Autor Zpráva
Tomáš Hanus
Profil
Zdravím,

jelikož jeden zákazník používá VNC (z jakého důvodu, netuším) chtěl bych se zeptat, zda někdo neměl problémy s psaním znaků jako je š, ž, atd.

Server obstarává UltraVNC a viewer mam RealVNC. Není třeba problém v tom? Nebo nastavení? Za každou radu budu vděčný.

Děkuji.
nightfish
Profil
Problém s uvedenými znaky mám taktéž, a to na kombinaci TightVNC / RealVNC (v obou směrech). Ale problém jsem zatím neřešil.
Tomáš Hanus
Profil
nightfish
Hm, bude to asi problém VNC jako takového. Zatím to řeším směšně. Text si napíši a po webu ho stahuji :)
armin
Profil
na zdrojovem PC je potreba nastavit ceskou/slovenskou klavesnici, na cilovem pc taktez, znaky s hacky a carky lze dosahnout zmacknutim shift + potrebny znak. Treba, chci znak ř, tak dam si na mem pc ceskou klavku, na cilovem pc ceskou klavku a zmacknu shift + 5 (ne na numericke casti! Klavesu 5 mezi R a T).
Tomáš Hanus
Profil
armin
Tak buď jsem hloupý, nebo to nejde. To, že stiskneš přeci shift (při české klávesnici) znamená, že píše horní znaky na dané klávesnici (pokud tam nejsou, zvětšuje se písmeno dané klávesy). Pokud tedy použiji tvůj návod, napíšu v případě ř 5. Btw ř funguje normálně, pouze mám problémy s š a ž
souki
Profil
Tomáš Hanus
A což zkusit psát zvlášť čárky a pak písmeno? Tzn ta chytrá klávesa vedle nuly
Tomáš Hanus
Profil
souki
Asi jsi myslel vedle backspacu? Ne, ani toto nepomůže. Ale díky za tip ;)
armin
Profil
Tomáš Hanus: ja pouzivam vsude VNC free edition, popsanym zpusobem mi funguji vsechny znaky diakritiky. Taky mi to chvili trvalo az jsem na to prisel - mackani pouze "diakritickych" klaves mi nepise nic na cilovem PC, pouze pres Shift klavesu jak jsem psal.
Hombre
Profil *
Zdravím,
jelikož jeden zákazník používá VNC (z jakého důvodu, netuším) chtěl bych se zeptat, zda někdo neměl problémy s psaním znaků jako je š, ž, atd.
Server obstarává UltraVNC a viewer mam RealVNC. Není třeba problém v tom? Nebo nastavení? Za každou radu budu vděčný.
Děkuji.

Zdravím. Mám ten samý problém. Řeším ho obejitím - text si napíši napr. v texťáku na svém počítači a přes schránku to do vzdáleného zkopíruju. Jak to ale rozchodit - to netuším.
Hombre
Profil *
Nevíte někdo jak u VNC znemožnit uzavření serveru uživatelelm pomocí pravého tlačítka na ikoně VNC v system tray?
DJ Miky
Profil
Spustit VNC jako službu a odebrat uživateli administrátorská oprávnění?
PetersW
Profil *
V nastavení klienta UltraVNC pomůže zapnutí japonské klávesnice...
Kobi
Profil
PetersW:

Dík moc, částečně pomohlo - ěčř už jdou, ale šžďťňľ pořád ne. Tohle asi ve VNC nikdy nepůjde... Aspoň že s čárkou jde vše. A s jinou diakritikou (ůôä) jsem, přiznám se, zatím nezkoušel.
MartinA
Profil *
PetersW:
zapnutí japonskéklávesnice ástečně opravdu pomůže, nicméně "š" a "ž" prostě tále nejde. ostatní vč. dlouhého nebo kroužkovaného "U" v pohodě
MilK
Profil *
MartinA:
S aktuální verzí UltraVNC 1.4.0.6 mi jde psát ž a š kombinací AltGr+2 a následně znak bez diakritiky. Tedy pro ž zmáčknu AltGr+2 (ta 2 je nad písmeny, ne na numerické části), pustím a zmáčknu z. Funguje i s velkými písmeny. Je to sice opruz, ale cesta to je...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0