší v levé ruce.
Railbot
Stinky
Ono by stačilo dávat si po každé hodině u kompu 10 min pauzu a tu ruku/zápěstí lehce procvičit, aby se protáhla a uvolnila. Popřípadě zakoupit lepší myš ve smyslu, aby ti lépe padla do ruky.
habendorf
Stinky

Opravdu nechci nikomu dělat reklamu, ale mluvím z osobní zkušenosti - také jsem pociťoval problémy s pravým zápěstím, nakonec jsem si koupil powerball, viz třeba http://www.powerball.cz/ . Můžu zcela odpovědně říct, že to fakt pomáhá. Jistě, asi je to i módní záležitost, já to tak ale nebral. Koupil jsem si nějaký obyčejný, žádné neony a podobné nesmysly.
Dero
habendorf
Stinky

Potvrzuji, powerball opravdu pomaha. Asi pred rokem jsem kvuli bolestem zapesti nemohl poradne chytit mys, tak jsem si ho koupil a priznaky do mesice odeznely. Navic tim posilis cele ruce a je to docela sranda. :o)

Rika se, ze PB neni vhodny na syndrom karpalniho tunelu, pry jej muze i zhorsit - zalezi na tobe, jak se k tomu postavis. Mne pomohl.
djlj
Hmm. Mě to kdysi bolelo první zhruba dva měsíce s počítačem a později jen když jsem třeba na 14 dní odjel, tak mě to po příjezdu bolelo pár dní. Jinak to samo přestalo, a když ne, stačilo se projet na kole (ale svižně, ne jak na výlet!).
habendorf
Dero

Rika se, ze PB neni vhodny na syndrom karpalniho tunelu, pry jej muze i zhorsit
Já jsem to pochopil tak, že je dobrý jako prevence. Při akutním stavu už možná skutečně vhodný není, nevím.
Dero
habendorf

Ano, měl jsem na mysli akutní stav. Jako prevence všemožných obtíží je opravdu vhodný. Například se hodí i při bolestech zad, pokud člověku nevadí, že při rozpřažení paží a kro(u)cení hučící koule vypadá přinejmenším kuriózně. :o)
Mistr
djlj
stačilo se projet na kole
Teď bys venku umrznul.
djlj
Mistr
Stačí se jen dobře obléct. Já to sice v sobotu podcenil, a tak jsem teď byl nemocný, ale příští týden zase vyjedu. Až bude sníh, tak si jen koupím hrubší vzorek.
armin
Jak tak ctu, tak posilovna a plavani nikomu nic nerika :) Proste jen sedet u kompjutru, pres internet si objednat nejakou kulicku, kuryr mi to prinese pred dvere, ja na 10 vterin (vic si snad nemuze ani nikdo dovolit) odbehnu od kompjutru, zaplatim, zasednu zpatky ke kompjutru a budu se hrat s kulickou... :)

Fakt se nikomu nechce chodit 2x tydne do posilovny a 1x tydne do bazenu? Inu plavani je skvele aj na pater - bo vetsinou u kompjutru at ma clovek sebelepsi kreslo, tak je porad zkroucenej, coz je samo sebou neprirozene...
Railbot
armin
Máš pravdu, ale pokud někdo řekne, že čas nemá, tak ho plně chápu. Rodinu nemám a čas stejně nemám. Práce zabere tolik času, že večer je člověk rád, když může jen ležet a kynout. Natož se ještě tahat někam dřít do posilovny. Leda tak o víkend. Ostatně na zápěstí powerball stačí a vyjde levněji než permanentka do bazénu :o)
armin
Railbot: mna ja... nesmi clovek brat kazdej kseft (hlavne ty za snizenou taxu nez co bezne beru resp. kdyz mi zadavatel rekne ze mi da kolik sam uzna za vhodne a jeste ohrnuje nosem ze je to az moc) a udelat si pro sebe cas, time management tomu rikaji amici :)
Kdyz uz se dokalicit, tak at to ma i nejaky duvod... ;)
Dero
Jak tak ctu, tak posilovna a plavani nikomu nic nerika :) Proste jen sedet u kompjutru, pres internet si objednat nejakou kulicku...

