Autor Zpráva
Cody
Profil
Ahoj, mám jeden dotaz lez nějak zakázat stahování fotek z webu? Přemýšlel jsme o různejch věcech, jako java script, obrázek na pozadí a tak. Ale přišlo mi, že vše lze obejít. Jediný co mě napdlo to udělt ve flashi. Víte o nějaké metodě, která se nedá obejít a není to flash?
quinux
Profil
Cody
Řešilo se to tu už aspoň tisíckrát, tak prohledej diskuzi. Ale jednoduše to lze zakázat tím, že ty fotky prostě na web nedáš, jiný způsob neexistuje.
Tasartir
Profil
Cody
Nic takového z podstaty věcí existovat nemůže - klient musí nějakým způsobem ty fotky dostat. A co lze číst, to lze kopírovat. Jediný spolehlivý způsob jak zabránit kopírování - neuveřejňovat to.
djlj
Profil
Jediný co mě napdlo to udělt ve flashi.
Z flashe si můžu udělat screen :).
Railbot
Profil
djlj
Nebo si ten flash i s nimi přímo vytáhnout z webu.
Cody
Profil
quinux Jo já vím, jen přemýšlím jak to vysvětlit klientovi:-(

Tasartir Je mi to jasný, jen jsem chtěl vědět, jestli jsem někde něco neopomenul.

djlj Ale je to fakt hodně náročná práce a už to neudělá každá lama...

Railbot jj, ale je to maximální znepříjemnění...
djlj
Profil
Railbot
Fotky přece nemusejí být součástí flashe, ne?

Cody
Právě naopak.
Railbot
Profil
Cody
Maximální nevím, vytáhnout si flash z webu je otázka pár minut, když má na to člověk správný program.
Joker
Profil
...a úúúúž je to tu zas...
:o)))
Cody
Profil
djlj Hm, asi spolupracuješ s inteligentnějšími klienty než já.

Railbot Cože ale najde a umí použít je člověk co umí s pc a netem trošku víc pracovat než na úrovni "uživatel". Obecně se dá říct, že flash je metoda, kdy problémy s vytažením fotek jsou největší.
quinux
Profil
Cody
Řekni klientovi, ať na ně dá vodoznak, což je asi nejlepší a jediná možná ochrana. Pokud jej šikovně umístí, tak by jeho odstranění mohlo být příliš náročné na to, aby to někdo "kradl".
Aleš Janda
Profil
>> Z flashe si můžu udělat screen :).
> Ale je to fakt hodně náročná práce a už to neudělá každá lama...

Náročná práce? Zmáčknu PrintScreen, kliknu na uložit a je to :-) (popř. otevřu Malování => Vložit a uložím).

Můžeš ale přes ty fotky dát vodoznak, tak se to běžně dělá.
Cody
Profil
quinux Já vím, to se jim snažím vnutit, ale tvrdí mi, že to chtějí takhle.

Aleš Janda Aleši tak přemýšlí lidi co pracují s počítačem a webem a hlavně uživatelé tohoto fóra. "Normální" lidi "lamy" uvažují jinak, asi nejsi moc v kontaktu s klienty co ti na dotaz, jaký prohlížeč používáte odpoví, že kliknou na internet co? Vžij se trochu do role klienta co tomu nerozumí, ale prostě něco CHCE.
Joker
Profil
Cody
hlavně ale normální člověk lama bude určitě nadšený z toho, když místo stránky uvidí třeba obdélník s nápisem "Prvek vyžadující zásuvný modul".

Vžij se trochu do role klienta co tomu nerozumí, ale prostě něco CHCE.
Vžij se trochu do role vývojáře, který tomu rozumí a musí dotyčnému vysvětlit, že to prostě nejde :-)
djlj
Profil
Cody
Určitě dost lidí, co „tomu“ nerozumí, ví, kde je na klávesnici print screen. (Má zkušenost z mého okolí.)
Cody
Profil
Joker To už není zas až tak můj problém, pokud budou chtít flash a zaplatí si to tak to tam mít budou. pak zase není problém na ten obdélník kliknout a flash player si nainstalovat. Navíc tohle se řeší zástupným obrázkem. A dnes je to problém pouzte základní instalace Firefoxu pokud se nemýlím.

