Autor Zpráva
Radek Novák
Profil
Zdravím,

rád bych si koupil svůj vlastní server pro několik svých portálů, jenže se v dané tématice příliš nevyznám. Pokud bych kupoval server nový a poměrně výkonný, počítám s cca 40.000 + DPH. Problém však mám s výběrem firmy, od které bych si nechal server správcovat. Potřeboval bych, aby se mi daná firma o server strala (tzn. v případě nějakého problému zasáhla a problém odstranila). Nemohli byste mi poradit s výběrem nějaké solidní firmy, která by tuto službu poskytovala? A kolik by taková sranda měsíčně stála?
miniJOHN
Profil
firmu presne nevim, ale pocitej stim, ze kazdy mesic to bude okolo 2000,- kc
Tomáš Smetka
Profil
zalezi projekty na co a jak narocne. Napr kamarad hostuje 8 nenarocnych webu na linuxu P4 3Ghz 260GB a ma to zapojeny na WiFi 5mb/s a slape mu to jak hodinky. ;)
Jinak vlastni server muzes zapojit do site napr. casablanca
Radek Novák
Profil
Jednalo by se o poměrně náročnější projekt.. 40.000 návštěvníků denně, přes milion připojení k databázi za den, přenosy kolem 150Gb denně, takže se obávám, že 5mb/s wifi by to asi neutahlo :). NA casablancu jsem koukal, nikde jsem však nenašel možnost nechat si to vše administrovat.
Tomáš Smetka
Profil
Tak jim napiš. ;-)
např. server clevis(tecka)cz je zapojen na cassablancu a administrator může ovládat sám celý server.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0