Ta kulicka je ale velmi zabavna! :o)

Ted vazne, proti RSI nebo karpalu ti nemusi zdravy pohyb zase tak moc pomoci. Napriklad ja trpel RSI i pres to, ze denne beham, posiluju a minimalne jednou tydne hraju stolni tenis. Jenze objem prace (casta celonocni prace s mysi) si stejne vybral svoji dan. PB je konkretne na uvolneni a posileni zapesti efektivnejsi, nez klasicke sporty (mozna to plavani by pomohlo), proto jsem si jej poridil.
Manq
Já hrál závodně dva roky stolní tenis, sportuji 3x týdně a žádné bolavé ruce z myši nemám :-).

Chce to cvik.
Keilew
Pozor, plavání není zrovna moc dobrý na páteř, specielně na u počítače přetíženou krční. Vyjma znaku a ouška tedy. Jestli chcete, tak můj fyzioterapeut doporučuje podobným vysedávačům tzv. Nordic Walking. Výhodou je skutečnost, že se zapojuje celé svalstvo a to vyváženě, ne jen jednostranně jako při posilování. Zkuste to;)
souki
Keilew
Představa jak jsem vyrazil mezi paneláky s hůlkama mě docela pobavila :o)
Keilew
souki
V zahraničí je to naprosto běžný;) Je to jen otázka času;)
armin
Keilew: otazka casu je kdy si konecne urcita groupa lidi pracujici v oblasti IT zacne uvedomovat cenu sve prace :) Jen aby nebylo pak pozde (pro nektere) :D
Railbot
armin
V IT je to ještě v pohodě. Dělat havíře, tak bys viděl, co je to přijít o zdraví a nic s tím neuděláš ;) Každé povolání si vybírá svou daň a je nějak zdraví škodlivé.
armin
Railbot: Každé povolání si vybírá svou daň a je nějak zdraví škodlivé.
S tim naprosto souhlasim, ovsem neznam jakykoliv jiny sektor, kde je marze 3-5% a jeste veci ve stylu - sleva pokud objednas pres eshop - narazim tim na prodejce PC techniky. Jen si stezuji jak se z toho neda vyzit, ze musi delat 2 zamestnani atd atd...
Nebo u hostingu - uz je pomalu standard nabizet mesic zkusebni provoz. Kdyz si jdes poridit net, nebo sim kartu, taky vyzadujes od poskytovatele mesic provozu zdarma?
Nebo u webu - ze nekdo udela zdarma web pro reference. Kdyz dame bokem dovednosti daneho cloveka, tak proc chce mit reference? Proc si nanastuduje vse potrebne a nedela profi reseni a ne paskvily co po pul roce da clovek kteremu neco delal dotycny pryc v dusledku polofunkcnosti? Tim padem dany jedinec dela zadarmo na plne care, protoze reference "mizi".
Zazil jsi treba nekdy ze bys sel do pneuservisu s vozem, pred budouvou by stala particka lidi s klicema a mobilnim zvedakem, vyvazovackou a prezouvackou a nabizela se ti, ze ti zdarma vymeni pneu, jen proto aby meli co na praci? A toto co se deje v IT, to nenajdes nikde. A ja prave narazim na to, ze se lidi hodne krat podbizeji a pak (nemirim tim na nikoho v teto diskusi) se budou stezovat ze pracuji tak hodne az jim vypovida zdravi.
souki
armin
Když už jsme u toho stěžování - co mě dokáže dožrat je, když uděám svůj oblíbený dumping, myslím si jak výhodné podmínky jsem nenabídl (klient mě zkrátka zajímá, protože třeba prodává něoc co je mi blízké) a on mi odvětí, že jsem se snad zbláznil, že za to chci tolik. IT má bohužel dost špatnou "pověst" a veřejnost si myslí, že nemusíme žrát a že si všechno čarujeme :o)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0