« 1 2 »
Autor Zpráva
Mirda
Profil *
Ahoj,
za chvíli budu dokončovat základku a chtěl bych jít nějakm na školu kde bych mohl dělat to co mě baví - počítače. Naučil jsem html/css , dělám grafiku v adobe photoshop. Takže bych chtěl mít za povolání něco s počítačema. Chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo nedoporučil nějakou školu ve středních čechách kde by se pracovalo s počítači nejlépe webovou grafikou. Děkuji za všechny odpovědi
Tomáš Hanus
Profil
Mirda
Hodláš jít na VŠ? Jeden z největších faktorů, jakou zvolit školu. Pokud by ti nevadil HK, je tam aplikovane kybernetky (obor grafik).
wimstr
Profil
třeba v Praze je www.ssps.cz, osobně jsem docela spokojen.
Mirda
Profil *
Takže na klasický průmyslovce se můžu vyučit něco s počítačema?
Str4wberry
Profil
Odpovídám Mirdovi:
„Takže na klasický průmyslovce se můžu vyučit něco s počítačema?“
Důležitý je především obor; asi Informační technologie.
Petr Tichý
Profil
U nás určitě ne. (www.spse.dobruska.cz)
Doufej, že bydlíš hodně daleko.
Axamith
Profil
Rozhodování, jakou školu zvolit mám hodně dlouho za sebou, ale nedá mi to, abych se k danému tématu nevyjádřil. Možná se mnou nebude hodně lidí souhlasit, ale i tak dám svou kůži na trh. Osobně si myslím, že je to fenomén doby. Mladý lidi baví počítače, tak hurá, budeme studovat počítače. Ono je to moc pěkný, dělat v životě to, co mě baví, ale mám v tomto oboru šanci být konkurenceschopný a jaké jsou vyhlídky do budoucna, uživím sebe a případnou rodinu ??? Tuto otázku by si měl položit každý, kdo se rozhoduje o své budoucnosti bez ohledu na obor. A u počítačů to platí dvojnásob. Osobně si myslím, že trh je poměrně zaplněn absolventy SŠ z oboru výpočetní techniky, kteří se nedostali/nechtěli jít na vysokou. A tím pádem nechutně převyšuje nabídka poptávku. Takže pokud se někdo chce opravdu věnovat výpočetní technice, tak musí :
- být hodně dobrej v oboru, aby se dobře chytil a mohl nabídnout svůj um.
- mít hodně štěstí, aby se uchytil.

Takže v případě tazatele bych se zaměřil na školu, ze které vyleze hotový "odborník" v daném oboru, popř. může pokračovat na VŠ.
Ale spíše bych se zaměřil např na grafiku, design obecně, pokud ho baví grafika a má výtvarné vlohy a cítění ( jak uvádí, to ho baví ). To se stejně většinou dělá pomocí speciálních sw, ale v takovém případě může nabídnou něco, co neumí kdajakej pepík odvedle. Nebo zvolit obor, ve kterém může být odborník na programovací jazyky, HW specialista atd. Psaní webu je krásná věc, osobně se tomu taky věnuji ( co jinýho bych na tomto fóru taky dělal ), ale to se dá naučit i bez školy a vždy může psát doma na živnosťák, pod firmou nebo jen tak pro radost, ale nemyslím si, že to je ten správný životní směr.

Prosím, nekamenujte mě za můj názor.
speedwoach
Profil *
Prosim Vas jestli neznate nejakou dobrou skolu s pocitacema tak prosim napiste.Delam pres Adobe Photoshop,C¨vlastne umim vse(dalobyse to tak rici)
speedwoach
Profil *
Axamith
Ja tě nebudu bombardovat ale mas pravdu.Ty počítače sou dobré ale jako profese to je uz zle.Ale vidim ze si moc rozumny mas icq?Rad bych si s tebou popovidal o skolach.Sice je mi hen 14 ale rad bych chtel nejakou tu radu
vertigo4
Profil
speedwoach
vlastne umim vse
to může říct jen ten, kdo neumí nic...

Já mám podobný názor jako Axamith... Pokud se rozhoduješ o SŠ, tak bych opravdu zvážil volbu... dobrá, ted tě baví dělat s počítačem, grafiku atd. Myslíš, že tě to bude bavit za 5 let? Možná ano, možná ne. Takže bych střední školu nevybíral nějak moc specializovanou... nejlepší bude asi gymnázium
DJ Miky
Profil
nejlepší bude asi gymnázium

Pokud se chceš naučit něco, co v životě nebudeš potřebovat, pak ano…
DoubleThink
Profil *
Osobně si myslím, že trh je poměrně zaplněn absolventy SŠ z oboru výpočetní techniky, kteří se nedostali/nechtěli jít na vysokou

Nemyslím si to. Respektive záleží na specializaci. Například opravdu dobrý kodér nebo programátor je velmi nedostatkové zboží. Třeba špičkové ActionScriptaře bys spočítal na jedné ruce.

