Autor Zpráva
Michalek
Profil
O tom, jakl funguje CVS mam jenom matne predstavy, vim ze funguje na systemu toho, ze je vsechno aktualni a obsahuje zpetne i vsechny verze.
Dalo by se to pouzit i pro PHP a HTML soubory? Dejme tomu, ze mam tri pocitace, na tech mam jeden projekt. Upravim neco na jednom rano, vecer si sednu k druhemu a chci upravovat dal. Ale ouha, nemuzu, protoze nevim, co vsechno jsem upravil rano. Nejaka centralni databaze na systemu CVS by bodla. Muzete mi neco poradit, pokud neco existuje?

PS: Odpovedi typu porid si notebook nechci ;-)
Petr Weida
Profil
zkušenosti nemám, google určitě poradí česky a anglicky
Petr Weida
Profil
jinak o programu na správu CVS se diskutovalo třeba na http://hulan.info/blog/item/blog-cms-s-mysql-4-1-i-sqlite#comments
Michalek
Profil
První co zkouším, než někam napíšu je jít na google a hledat. Bohužel jsem nenašel (ano, já jsem nenašel) nic o CVS pro HTML stránky ve Windowsech, tak jsem se zaptal.
PS: Tohle není nic osobního, jen se chci vyvarovat toho, aby na mě lidi _řvali_ že si to mam najít na googlu. Jak jsi to napsal Ty, to je asi nejslušnější jak to napsat jde. A díky za přímé odkazy.
Michalek
Profil
Sorry, psal jsem to déle.. Díky za odkaz.
llook
Profil
CVS lze použít pro jakékoli soubory, tedy i pro HTML stránky.
Funguje to zhruba tak, že máš cvs server (tzv. archiv nebo anglicky repository), ze kterého si pomocí cvs klienta stahuješ nejnovější verze souborů a pak tam zpátky odesíláš změněné soubory.
Nejsem si ale jistý, zda existuje CVS server pro Windows, možná něco v cygwin, ale fakt nevím.
CVS (a správci verzí obecně) je dobré zejména u projektů, na kterých pracuje více lidí najednou.
Michalek
Profil
Mno tak na serveru je linux, ze jo, takze to by problem nemel byt.
Diky za uceleny informace v cestine :-)

Hned zitra s tim neco zacnu zkouset.
llook
Profil
Tak aby ty informace byly ještě ucelenější, tak tady dva užitečné odkazy:
Root.cz - seriál CVS pro každého
Linuxové noviny - Správa projektů pomocí CVS
Yuhů
Profil
Pro windows existuje CVS klient. Myslím, že se jmenuje nějak jako Turttle, ale to nevím jistě. Funguje pěkně, docela hezky graficky zvýrazňuje, ale já osobně přistupuju k CVS serveru z windowsů raději přes cygwin (vím přesněji, co se děje).
bernie
Profil *
pro windows existuje klient winCVS...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0