Autor Zpráva
Berny
Profil
Zdravím,

potřeboval bych poradit, kde je nejlepší registrovat samotnou doménu .EU. Dřív jsem doménu registroval vždy spolu s hostingem, takže jsem tuhle problematiku nikdy nemusel neřešit. Teď, když chci jen doménu, nevím kterého registrátora zvolit a jaké služby od něj případně požadovat.

Mohl by mi někdo poradit, jakého registrátora zvolit?
Máte nějaké zkušenosti se stávajícími registrátory a jejich klady a zápory?

Za každou radu moc děkuji.
Mike8748
Profil
no, ceny maji vsichni stejny, takze to mas jedno

jaky sluzby k domene by sis predstavoval? DNS server/sprava dns zaznamu da kazdej. co potrebujes dalsiho?

jinak, ja jich mam nekolik u forpsi, a nestezuju si
Berny
Profil
Mike8748
no, ceny maji vsichni stejny, takze to mas jedno
Jen na okraj - ceny nejsou všude stejný.

jaky sluzby k domene by sis predstavoval? DNS server/sprava dns zaznamu da kazdej. co potrebujes dalsiho?
Jak jsem napsal výše - dřív jsem nic podobného nemusel řešit, protože jsem vše dostal k hostingu.
S tím DNS nevím jestli máš úplnou pravdu.
Tak třeba Domain Master nepodrporuje službu On-line správa DNS a Přesměrování domény - moc se v tom nevyznám, takže mě klidně opravte, ale je pravdou, že bez této služby nebudu moci sám "nasměrovat" moji doménu na již fungující hosting?
Mike8748
Profil
>> ceny nejsou všude stejný.
199 a 200kc, oboji bez dph, to je minimalni rozdil. pak samozdrejme jsou dotovany domeny, ale ty jsou podmineny koupi i webhostingu

edit: ok, jeste sem koukal na ignum - domena.cz, ty maji cenu 238kc, bez dph, coz je jejich reklamni trik, je otazka jestli k nim pujdes (neradim)


a s tim dns... dobre no, kazdej normalni registrator no

pro nasmerovani na fungujici hosting je nejlepsi udelat alias (pokud to webhosting podporuje, kazdej normalni ano) a na domene akorat zmenit DNS servery na sveho poskytovatele hostingu
Berny
Profil
Mike8748

A máš ty nebo někdo jiný, zkušenosti ještě s některým z registrátorů?
Mike8748
Profil
no, ohledne domen 100% spokojenost s forpsi

v podstate je jedno u koho to regnes, stejne jenom nastavis dns server na webhosting a uz se nestaras (akorat platis)
djlj
Profil
Já mám ohledně domén 0% spokojenost s forpsi (to, že to rozhraní vypadá jak seznamka by mi nevadilo, kdyby něco umělo). Rozhodně bych doporučil domena.cz nebo některého ze zahraničních registrátorů.
Berny
Profil
Nemá někdo zkušenosti s registrátorem http://www.active24.cz/?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0