Autor Zpráva
Ropucha
Profil *
Ahoj, scháním novej kompl a samožřejmě každej nadupanej PC by měl mít grafárnu, rozhoduju se mezi těmito třema :
http://www.czechcomputer.cz/product_compare.jsp?artno1=51221&artno2=41 597&artno3=50814

Vzhledem k ceně a výkonu ta prostřední ( gts 640 MB ) asi vypadá , a rozhoduju se mezi novou radeonkou a geforckou ( 8800 gt ) co by ste mi poradili ?
Nox
Profil
Jsem tedy spíš fanoušek nVidie, ale z těchto dvou mi přijde výkonější radeon...a je i levnější
Joker
Profil
Jestli si dobře pamatuju recenze, tak Radeon má nižší výkon, ale zase tišší chlazení a menší spotřebu. Ale pokud se nepletu, je to nový model, takže výkon ještě může jít nahoru, až budou lepší ovladače.
Ropucha
Profil *
Mno já take fandím geforce a nvidia , ale ta radeonka je asi lepší mno, levnejsi je o 500 a joker říká že i tižší, tak nevím nevím,
jinak se chci jeste zeptat co by ste doporucili z techto dvou procesorů, nebudutu tu zbytečně začínat nové téma :

http://www.czechcomputer.cz/product_compare.jsp?artno1=46353&artno2=43 308&artno3=

THX ;)
djlj
Profil
I když má ten druhej větší L2 cache, tak bych vzal asi ten první, má mnohem nižší spotřebu…
nightfish
Profil
I když má ten druhej větší L2 cache, tak bych vzal asi ten první, má mnohem nižší spotřebu…
a taky má ten druhý 4 jádra... záleží na tom, co kolega Ropucha chce na PC provozovat...
Ropucha
Profil *
kolega ropucha by chtěl pařit, crysis a další super pecky :)
Joker
Profil
Ropucha
Na gamesení je řekl bych důležitá spíš grafická karta a procesor je potřeba takový, aby zvládal krmit tu grafiku :)
Nevím, jestli jsou 4 jádra dnes takový přínos oproti dvěma. V určitých aplikacích nepochybně, ale hry myslím (zatím?) natolik dobře paralelizované nejsou.
Ropucha
Profil *
Joker
Ano, dnes jsou hry které 4 jádra, některé ani 2 jádra zatím neumí požít, ale v budoucnu to bude jistě jinak, chtěl bych se připravit již dopředu, ale když jsem se díval na tu frekvenci, zovlil sem Intel Core Duo, sice ma Quad 4 jádra a větší cache, ale má skoro 2 krát tak větší spotřebu. A také intel core duo je o 2k levnější.
Ropucha
Profil *
Chci se jeste zeptat, PC bych si objednal na součástky, vijde to totiž daleko levněji, a pak bych si to chtěl sestavit, kdybych na to nestačil, za kolik by mi to tak cca sestavili v servisu, objednal bych si tyto součástky :


Grafická karta.:
Asus EN8800GT/HTDP 512MB, PCI-E

Operační paměť :
A-Data DIMM 4096MB DDR II 800MHz Extreme Edition AD2800E002G

Procesor:
Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz 4MB 1333MHz 775pin BOX

Harddisk
Seagate Barracuda 7200.10 ST3320620AS - 320GB SATA II

Zdroj
Fortron Blue Storm II 500W

Zvuková karta
Creative Labs Sound Blaster Audigy SE OEM

Základní deska
DFI Infinity nFII-M2/G - nForce4

Bedna
AeroCool AeroEngine II - BBP (Plastic door)

Klávesnice + myš
Logitech Cordless Desktop S510 CZ

Repro
Creative Labs Inspire T6100

Tv. karta
Leadtek WinFast DTV2000 H

LCD
Asus DRW-1814BLT černá

Čtečka disket + karet
Teac FD-CR7 - FDD černá, mechanika a čtečka karet

Celková cena s dph : 28 154,-

Kdybych si to nechal někde sestavit vyšlo by to mnohem dráž =-O
Měli by to bejt všechny součástky k sestavení PC, nebo ne ?
Kdyžtak napište který mi tam chybí, a možná můžete změnit název topicu na :" Poraďte při výběru PC" . Dík
djlj
Profil
Ropucha
Dneska skládání počítačů není žádná věda. Všechny kabely stejně pasují jen na jedno místo. A co nebudeš vědět, to je napsaný v návodech a jsou tam u toho i obrázky :). A nic ti tam nechybí. Hlavně si zkontroluj, jestli do sebe všechno pasuje :).
Mastodont
Profil
Ropucha
v budoucnu to bude jistě jinak, chtěl bych se připravit již dopředu

Naprosto zbytečné vyhazování peněz!! Kupovat něco "dopředu", co využiješ až za rok-dva, je nejhorší způsob nákupu. Osobně ověřeno :)
Ropucha
Profil *
Jestli do sebe vše pasuje ? Kde to zjistim ? :-|
nightfish
Profil
Jestli do sebe vše pasuje ?
přečteš si technické specifikace výrobků...
nicméně když už bych kupoval PC za bezmála 30 tisíc Kč, tak bych tisícovku za seskládání oželel... ale možná ti to někde složí zdarma (resp. tam, kde budeš kupovat komponenty)
chce se to jen zeptat
Joker
Profil
djlj
Všechny kabely stejně pasují jen na jedno místo.
Nojoo, akorát vybrat ty správné komponenty, žejo :-)
Aneb tuhle jsem sám radil kámošovi, který si kupoval disk... počítač se mu rozebírat nechtělo, v manuálu bylo napsané, že deska má SATA konektory, tak koupil SATA... a pak ho šel vyměnit, protože se ukázalo, že manuál je společný pro více variant desky a zrovna ta jeho varianta SATA konektory nemá.
djlj
Profil
Joker
Však píšu, že musí zkontrolovat, jestli to všechno do sebe pasuje :).

Ono to bývá většinou detailně popsáno na stránkách výrobců…

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0