Autor Zpráva
Marky Mark
Profil *
Dobrý večer,

mám dotaz který typ domény je upřednostňován roboty, tzn.. bude ve výpisu výše? týká se to vše hlavních vyhledávačů: seznamu, atlasu, centrumu, googlu..děkuji

Typ 1: www.domecekzezvykacek.cz ---- uživatel hledá domeček ze žvýkaček

Typ 2: www.domecek-ze-zvykacek.cz --- uživatel hledá domeček ze žvýkaček


Mám pocit že u googlu je to tak že dokáže upřednosnit "seriózní" doménu čili např. www.domecekzezvykacek.cz ze které KW umí vyčíst... Je tomu však u dalších vyhledávačů? A neupřednostní verzy s pomlčkami? Děkuji za vaše postřehy a rady...dobrou noc..
Huba Buba
Profil *
Marky Mark

Dobrou ;)

— obrázek zmenšen moderátorem —
Railbot
Profil
Marky Mark
Kupodivu vyhledávače na tvar a název domény celkem dobře kašlou, takže je to jedno. Snad jen u Seznamu má tvar domény větší váhu než jinde. A Google bere slovo-slovo jako dvě slova, slovoslovo jako jedno slovo. Jak je to u názvu domény nevím, tak je to asi jedno jak už jsem řekl. Dal bych přednost tomu, aby byla doména dobrá pro uživatele.
shaggy
Profil
Ak ti ide o SEO, tak je dôležité aby v názve domény boli kľúčové slová, na ktoré optimalizuješ. Nič iné ti už moc nepomôže, či tam budú pomlčky alebo nie, tam ide skôr user-friendly adresu.
A z užívateľského hľadiska sa mi viac páči prvá adresa.
Railbot
Profil
Ak ti ide o SEO, tak je dôležité aby v názve domény boli kľúčové slová, na ktoré optimalizuješ.
Mýtus.
dspanhel
Profil
Railbot
Přesně tak, mýtus. Viz. např. pozice mého testovacího pidiwebíku www.esemeska.cz ve vyhledávačích na frázi "SMS zdarma".
Marky Mark
Profil *
Díky za názory, ale domnívám se že některé domény prostě nemůžete "zkátit" např. www.domecekzezvykacek.cz je název a značka vjednom:-)) samozřejmě je to příklad... ale je tím myšleno že některé názvy domén aby byly výstižné musí obsahovat více slov, což je samozřejmě pro uživatele nevhodné, ale bohužel potřebné... Co se týče vyhledávačů, někdo tady psal že u Seznamu to funguje, tzn..že fultext bere spojené slova v názvu a dělí je... ale zajímá mě jestli upřednostňuje "slovoslovo" nebo slovo-slovo" ... Pokud se ještě někdo vyjádří k tomuto tématu budu rád...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0