Jinak (z vlastní zkušenosti) nečekejte, že vás škola naučí programovat nebo kreslit. Dá vám jen širší rozhled, nic víc.
TSD
Profil *
Souhlasím s Axamithem, jen bych to doplnil.
Pokud se chceš živit grafikou, musíš mít pro grafiku cit a nadání.

Jestli to máš, tak by ses tím časem uživil i bez školy, ale dobrá škola ti ušetří čas, protože ti dá základy a ty se pak díky tomu vyhneš desítkám slepých uliček, které by tě čekaly, kdybys teoretický základ neměl.

Jestli grafické cítění nemáš, tak se tím nedokážeš uživit i kdyby tě to stokrát bavilo, měl x škol a dokonale znal všechny grafické softwary.
Manq
Profil
nejlepší bude asi gymnázium
Neřekl bych. Je to možná jen taková příprava na vysokou školu. Nic víc. Žádné zameření je nejhorší. Když už gympl, tak se zameřením.
Railbot
Profil
Kdo jde na gympl, tak musí počítat s tím, že se musí stůj co stůj dostat na nějakou vysokou školu, jinak je v pytli jak Baťa s dřevákama. Umět od každého něco a dohromady nic není do života zrovna to nejlepší :)
vertigo4
Profil
DJ Miky
Manq
Railbot
ano, já jako student gymnázia musím uznat, že plno věcí mě absolutně nezajímá a učíme se každou p....... . Já vycházím z toho, že já chci jít po maturitě na žurnalistiku a nevím, která škola by pro mne byla lepší než gymnázium... Samozřejmě, pokud má člověk jen maturitu z gymplu, tak je celkem v zadnici...

jinak je v pytli jak Baťa s dřevákama
:D :D :D
Timy
Profil
DoubleThink
„Jinak (z vlastní zkušenosti) nečekejte, že vás škola naučí programovat nebo kreslit. Dá vám jen širší rozhled, nic víc.“
A jak by ta škola měla postupovat, aby tě naučila programovat? Nebo co si představuješ pod pojmem „naučit programovat“?
vertigo4
Profil
No obecně platí, co se nenaučíš sám, to nevíš
Dranel
Profil
Já jsem na gymplu a pěkně mě to, promiňte ale sere. Bejt na kyberně tak jsem 10x šťastnější. Ale co už. Takhle teď budu muset na nějakou VŠ, ale zase bych se tam teoreticky měl dostat snáz. Teoreticky. Mno a pak se jen doučit ty 4 roky kyberny :)
ronnie
Profil
Railbot
Kdo jde na gympl, tak musí počítat s tím, že se musí stůj co stůj dostat na nějakou vysokou školu

To si myslí mnoho lidí, já mám zatím jen gymnázium a práce je až až. Cca polovina spolužáků nakonec na VŠ nešla a májí místa v bance, na manažerských pozicích, v jazykových školách nebo v IT.
vertigo4
Profil
ronnie
no já si taky myslím, že stejně budu dělat úplně něco jinýho než to co budu dělat za školu... často jde jen o papíry, ani se někteří zaměstnavatelé nazajímají, co máš za VŠ, hlavně, že ji máš...
Railbot
Profil
ronnie
Tak to měli hodně velké štěstí, protože to, co jsem říkal a myslí si to mnoho lidí, tak to platí. Uplatnění v IT není žádný zázrak, tam se člověk dostane s jakoukoli školou, to nikde nikoho moc nezajímá, jde o dovednosti. Místa v bance a na manažerských pozicích je už něco jiného, každopádně jestli někdo někoho nechá dělat manažera, co má pouze gympl, tak já bych s tou firmou nechtěl mít nic společného a v té bance nechtěl mít peníze. A upřímně nevěřím tomu, že hned ze školy taková místa našli.
ronnie
Profil
Railbot

Tak to Tě teď asi hodně vyděsím:-) Když jsem pracoval před pár měsíci v jedné známe IT firmě, přišel tam nový manager a jeho první slova ke mně byla taková, že budu na něj muset mluvit trochu pomaleji, protože je v IT poprvé, předtím dělal krátce manažera v úplně jiné oblasti, o IT tedy nevěděl vůbec nic, přesto dokázal výborně zvládat svojí práci, přestože jsem si předtím říkal, že by tam takový člověk vůbec neměl být.

