Autor Zpráva
Ice
Profil
Ahoj, jak funguje ta koule? Ma hodne vysokou uspesnost....

http://www.ultrapc.cz/magicka-koule/
djlj
Profil
Ono se to seřadí tak, že se ani nemůže zobrazit něco jinýho. Zkus si vymyslet zaráz víc čísel ;). Já nevím proč, měl jsem z matiky vždycky pětky, takže ti moc neporadím, ale třeba takový Timy ti sem určitě napíše nějakej propočet ;).
Ice
Profil
djlj
Tojo jenze jak to pozna ktere cislo mam v hlave? Sice se symboly opakuji a je jich tam kolem deseti ruznych. Ale nikam nic nezadavam...
Manq
Profil
Ice
Zázrak.
djlj
Profil
Ice
Nijak to nepozná. Mně to taky vychází. Prostě to seřazení symbolů vždycky vyjde tak, že se dá vybrat vždy jen jeden. Vyber si při jednom „vymyšlení“ víc čísel. Bude u všech stejný symbol. Je to prostě nějak propočítaný. Já ale počítat neumím, takže nevím přesně, jak se to počítá.
Timy
Profil
djlj
Proč já? :o)

Ice
Hele, když si vybereš číslo 23 a odečteš (2 + 3), vyjde ti 18. Když si vybereš číslo o jedno větší, 24, zvýší se ti o jedničku také to číslo, které od toho odečítáš (2 + 4), tedy ti musí zákonitě vyjít stejné číslo, 18. Zkrátka ti vždycky vyjdou násobky devítky a když se na tu kouli koukneš, zjistíš, že na násobcích devítky jsou stejné symboly.

Dalo by se to taky zapsat takhle: 20 + a si myslíš (0 < a < 10) a (20 + a) - (2 + a) ti vyjde. "áčka" se vyruší a vyjde ti 20 - 2 = 18.
tiso
Profil
Ice - nepozná, ale nech si zvolíš ľubovolné číslo, skončíš na jednom z 9-tich polí (násobky 9) ktoré majú rovnaký symbol...
Ice
Profil
tiso
po tom co predvedl Timy, tak uz to docvaklo. :)
tiso
Profil
Ice - keď som to písal tak to tu ešte nebolo, nezvyknem písať navyše...
e
Profil *
Ešte by som to napísal trochu matematickejšie:

ľubovoľné dvojciferné číslo sa dá zapísať ako 10A+B, pričom A a B sú cifry. Ciferný súčet potom bude A+B. Podľa zadania máte spraviť nasledovnú operáciu: 10A+B - (A+B). Po upravení vyjde 9A. Vaše "myslené" číslo bude teda násobkom deviatky a ako tu už bolo spomenuté, pri všetkých násobkoch 9 sa objavia rovnaké symboly (okrem čísel 90 a 99, pretože z dvojciferného čísla tak vysoké násobky dostať nemôžeme).

Bolo to tu už vysvetlené, len som chcel použiť matematické riešenie :)
Možno tento príspevok niekomu prijde ako zbytočný, potom sa ospravedlňujem
tajny spion
Profil
Ice
Takže pokud jsem to spávně pochopil, vždy ti vyjde znak, který je u násobku 9. Důvtip je v tom, že ty znaky u čísel (tím pádem i u násobků) se stále mění...
Měsíček
Profil
Každé číslo, které si "vymyslíš" je dělitelné 9 a všechny násobky 9 mají stejný znak ;)
Timy
Profil
Měsíček
Fakt? Nepovídej...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0