Autor Zpráva
mony
Profil *
Ahoj všem,
Mám vážný problém.Nechal jsem si zřídit takovou malou nevinnou seznamku,která bude v lednu slavit rok existence.Jestli se toho ovšem dožije,protože se stalo,že se objevil inzerát,který si uživatel nezadal,a ten uživatel je celebrita a teď dává trestní oznámení na neznámého pachatele.V tomto inzerátu je uvedeno seznámení pro "grupáč" a kontakt byl uveden jako telefonický-na zmíněnou celebritu.Hned jsem byl upozorněn celebritou o inzerátu a na její žádost jsem samozřejmě inzerát vymazal.

Konečně se dostávám k jádru věci.
Všechno by bylo OK,kdyby se inzerát neobjevoval po zadání uvedeného tel.čísla ve vyhledávači na Googlu a Seznamu(jako archív)-jinde ne!?
Co s tím?
djlj
Profil
S tím nic neuděláš, budeš muset počkat.

To už se podávají trestní oznámení kvůli takovým hovadinám? To abych za chvíli podával na šalináře, že mi zavíraj dveře před nosem :).
Joker
Profil
Možná by šlo napsat přímo Seznamu a Googlu, aby ten záznam odstranili. Nicméně bych řekl, že si ten web maximálně během několika týdnů přeindexují sami.

V souvislosti s tím trestním oznámením si nemyslím, že se máte čeho bát, předpokládám, že na webu jsou nějaká pravidla/podmínky a za inzerát je zodpovědný ten kdo ho napsal, ne provozovatel webu. Maximálně mohou policajti chtít nějaké informace o uživateli, co ten inzerát odeslal.

To už se podávají trestní oznámení kvůli takovým hovadinám?
Tak ono zas když někomu volá denně X uchyláků, tak to taky moc příjemné není.
quinux
Profil
mony
Myslím, že to už není tvůj problém. Ty jsi hned po upozornění zareagoval a inzerát smazal. Za to, že si vyhledávače vytvářejí archívy ty nemůžeš, jediné co můžeš, je zkusit je obeslat, aby tyto stránky z archívu odstranily.

Do budoucna můžeš zkusit použít meta tag <meta name="googlebot" content="nosnippet,noarchive">, ale pracuje s ním asi jen Google.

djlj
Kdyby ti volaly desítky lidí denně, kvůli inzerátu, který jsi nepodal, taky by jsi asi nebyl zrovna nadšený ;)
Railbot
Profil
<meta name="googlebot" content="nosnippet,noarchive">, ale pracuje s ním asi jen Google.
Jo to name googlebot by tomu trochu nasvědčovalo :o)
mony
Profil *
Díky všem za okamžité reakce. Jsem z toho docela mimo,neb se klepu z každé hrozby.Je pravdou,že přece člověk nemůže být zodpovědný za to,že nějaký mstitel zveřejní telefon do textu inzerátu a pak se ublížený snaží zahojit na tvůrci webu,že to uveřejnil!
Nejhorší ale je,že peníze a moc v tomto státě mají dlouhé prsty..Obávám se,aby naše seznamka nebyla nějakou náplastí pro nějakého mocnáře.
Přeji všem hezký den a ještě jednou děkuji za Vaše rady
Mony

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0