Nepotřebuji se vžít do role vyvojáře, ten mě neplatí.

ale uzavřel bych to, stává se to hodně off topic. Důleižté bylo vědět, že to nejde. Díky všem...
Aleš Janda
Profil
Cody
Nejde to. Být tebou, dám tam ten vodoznak. Nebude-li se to tomu zadavateli líbit, vyhověl bych mu a dal bych ten obrázek na pozadí. Vzhledem k tomu, že nebude příliš počítačově vzdělaný, nepozná, že to lze lehce stáhnout a bude spokojen :-)
Railbot
Profil
pak zase není problém na ten obdélník kliknout a flash player si nainstalovat.
Na to se ti kdekdo vyprdne a půjde radši jinam.
Cody
Profil
Tak jsem po hodině ukecávání navrhnul tohle a přistoupili mě na to:
- obrázek na pozadí
- přidat vodoznak
- zakázat pravé tlačítko myši na stránce...

Railbot 95% uživatelů má nainstalovaný flash player v prohlížeči.
armin
Profil
Cody: - zakázat pravé tlačítko myši na stránce...
... zbytecnost:
Aleš Janda
Profil
armin
Přesně tuhle volbu mám taky odtrhlou ;-)

Právě kvůli těm pár stupidním stránkám. Zdá se, že webmasteři se již poučili, ale různí manažeři a podobní "lidé, kteří rozumějí webu" jsou (zatím) nepoučitelní..
armin
Profil
Aleš Janda: Me pro zmenu docela prekvapuje kvalita proslulych spolecnosti a webzinu - treba formular kontrolovany javascriptem (coz si muzu vypnout a poslat jim co uznam za vhodne) a nebo pak treba vypis zdrojaku / sql dotazu a tak podobne:
http://www.mobilmania.cz/Katalog-mobilu/Nokia-E50/c-1-ci-708/default.a spx
Aleš Janda
Profil
armin
Pěkný příklad :-) Evidentně spíchnuté horkou jehlou pod tlakem termínů nebo absolutní neznalost nějakého ošetřování vstupů. Dochytání těhle věcí ale vyžaduje málokterý zadavatel...
armin
Profil
Aleš Janda: Dochytání těhle věcí ale vyžaduje málokterý zadavatel...
Eh... to je jako vyrabet auta a ze ne kazdy kdo si to auto koupi a upadne mu vyfuk, tak to dojde reklamovat... No, kazdy ma svuj styl a vlastni uroven mysleni, programovani, prezentace vlastni firmy/osoby. Treba me osobne by to obtezoval porad neco ladit a opravovat. Nemam na to cas. Kdyz neco delam, tak to delam poradne a s klidnym svedomim projekt predam, bez obav typu "snad na to neprijde, ze ...".
Ja kdysi davno cetl moc hezkou teorii - vypise se tender treba na nakej portal, vyhra ho znamy zadavatele (ktery ma treba prodejnu potravin), ten to da udelat firme (tedka uz fakt vazne "z oboru"), ktera mu to udela nejlevneji, tato firma po tydnu prijde na to ze si rekla o hodne malou castku, tak shani vsude mozne studenty a lidi co jsou ochotni pracovat za almuznu, navic se povede poskladat tym ala "leva ruka nevi co dela prava", ale nakonec se to vsecko nejak zlepi a v konecnem dusledku lidi co za tim ve skutecnosti stoji, to delali za 1/20 - 1/50 puvodni castky. Zbytek si rozdeli "manazeri od fachu" :) A vysledek? ...
Aleš Janda
Profil
Eh... to je jako vyrabet auta a ze ne kazdy kdo si to auto koupi a upadne mu vyfuk, tak to dojde reklamovat...

Spíš bych to přirovnal k tomu, že si někdo koupí auto, a pak zjistí, že za nějakých okolností lze otevřít nádrž bez klíčků..
Ale jinak souhlasím. Někde jsem četl "bezpečnost je proces, nikoli práce navíc". Prostě je to jen o stylu práce. Nemá smysl vůbec něco začít dělat špatně ("pak to ošetřím...").

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0