Autor Zpráva
Falcon
Profil *
Zdravíčko ;-)

Potřebuju v photoshopu udělat "plakát" ve formátu A4 a aby se dal vytisknout.Potřebuju, aby byl přesně na celou A4ku a to je ten problém.

Ve photoshopu když si zvolím při tvorbě nového dokumentu formát A4, tak mi příde ta plocha DĚSNĚ velká.Pokud si na to dám lupu a "velikost tisku" tak je ta velikost celkem ok, ALE.. při tisku se to vůbec netiskne na formát A4, ale nějak upraveně.. navíc, při tisku ve photoshopu to vypadá úplně jinak, než například když se na to podívám ve windowsáckém prohlížeči obrázků.

Dělal jste někdo už něco takového ?
Bubák
Profil
mi příde ta plocha DĚSNĚ velká.
Pro někoho je hodně 1024×768. Formát A4 (bez okrajů) je 210×297mm, to je při 300DPI (víc je zbytečné) má 2480×3507px. Jaké jsi ty zvolil rozlišení, to nevím.

ALE.. při tisku se to vůbec netiskne na formát A4, ale nějak upraveně..
Tos toho nějak moc neřek.

Potřebuju, aby byl přesně na celou A4ku a to je ten problém.
Máš na mysli bezokrajový tisk? Umí ho tvoje tiskárna?

Dělal jste někdo už něco takového ?
Ano, i když ne zrovna ve fotošopě.
Falcon
Profil *
Právě.. 2480x3507px je děsně veliké, když to potřebuješ celé zaplnit.Pokud dám pak zoom, aby mi to ukázalo velikost obrázku při tisku ( což je asi 24% zoom ) tak mi to vůbec nesedí.Buďto je to moc malé nebo naopak moc velké.Při normálním zoomu(skutečná velikost) je obrázek v rozlišení např. 800x600 , a v zoomu pro tisk, je obrázek 5x5 cm.Nedá se s tím pořádně pracovat.
Petr Tichý
Profil
Falcon
Moc si nám toho neřekl. Základní kámen úrazu je však v tom, že barevně se tiskne většinou v rozlišení 300dpi (dots per inch = bodu na palec (lineárně)) a obrazovka pracuje většinou s 96dpi.

Nejde to proto srovnávat, ale jen ti řeknu, že obrázek, který máš na monitoru jen přes celou obrazovku, na A4 kvalitně nevytiskneš.
Petr Tichý
Profil
"Při normálním zoomu(skutečná velikost) je obrázek v rozlišení např. 800x600 , a v zoomu pro tisk, je obrázek 5x5 cm."
Tak to je hloupost. Zoom ti přeci nemůže měnit rozlišení. (Navíc pojem rozlišení je sám o sobě dosti zavádějící. Rozlišení je ona hodnota 300. 800x600 jsou rozměry v obrazových bodech.)
Falcon
Profil *
Nedal by jste mi na sebe nějaký bližší kontakt, pokud by jste se nechal chvíli otravovat?Zkusil bych udělat snímky, popř. video, abych Vám lépe naznačil můj problém.
Falcon
Profil *
Bližší kontakt = icq nebo e-mail.
Petr Tichý
Profil
Nedal. Povídej čemu nerozumíš a my ti to vysvětlíme nebo tě odkážeme.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0