Mimochodem na gymplu se neučí jen předměty ze ZŠ, bere se tam i ekonomie, právo ap., sám jsem tyhle předměty měl na maturitě a dávají výborný základ do života.

No a nakonec, kdybych já byl v pozici majitele firmy, určitě bych zvažoval to, zda přijmout takového člověka pouze s gymnáziem. Jednak by mě stál méně na měsíční výplatě a pak je mladý a můžu si ho pro svojí firmu vychovat. Má znalost minimálně dvou cizích jazyků, což je na gymplu (alespoň na našem) povinnost.
Manq
Profil
na gymplu se neučí jen předměty ze ZŠ, bere se tam i ekonomie, právo ap.,
A nemá onen gympl nějaké zaměření? Na našem bys tyto předměty hledal marně.

Má znalost minimálně dvou cizích jazyků, což je na gymplu (alespoň na našem) povinnost.
Ano, to na našem také.
Railbot
Profil
ronnie
Dva jazyky máš dneska na každé střední, to už není výsada gymplu.

No a nakonec, kdybych já byl v pozici majitele firmy, určitě bych zvažoval to, zda přijmout takového člověka pouze s gymnáziem. Jednak by mě stál méně na měsíční výplatě a pak je mladý a můžu si ho pro svojí firmu vychovat.
A také nulové zkušenosti. A lidé se zkušenostmi jsou mnohem cennější, než kdejaký študák čerstvě ze školy, takových je totiž jako máku.
vertigo4
Profil
Manq
Na našem bys tyto předměty hledal marně.
Na našem gymplu máme tyto předměty... tedy v rámci předmětu ZSV (Základy společenských věd)... taky z něj budu maturovat... a docela to je makačka tento předmět víc než by se zdálo...
ronnie
Profil
Railbot

A jaké zkušenosti má absolvent VŠ? Člověk zkušenosti získá časem, proto ta investice do budoucna.

Dva jazyky máš dneska na každé střední, to už není výsada gymplu.

Povinné dva cizí jazyky jsou jen na gymnáziích (http://www.uiv.cz/clanek/6/17).

Manq

A nemá onen gympl nějaké zaměření? Na našem bys tyto předměty hledal marně.

Nemá, vyučuje se to v rámci Základů společenských věd, kde je ekonomie, filozofie, právo a ještě něco, na co si teď nevzpomínám:-) K tomu jsou ještě dva roky semináře. O nás to bylo tak, že to bylo opravdu zaměřeno na praxi, z 13 let, kdy jsem byl studentem gymplu a základky, mi právě tyhle předměty daly určitě nejvíce a využívám je takřka denně. Pravdou je, že se na gymplu učí taky hodně věcí, které v životě člověk nejspíš nevyužije, ale určitě to není na škodu.
Manq
Profil
Nemá, vyučuje se to v rámci Základů společenských věd, kde je ekonomie, filozofie, právo a ještě něco, na co si teď nevzpomínám:-)
Aha, ZSV mám samozřejmě také. To čtvrté je možná psychologie, ne? Alespoň u nás.

K tomu jsou ještě dva roky semináře.
Souhlasí ;-).
Timy
Profil
ronnie
„A jaké zkušenosti má absolvent VŠ?“
Obvykle už má alespoň zkušenosti s nějakými většími programy – my máme ve druháku projekt, což bývá většinou nějaká hra, třeba šachy. Samozřejmě včetně grafiky a umělé inteligence, nic co napíšeš za víkend v Javascriptu. Ve třeťáku pak máme bakalářku, což by měl být zase ještě větší program. Pokud studuješ dál, budeš dělat zase větší programy. Třeba Relaxed validátor taky vznikl jako projekt ve škole (bakalářka). Člověk, který napíše Relaxed asi nebude úplně bez zkušeností.
ronnie
Profil
Timy Jo, to určitě jo, já spíš myslel zkušenosti ve smyslu práce přímo v nějaké firmě, tohle uvádíš v CVčku do kolonky "praxe". Když jsem šel na VŠ, určitě jsem uměl lépe PHP než bych se naučil v rámci 13 hodin nějakého předmětu "Programování v PHP".

Btw mé raekce pouze směřují na to, co psal Railbot o gymnáziích a o všeobecných mýtech o gymnáziích, že se z gymnázia musí nutně jít na VŠ a nedá se hned pracovat;-)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0